Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv olduğumu öğrendim çok kötüyüm

Durum
    tinky winky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hpv olduğumu öğrendim çok kötüyüm

arkadaşlar merhaba yeni üye oldum şüphelendiğim günden beri takip ediyordum en son bugün bunalımdan bunalıma girince biraz yazıp içimi dökmek istedim.
    başımdan geçenleri anlatacağım, öncelikle güzel bir ilişkim vardı ve bitmişti bunun depresyonundayken yeni birisi ile sevgili oldum temmuz sonunda o süreçte bana ondan bulaştığını düşünüyorum çünkü o kişiden ureaplazma da kapmıştım onun için tedavi oldum ama o zaman hpv den suphelenmedım. bu kısı ıle ılıskımz cok surmedı ve bıttı akabınde o cok guzel ilişki dedıgım kısı benı aradı ve bız yenıden ılıskıye basladık suanda da hala beraberız o ayrıldıgımız donemı saymazsak evlılık yolunda gıden bir ilişkimiz var ikimizde birbirimizi çok seviyoruz benı en cok uzen nokta da ben sımdı bu hpv yı ona da mı bulastırdım hıssı ya da ondan belkı bulastı bana bılmıyorum ama ben ona bulastırmısım gıbı sucluluk duyguları ıcındeyım acıkcası o hayatımda olmasaydı tamam bagısıklıgımı guclendırır yenerım dıyordum ama onun olması ve bu sucluluk hıssı benı bıtırıyor.

ben de hpv var mı suphesi yaklasık 1 hafta once olustu. 1 gün boyunca çok şiddetli vajina ağrısı yaşadım akşam incelediğimde ise tam vajına girişinde kucuk kucuk seyler gördüm et rengindeydı deri rengınde degıllerdı emın olamadım ama cok korktum depresyona gırdım. o sıra sehır dısında oldugum ıcın hemen doktora gıdemedım evıme donunce ılk ısım kadın doguma görünmek oldu doktor da sıgıle benzıyor ama derı katlantısı da olabılır dedı o da emın olamadı smear ve tıplendırme örnegı aldı ben kesın sıgıl oldugunu dusunuyorum cunku daha onceden onlar orada yoktu. ozel bır hastanede aldırdım ve sonuclar 10 iş günü içinde cıkacakmıs bu surecte kafayı yıyorum tabı gece gunduz hpv arastırıp okuyorum öncelikle arya sana cok tesekkur ederım böyle bir site kurup bizi bilgilendirdiğin için buradan her şeyi öğrendim bugün ahcc kullanmaya da başladım ek olarak propolis ımutor da kullanıyorum kefir vs de içiyorum.keske testı gelısımde verseymısım ama ıste bılmıyordum o zaman sonradan arastırdım yenıden oraya gıdıp test versem mı beklememek ıcın de dedım ama cok pahalı oldugu ıcın beklemeyı tercih ettim.
    bu arada eylul ayında ılk dozumu olmustum bir kaç gün öncede 2.dozumu oldum. bu süreç aşırı pahalıymış gerçekten hem maddi hem manevi insanı çökertiyor. bugün ek olarak dayanamayıp yıne özel bir hastaneye gittim cıldıyeye bu sefer o da baktı sıgıle benzıyor ama bunlar senın kendı yapın mı dedı o da emın olamadı suan yaptıgım sey sonucumu beklemek. vajına gırısının hemen yanında oldugu ıcın bunları kadın dogumcu yakar dedı bana. mecbur sonucumu beklıyorum. bulaştan 4 ay sonra farkına vardığım için cın1-2 vs olabılme ıhtımalım var mı sızce yanı erken farkettım gıbı dusunuyorum ama bana bulastıran kısı de de her pıslık varmıs yanı bılmıyorum bır kac tip tasıma olasılığım da yuksekmıs gibi geliyor.
    bu sürecte erkek arkadasımla henuz görüsmedim depresyondayım dedım o da uzuluyor benım ıcın niye depresyonda oldugumu da anlamıyor.sonuclarım cıkınca kendısıyle bu durumu paylaşacağım muhtemelen ayrı oldugumuz donemde bu hastalıgı kaptıgım ıcın benı terkedecek cunku böyle bir şeyi kafaya takar emınım bundan.bır de onun uzuntusunu yasayacagım gercekten berbat hissediyorum. biorezonans olayını da okudum buradan acıkcası tum maasımı bu hastalıktan kurtulmak ıcın harcayabılırım onun ıcın onu da denerım belkı sonuclarım gelınce bir plan yapacagım. ustelık işe yenı başlıyorum bılmedıgım bır ortam vs onun stresı da olacak gercekten ne ara fırsat bulcam da tedavılerıme gıdecegım hıc bılmıyorum. 10 gun öncesine kadar musmutlu bir insanken bir anda dunya basıma yıkılmıs gıbı hıssedıyorum ustelık aıleme de bunu soyleyemem asırı uzulup hasta olurlar bır de. tek yasadıgım ıcın acıkcası biraz o konuda rahatım en azından ne halde oldugumu görmüyorlar.
    desteklerınıze cok ıhtıyacım var gerçekten psikolojik olarak aşırı yıpratıcı bir durum. kendıme kızıyorum nasıl bulastı dıye bır yandan ısyan edıyorum 2 kısı ıle toplamda beraber oldum bırınden hpv kaptım bu nasıl adalet dıye gercekten aglıcam. erkek arkadasımla evlenecektık şimdi beni bırakıp gıdecek ben baska kımseyı de ıstemıyorum sonsuza kadar yalnız kalacakmısım gıbı bır hısse burundum. kötüyüm..

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv olduğumu öğrendim çok kötüyüm

Alıntı tinky winky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba yeni üye oldum şüphelendiğim günden beri takip ediyordum en son bugün bunalımdan bunalıma girince biraz yazıp içimi dökmek istedim.
    başımdan geçenleri anlatacağım, öncelikle güzel bir ilişkim vardı ve bitmişti bunun depresyonundayken yeni birisi ile sevgili oldum temmuz sonunda o süreçte bana ondan bulaştığını düşünüyorum çünkü o kişiden ureaplazma da kapmıştım onun için tedavi oldum ama o zaman hpv den suphelenmedım. bu kısı ıle ılıskımz cok surmedı ve bıttı akabınde o cok guzel ilişki dedıgım kısı benı aradı ve bız yenıden ılıskıye basladık suanda da hala beraberız o ayrıldıgımız donemı saymazsak evlılık yolunda gıden bir ilişkimiz var ikimizde birbirimizi çok seviyoruz benı en cok uzen nokta da ben sımdı bu hpv yı ona da mı bulastırdım hıssı ya da ondan belkı bulastı bana bılmıyorum ama ben ona bulastırmısım gıbı sucluluk duyguları ıcındeyım acıkcası o hayatımda olmasaydı tamam bagısıklıgımı guclendırır yenerım dıyordum ama onun olması ve bu sucluluk hıssı benı bıtırıyor.

ben de hpv var mı suphesi yaklasık 1 hafta once olustu. 1 gün boyunca çok şiddetli vajina ağrısı yaşadım akşam incelediğimde ise tam vajına girişinde kucuk kucuk seyler gördüm et rengindeydı deri rengınde degıllerdı emın olamadım ama cok korktum depresyona gırdım. o sıra sehır dısında oldugum ıcın hemen doktora gıdemedım evıme donunce ılk ısım kadın doguma görünmek oldu doktor da sıgıle benzıyor ama derı katlantısı da olabılır dedı o da emın olamadı smear ve tıplendırme örnegı aldı ben kesın sıgıl oldugunu dusunuyorum cunku daha onceden onlar orada yoktu. ozel bır hastanede aldırdım ve sonuclar 10 iş günü içinde cıkacakmıs bu surecte kafayı yıyorum tabı gece gunduz hpv arastırıp okuyorum öncelikle arya sana cok tesekkur ederım böyle bir site kurup bizi bilgilendirdiğin için buradan her şeyi öğrendim bugün ahcc kullanmaya da başladım ek olarak propolis ımutor da kullanıyorum kefir vs de içiyorum.keske testı gelısımde verseymısım ama ıste bılmıyordum o zaman sonradan arastırdım yenıden oraya gıdıp test versem mı beklememek ıcın de dedım ama cok pahalı oldugu ıcın beklemeyı tercih ettim.
    bu arada eylul ayında ılk dozumu olmustum bir kaç gün öncede 2.dozumu oldum. bu süreç aşırı pahalıymış gerçekten hem maddi hem manevi insanı çökertiyor. bugün ek olarak dayanamayıp yıne özel bir hastaneye gittim cıldıyeye bu sefer o da baktı sıgıle benzıyor ama bunlar senın kendı yapın mı dedı o da emın olamadı suan yaptıgım sey sonucumu beklemek. vajına gırısının hemen yanında oldugu ıcın bunları kadın dogumcu yakar dedı bana. mecbur sonucumu beklıyorum. bulaştan 4 ay sonra farkına vardığım için cın1-2 vs olabılme ıhtımalım var mı sızce yanı erken farkettım gıbı dusunuyorum ama bana bulastıran kısı de de her pıslık varmıs yanı bılmıyorum bır kac tip tasıma olasılığım da yuksekmıs gibi geliyor.
    bu sürecte erkek arkadasımla henuz görüsmedim depresyondayım dedım o da uzuluyor benım ıcın niye depresyonda oldugumu da anlamıyor.sonuclarım cıkınca kendısıyle bu durumu paylaşacağım muhtemelen ayrı oldugumuz donemde bu hastalıgı kaptıgım ıcın benı terkedecek cunku böyle bir şeyi kafaya takar emınım bundan.bır de onun uzuntusunu yasayacagım gercekten berbat hissediyorum. biorezonans olayını da okudum buradan acıkcası tum maasımı bu hastalıktan kurtulmak ıcın harcayabılırım onun ıcın onu da denerım belkı sonuclarım gelınce bir plan yapacagım. ustelık işe yenı başlıyorum bılmedıgım bır ortam vs onun stresı da olacak gercekten ne ara fırsat bulcam da tedavılerıme gıdecegım hıc bılmıyorum. 10 gun öncesine kadar musmutlu bir insanken bir anda dunya basıma yıkılmıs gıbı hıssedıyorum ustelık aıleme de bunu soyleyemem asırı uzulup hasta olurlar bır de. tek yasadıgım ıcın acıkcası biraz o konuda rahatım en azından ne halde oldugumu görmüyorlar.
    desteklerınıze cok ıhtıyacım var gerçekten psikolojik olarak aşırı yıpratıcı bir durum. kendıme kızıyorum nasıl bulastı dıye bır yandan ısyan edıyorum 2 kısı ıle toplamda beraber oldum bırınden hpv kaptım bu nasıl adalet dıye gercekten aglıcam. erkek arkadasımla evlenecektık şimdi beni bırakıp gıdecek ben baska kımseyı de ıstemıyorum sonsuza kadar yalnız kalacakmısım gıbı bır hısse burundum. kötüyüm..
    Geçmiş olsun öncelikle. Tam 1 yıl önce sizin suanki durumunuzdaydim dünya başıma yıkılmıştı gece gündüz hpv düşünüp birsey yemiyor uyumuyordum. Şuan durup o anları düşünüyorum da vay be diyorum çok güçlü kalmışım çünkü çok derin bir depresyondu eminim oda beni yıkamadiysa daha başka ne yıkar diyorum bazen hahaha. Neyse size gelelim dediklerimden de anlamissinizdir hepimiz bu süreci yaşadık yani. Kendimizden tiksindik, suçladk... ama hiç birsey değişmedi sonuç olarak kabullenip tedaviye başlamaktan başka çare kalmıyor. Siz sadece şunu bilin bu duygu ve düşünceleriniz geçici zamanla alışıyor ve hpv hakkında bilgi sahibi oldukça endiseleriniz azalıyor. Evet süreç çok yıpratıyor ama geçiyor. Geçen sene ne olacak nasıl bitecek derken şuan 8 aya yakın olacak sigilsizim daha umutluyum bir daha eskisi gibi olamayacağım gibi paranoyak düşüncelerden kurtuldum en azından. Ve sizin sonuçlar daha çıkmamış bile belkide hpv yok sizde . Sakın kalıp beklemenizde fayda var. Eğer pozitifseniz siteden beslenmeden , genital bölge temizliğine kadar hersey yazıyor kendinize 1 yıl verip bağışıklığı yukselttiktwn sonra emin olun gecmicek Bi hastalık deil. Erkek arkadaş konusundada kimin bulastirdigina odaklanmayin artık bu sadece sizde suçluluk, nefret hisleri yaratır. Olan oldu kendi sağlığınızı önemseyin.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba geçmiş olsun. Bizler de ilk öğrendiğimizde senin hissettiğin gibi hissettik.
    Lakin bugünkü aklımla söylüyorum; gerçekten endişelenmene gerek yok.
    Gardasil aşısını ol
    D3K2 düzenli al
    Alkol bazlı propolis günde 20 damla al
    AHCC al
    Biorezonans pahalı bir yöntem. Şimdilik gerek yok
    Stres yapmazsan 1 sene içinde HPV yi atarsın
    HPV sana önümüzdeki 1 yıl boyunca hiç bir şey yapmaz.
    Gelecek yaz bir smear verirsin bir de test yaptırırsın.
    Bu süreçte stres yapma.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba,

Başlıkta hpv olduğumu öğrendim demişsiniz ama gördüğüm kadarıyla sunucunuz henüz çıkmamış ve hpv olup olmadığınız belli değil üstelik hpv şüphesinden önce aşınızı olmaya başlamışsınız. Bence öncelikle sunucunuzu bekleyin tüm bunlara gelmeden.

Benim hpv hikayemle çok benziyor. uzun bir ilişki sonrası ilk partner değişikliğimde önce ureaplasma kapmıştım sonra hpvyi öğrenmiştim, o kişiye de ilaçlarını zar zor kullandırıyordum ehehe aynı insanmış gibi gözümde canlandı hikayenizi okurken

Ureaplasmayı evet belli ki o kişiden aldınız ama hpvde bunun bir kesinliği yok. Bir önceki sevgilinizden de almış olabilirsiniz. Maalesef pek çok kişi hiç belirti göstermeden hpv taşıyor ve bilmeden bulaştırıyor.. Ben o günleri hatırlıyorum da eski erkek arkadaşıma da haber vermiştim son partnerime de, ikisi de olayla hiçbir ilgisi yokmuş gibilerdi sanki ben hpvyi havada uçan polenlerden kapmışım gibi Ne siğilleri vardı, ne de bugüne kadar herhangi bir hpv gündemleri.. Özetle, sizin kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok. Hpv gerçekten çok yaygın bi hastalık ve kim kime bulaştırıyor bilmiyoruz. Diyelim ki siz aradaki ilişkinizde hpv kaptınız, şu an sevgilinizle ilişkiye devam ediyorsanız zaten ona da bulaştırmışsınızdır. Ya da en başından beri eski erkek arkadaşınız hpv taşıyıcısı ise, siz de sonraki partnerinize siz de bulaştırmışsınızdır. Sunucunuz bir çıksın, eğer hpv pozitif gelirse ikisiyle de bu konuyu konuşmalısınız. Ama önce suçlu psikolojisinden çıkarın kendinizi, kimin kime bulaştırdığının gerçekten bir önemi yok. Bu sürecin en büyük zorluğunu zaten siz yaşayacaksınız. Beni kabul etmeyecek gibi bir düşünceyi ben kabul etmiyorum şahsen, siz de etmeyin Bu süreçte sizi yargılamayacak, size destek olacak biriyle olmalısınız.

4 ayda cin oluşur mu sorunuz için, böyle bir ihtimal yok değil. Özellikle tip 16 ve 18de illa bir cin1 oluyor galiba. Biorezonansı şimdilik düşünmeyin. Eğer yüksek riskli tiplere sahipseniz kolposkopi olmanız gerekir (bu ancak doktor yönlendirirse olur) siğil yakma vs işlemleri de olursa şimdilik bütçenizi buralara ayırın derim.

Ahcc düzenli kullanın, imkanınız varsa bir değerlerinize baktırın eksiklerinizi tamamlayın, epilasyon için jilet kullanmayın, cinsel ilişkiye ben olsam devam etmezdim sizin özeliniz sizin kararınız, gardasil aşınızı zaten olmaya başlamışsınız. Süreci biliyorsunuz virüs yüksek bağışıklık ile vücuttan atıldığı için bağışıklığınızı yükseltecek şekilde hayat tarzınızı güncellemeye gayret edin

Bu arada ureaplasma geçmiştir umarım? Çünkü geçmediği noktada smearde de bozukluk yaratabiliyor ve çok bulaşıcı olduğu için ondan muhakkak kurtulmanız lazım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevaplarınız ve destekleriniz için çok teşekkür ederim. sonuçlarım çıktı smear temiz geldi ve hpv de negatif çıktı 49 tipe bakılmış. bu sırada kadın doğum doktorumu değiştirdim aynı zamanda ureaplasma ıcın de test verdım o da negatif geldı hatta delirip ağzımda da hpv var heralde düşüncesine kapıldım ve gidip oral hpv testi verdim o da negatif geldi daha sonra acaba hiv de bende var mı dıye asırı bi korkuya kapıldım gıdıp onun da testini yaptırdım o da negatif geldi en korkuncu hiv sonucunu beklemekti gerçekten çok stres olmuştum. doktorum servikse hpv nın bulaşmadığını onun için smear temız ve hpv negatıf sonucumu aldığımı hpv nın suanda bende sadece vulvada bulunduğunu söyledi 2 tane vajina girişimde vardı onları da asitle yaktı 10 gün sonra kontrole gideceğim yaktığında ilk 3-4 saat ağrım oldu ama anestol kullandım sadece yaktığı gün sonrasında hiç ağrım da olmadı. erkek arkadaşımla konuyu paylaştım ben söyledikten 2 gün sonra o da kendısınde siğil gördüğünü söyledi ciidiye de onunkileri de yaktılar onun da sonrasında kontrolü var ben buradan öğrendiğim her şeyi ona da anlattım ona da ahcc propolis ımutor d vıtamını aldık. ikimiz de düzenlı olarak kullanıyoruz bu sürecte psikoloji gerçekten çok önemli biz birbirimizin yanında olduğumuz için süreci beraber daha kolay geçireceğimize inanıyorum. Doktorun dediği gibi sadece vulvamda olması serviksime hpv bulaşmamış olması da beni rahatlattı. bağışıklığını yüksek tut dedi zaten 12-13 gündür düzenli ahcc kullanıyorum. Bu sürecin en kötü yanı habire doktorlara gitmek zorunda kalmak. Siğil çıkmayınca insan mutlu hissediyor ben farkettiğim günden beri 2 siğilim vardı sayısı artmadı onlardan da kurtuldum umarım başka çıkmaz ama genelde çıkıyormuş buradan okuduğum kadarıyla da ve benimkiler sadece vajina girişinin hemen yanında çıkıyor başka yerlerim de de sonradan çıkar mı bilmiyorum. Bir de şunu sormak istiyorum benım hpv testım smearım zaten negatif geliyor ben negatif olduğumu nasıl anlayacağım? Doktora sorduğumda birkaç ay siğil çıkmazsa gitmiştir diye düşün dedi bana ama ben kesin gidip gitmediğinden vajina çevresinden sürüntü aldırarak öğrenebilir miyim 6 ay sonra mesela yani bi bi laba gitsem ve oradan sürüntü aldırmak istediğimi söylesem tamam derler mi?

hepimiz bir gün negatif olacağız, ilk buraya yazarken çok korkmuştum ve çaresiz hissediyordum ne yapacağımı bilemiyordum ama artık bunu kabullendim bağışıklığımızı yükselterek atabileceğimize inanıyorum. ilk günler durmadan hpv oldum ben diye düşünüp dünyayı kendime dar ediyordum sonradan olaylara farklı bakmaya başladım. Tedavisi bağışıklık sistemimiz olan ve vücuttan atılan bir virüse yakalandım en azından diye mutluyum hatta, burada sürecimi güncelleyerek anlatacağım negatif olana dek.
    hepimize sağlıklı günler dilerim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hiv değilsindir zaten, kötü senaryolar üretme kafanda bak negatif çıkmış hepsi zaten

Ayrıca siğil çıkmazsa hpv gitmiştir falan diye düşünmemeni öneririm. Doktorun bu söylediğine kanma, yıkılan sen olursun. O kadar hızlı giden bir şey olsaydı şu an bu sitede 3000 kişi olmazdık, herkes bunun uğruna aylarca ahcc kullanmazdı.. kısaca sabır gerektiriyor ve genelde 1-2 yılı buluyor vücuttan atması. Tabi kaç tip taşındığının da oldukça önemi var.. 1 tip taşıyanla 2-3 tip taşıyan bir değil, öbürü daha çok uğraşıyor.

6 ay sonra hpv dna genotipleme testi yaptırabilirsin. Ama dediğim gibi 1 ay sigil cıkmadı diye hemen sevinme, çok erken bir süre. Sevinmek icin en az 4-5 ay bekle. 4-5 aydan sonra yavaş yavaş umutlanabilirsin eger sigil cıkmıyorsa.

Durum
    Tecrübeli Üye

Dün küçücük yeni bir siğil daha gördüm. Sitede dolaşırken verrutol diye bir şeyi öğrendim siğilim çok küçük olduğu için onu alıp bir denemeyi düşündüm geçerse güzel olur geçirmezse de 10 gün sonra zaten kontrole gideceğim o zaman kurtulurum , bugün ahcc ile 15.günüm 6 ay kullanıp o şekilde test olmayı düşünüyorum, erkek arkadaşımında bugün kontrolü vardı onda da 2 tane yeni çıkmış yakmışlar, siğil görmek insanın moralini bozuyor ama tabi süreç bizim için henüz daha çok yeni tüm vitaminlerimizi yeşil çay ve kefirlerimizi tüketiyoruz bağışıklık sistemimizi yükseltip yeneceğimize inanıyoruz bazen mod düşüklüğü oluyor özellikle siğil görünce ben gerçi kabullendim ama erkek arkadaşım daha hassas ve kafaya takan bir insan onun üzülmesi beni daha çok üzüyor umarım hepimiz en kısa sürede negatife döneriz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı tinky winky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün küçücük yeni bir siğil daha gördüm. Sitede dolaşırken verrutol diye bir şeyi öğrendim siğilim çok küçük olduğu için onu alıp bir denemeyi düşündüm geçerse güzel olur geçirmezse de 10 gün sonra zaten kontrole gideceğim o zaman kurtulurum , bugün ahcc ile 15.günüm 6 ay kullanıp o şekilde test olmayı düşünüyorum, erkek arkadaşımında bugün kontrolü vardı onda da 2 tane yeni çıkmış yakmışlar, siğil görmek insanın moralini bozuyor ama tabi süreç bizim için henüz daha çok yeni tüm vitaminlerimizi yeşil çay ve kefirlerimizi tüketiyoruz bağışıklık sistemimizi yükseltip yeneceğimize inanıyoruz bazen mod düşüklüğü oluyor özellikle siğil görünce ben gerçi kabullendim ama erkek arkadaşım daha hassas ve kafaya takan bir insan onun üzülmesi beni daha çok üzüyor umarım hepimiz en kısa sürede negatife döneriz
    Verrutol asittir, çok dikkatli olmanı öneririm. Biraz fazla kullanırsan sağlam olan deri bölgeni de yakarsın. Böyle şeyleri doktora danışarak almanızı tavsiye ederim.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Verrutole çok dikkat et lütfen çok ciddi tehlikelidir

Durum
    Tecrübeli Üye

Verrutolü kullanmadım siğillerime kendi başıma müdahale etmemeye karar verdim, doktora gidince göstereceğim. Bugün aklıma bir şey takıldı kollajen deri ve cilt için olan bir takviye hpv'nin de cildimizi etkilediğini düşününce bana kollajen kullanmakta baya mantıklı geldi ya da saçmalıyor muyum bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili?
    Bu arada bugün 1.kutu ahcc mi bitirmiş bulunmaktayım haftaya kontrole gideceğim siğiller için aklımı kurcalayan şey ben her gördüğüm nokta gibi şeyleri siğil sanıyorum benimkiler en iç dudakta ama doktor onların siğil olmadığını söyledi, ya onlar siğilse diye düşünmeden edemiyorum buraya yazanlar işte özel bir kamerayla baktılar 50 tane siğil gözüktü vs gibi şeyleri okuyunca da acaba bendekiler de siğil mi diye düşünüyorum. sormak istediğim şey şimdi bir iki tane siğilim çok küçük olsa ve doktorun gözünden kaçsa ben 6-7 ay sonra negatif olsam hpv'den onların içinde viral yük kalmamış mı olacak yani ben gibi mi duracaklar yani gözden kaçırdığımız siğiller varsa ne olur bu konu hakkında bılgi verebilecek birisi var mı acaba?