Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv olduğumu öğrendim çok kötüyüm

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: hpv olduğumu öğrendim çok kötüyüm

Gözden kaçırdigin siğiller varsa kendi kendine yok olma ihtimalleri var. Ama bu dusuk ve en iyi ihtimal. Mumkun oldugunca gozden kacirmadan, yok ederek savaşmak en iyisi. Kontrollere gitmek önemli. Kolajen fikrinde asla saçmalamıyorsun gayet kullanılabilir çok da iyi olur. Süper bir takviye bence. Gayet mantıklı. Hatta Q10 eklenebilir bu takviyelerin üstüne.

Durum
    nedesembilemedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğillerin kendiliğinden yok olma ihtimali var mıdır?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı nedesembilemedim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğillerin kendiliğinden yok olma ihtimali var mıdır?
    Yukarıda @ahmet'in dediği gibi evet var ama bu düzenli olabilecek bir şey değil yani oturup bunu beklemeniz hiç mantıklı olmaz. Benim 1 tane sigilim kendi kendine kaybolmuştu mesela, forumda yaşayan da vardır başka. Ama 1 kere oldu işte ve 1 tane Onun dışında defalarca kez sigil dondurdum/yaktırdım...

Kısaca olma ihtimaline ümit bağlayıp sigilleri kendi haline bırakmayın.

Durum
    tinky winky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Selam arkadaşlaaarr umarım hepiniz iyisinizdir )
    Sürecimi güncellemek adına geldim, dün ve bugün doktora gittim dün dahiliyeye gidip bütün kan değerlerime baktırdım vitamin değerlerimi bilmeden vitamin kullanıyordum çünkü d vitaminim 63 geldi bence gayet iyi d3k2 kullanıyorum her gün, folik asit 19 geldi üst değeri 20 imiş üst değere çok yakın olduğundan onu artık her gün içmemeyi düşünüyorum, crp yüksek geldi vücudumda nedense atamadığım bir enfeksiyon var 3 haftadır falan kurtulamadım anlamadım bu işi lenfositlerimde çok yüksek çıktı doktor influenza falan geçirmişsindir dedi boğazım şiş zaten ama ben kriptik tonsillit sanıyordum belki de influenza dır bilemiyorum. Ek olarak gitmişken daha önceden hiç hepatit c baktırmadığım için ona da baktırdım negatif geldi ayni şekilde sfiliz de baktırdım henüz sonucu çıkmadı onun en azından diğer tüm cybh lere baktırmış oldum bu şekilde biraz kafam rahatladı.
    Ruh hastası gibi her gördüğüm hastalığı sanırım bu da bende var diye düşünüp gidip testini yaptırmaktan çok bunalmıştım ve yoruldum ama en azından bende olmadıklarını öğrendim, hastalık psikolojisine girince işin içinden çıkamıyorsunuz )
    Bugün de siğilllerim için kontrolüm vardı kadın doğum doktoruma gittim bir tane siğil yaktı, geçenlerde vajina içinde bir ağrım oluşmuştu çok korkmuştum spekulumla muayene ettirdim vajina içi temiz dedi en azından orada yokmuş, 10 gün sonra yeniden doktora gideceğim zırt pırt doktora gitmek çok yorucu ve maliyetli ben özele gidiyorum muayene ücretleri arşa çıkmış bir de deli gibi her şeyin testini yaptırdığımdan battım 1 ay da resmen ahahhaa neyse aman sağlıklı olalım da gerçekten hep derler ya her şeyin başı sağlık diye hasta olmadan anlayamıyorsunuz bu durumu şu anda yeni yıldan tek dileğim sağlık inşallah hepimiz kurtuluruz bu hastalıktann aa bu arada benim ahcc ile bugün 25.günüm ve kullandıktan sonra sadece 1 siğilimin çıkması çok umut verici bence, doktor bir sonraki muayeneden sonra sana aldara başlatabilirim dedi ben de kararı ona bıraktım tabiki burada yarar görenlerde olmuştu çünkü.
    Eveet arkadaşlar bende ki durumlar böyle 10 gün sonra doktordan çıkınca yine güncellerim artık burayı, kendinize çok iyi bakıınn

Durum
    Admin

Alıntı tinky winky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlaaarr umarım hepiniz iyisinizdir )
    Sürecimi güncellemek adına geldim, dün ve bugün doktora gittim dün dahiliyeye gidip bütün kan değerlerime baktırdım vitamin değerlerimi bilmeden vitamin kullanıyordum çünkü d vitaminim 63 geldi bence gayet iyi d3k2 kullanıyorum her gün, folik asit 19 geldi üst değeri 20 imiş üst değere çok yakın olduğundan onu artık her gün içmemeyi düşünüyorum, crp yüksek geldi vücudumda nedense atamadığım bir enfeksiyon var 3 haftadır falan kurtulamadım anlamadım bu işi lenfositlerimde çok yüksek çıktı doktor influenza falan geçirmişsindir dedi boğazım şiş zaten ama ben kriptik tonsillit sanıyordum belki de influenza dır bilemiyorum. Ek olarak gitmişken daha önceden hiç hepatit c baktırmadığım için ona da baktırdım negatif geldi ayni şekilde sfiliz de baktırdım henüz sonucu çıkmadı onun en azından diğer tüm cybh lere baktırmış oldum bu şekilde biraz kafam rahatladı.
    Ruh hastası gibi her gördüğüm hastalığı sanırım bu da bende var diye düşünüp gidip testini yaptırmaktan çok bunalmıştım ve yoruldum ama en azından bende olmadıklarını öğrendim, hastalık psikolojisine girince işin içinden çıkamıyorsunuz
    Bugün de siğilllerim için kontrolüm vardı kadın doğum doktoruma gittim bir tane siğil yaktı, geçenlerde vajina içinde bir ağrım oluşmuştu çok korkmuştum spekulumla muayene ettirdim vajina içi temiz dedi en azından orada yokmuş, 10 gün sonra yeniden doktora gideceğim zırt pırt doktora gitmek çok yorucu ve maliyetli ben özele gidiyorum muayene ücretleri arşa çıkmış bir de deli gibi her şeyin testini yaptırdığımdan battım 1 ay da resmen ahahhaa. neyse aman sağlıklı olalım da gerçekten hep derler ya her şeyin başı sağlık diye hasta olmadan anlayamıyorsunuz bu durumu şu anda yeni yıldan tek dileğim sağlık inşallah hepimiz kurtuluruz bu hastalıktann aa bu arada benim ahcc ile bugün 25.günüm ve kullandıktan sonra sadece 1 siğilimin çıkması çok umut verici bence, doktor bir sonraki muayeneden sonra sana aldara başlatabilirim dedi ben de kararı ona bıraktım tabiki burada yarar görenlerde olmuştu çünkü.
    Eveet arkadaşlar bende ki durumlar böyle 10 gün sonra doktordan çıkınca yine güncellerim artık burayı, kendinize çok iyi bakıınn
    Kriyoterapiyi de düşünebilirsin siğillerden kurtulma yöntemi olarak bu arada Daha basit, hızlı, daha az acılı hatta bence acısız, anestezi gerektirmiyor Ve evet hpv maalesef iyi para harcatıyor özellikle sigillerden kurtulma ve ilk dönemlerde, yok tiplendirme testi, yok smear'de bir sıkıntı varsa kolposkopi, biyopsi vs vs.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar merhabaa Sürecimi güncellemeye geldim bu sıralar çok yoğun işlerim aslında çalışmak iyi oluyor yoksa diğer türlü çok ağzımı falan kurcalıyorum bugün doktora gittim çok küçük bir şey vardı dokunmadı aldara başla dedi bende aldım bu gece kullanmaya başlayacağım, 3 ay kullan 3 ay sonra gel dedi aslında artık genitali çok kafama takmıyorum ama sanırım vitamin kullanma işini çok abarttım kurkumin,ahcc,çörek otu yağı, umca immun, elma sirkesi ve imutor hergün kullanıyorum ek olarak b vıtamını fısfısım var sanırım çok gelmeye başladı karaciğerim zarar görür diye korkmaya başladım.
    Çok fazla kafama takılan bir şey var o da dilim. Ben daha önceden gelişim de çalkantı suyu vermiştim ve negatif gelmişti ama son zamanlarda dilimde durmadan yararlar çıkmaya başladı ve ek olarak dil altımda siğile benzeyen bir şeyler var onlar orada daha önceden yoklardı bence. yani test negatifti ama ağzımda çıkan şeyler de sonradan çıktığı için bu sefer gidip mavi lab'ta sürüntü aldırmayı düşünüyorum sanki bugünde dudağımda noktasal bir şişlik oluşmuş onuda görünce iyice modum düştü. Mavi lab'a gidip dilimin altından sürüntü aldıracağım ve eğer o da negatif gelirse 2 yerden negatif sonucumu doğrulamış olacağım. Gerçekten ağzımda var mı yok mu paniği çok kötü bir şey genitale alıştım nasılsa atarım diye düşünüyorum ama dilimde ki şeyleri gördükçe kalbime iniyor.
    Bu süreçte ben haberlerde göruyorsunuzdur A grubu strep salgını var diye o bana da bulaştı bugün penisilin iğnesi oldum bağışıklığım bu bakteriden dolayı yükselemedi bir türlü.
    bu arada Aldara ile ilgili çok şey okudum işe yaradı diyende var yaramadı diyen de ben doktorumun bilgisine güvendiğim için şimdilik kullanacağım umarım işe yarar.
    Dua edin de ağzımda çıkmasın yoksa gerçekten yıkılıcam erkek arkadaşım muhtemelen hastalıktan dolayı ruh hastasına dönüştüğümü düşünüyordur ) hergün bak şuramda da siğil çıkmış buramda da siğil çıkmış diye çocuğu darlayıp duruyorum ama her seferinde yanımda oluyor çok takma taktıkça ağzında bir şeyler çıkıyor diyor ki haklı belki de, testi bu hafta içi müsait olduğum bir zaman vereceğim sonucumu yazarım buraya da, kendinize iyi bakın görüşürüz

Durum
    Admin

Alıntı tinky winky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabaa Sürecimi güncellemeye geldim bu sıralar çok yoğun işlerim aslında çalışmak iyi oluyor yoksa diğer türlü çok ağzımı falan kurcalıyorum bugün doktora gittim çok küçük bir şey vardı dokunmadı aldara başla dedi bende aldım bu gece kullanmaya başlayacağım, 3 ay kullan 3 ay sonra gel dedi aslında artık genitali çok kafama takmıyorum ama sanırım vitamin kullanma işini çok abarttım kurkumin,ahcc,çörek otu yağı, umca immun, elma sirkesi ve imutor hergün kullanıyorum ek olarak b vıtamını fısfısım var sanırım çok gelmeye başladı karaciğerim zarar görür diye korkmaya başladım.
    Çok fazla kafama takılan bir şey var o da dilim. Ben daha önceden gelişim de çalkantı suyu vermiştim ve negatif gelmişti ama son zamanlarda dilimde durmadan yararlar çıkmaya başladı ve ek olarak dil altımda siğile benzeyen bir şeyler var onlar orada daha önceden yoklardı bence. yani test negatifti ama ağzımda çıkan şeyler de sonradan çıktığı için bu sefer gidip mavi lab'ta sürüntü aldırmayı düşünüyorum sanki bugünde dudağımda noktasal bir şişlik oluşmuş onuda görünce iyice modum düştü. Mavi lab'a gidip dilimin altından sürüntü aldıracağım ve eğer o da negatif gelirse 2 yerden negatif sonucumu doğrulamış olacağım. Gerçekten ağzımda var mı yok mu paniği çok kötü bir şey genitale alıştım nasılsa atarım diye düşünüyorum ama dilimde ki şeyleri gördükçe kalbime iniyor.
    Bu süreçte ben haberlerde göruyorsunuzdur A grubu strep salgını var diye o bana da bulaştı bugün penisilin iğnesi oldum bağışıklığım bu bakteriden dolayı yükselemedi bir türlü.
    bu arada Aldara ile ilgili çok şey okudum işe yaradı diyende var yaramadı diyen de ben doktorumun bilgisine güvendiğim için şimdilik kullanacağım umarım işe yarar.
    Dua edin de ağzımda çıkmasın yoksa gerçekten yıkılıcam erkek arkadaşım muhtemelen hastalıktan dolayı ruh hastasına dönüştüğümü düşünüyordur ) hergün bak şuramda da siğil çıkmış buramda da siğil çıkmış diye çocuğu darlayıp duruyorum ama her seferinde yanımda oluyor çok takma taktıkça ağzında bir şeyler çıkıyor diyor ki haklı belki de, testi bu hafta içi müsait olduğum bir zaman vereceğim sonucumu yazarım buraya da, kendinize iyi bakın görüşürüz
    Test vermen iyi olmuş oral hpv konusunda. Çıkacak sonuca göre en azından kafan netleşir

Durum
    Tecrübeli Üye

Selamlarrr keyifler nasıl umarım hepiniz çoookk iyisinizdir yeni yılda tek dileğim var o da hepimiz için sağlık
    Daha önceden okuyanlar varsa sürecimi bilirler en son oral hpv testi vermiştim ve negatif geldi artık ağız konusunu kapattım çünkü 3-4 tane çubukla örnek aldılar ve ağzımda değmediği nokta kalmadı. Çok rahatladım çünkü ağzımda var mı paniği beni bitirmişti. Doktorum bana aldara başlattı henüz sadece 2 kere kullandım ama beni kaşındırıyor mu bi garip his yarattı sanki bir şeyler beni ısırıyormuş gibi br his oluşturdu rahatsız edici biraz. Prospektusunda haftada 3 diyordu doktorum da öyle söyleyince o şekil kullanacağım. Şuan siğilim yok 3 ay sonra kontrole gel 3 ay aldara kullan dedi. İlk zamanlarda neredeyse her hafta doktora gidiyordum çok yorulmuştum en azından 3 ay kafam rahat olacak biraz rahatladım umarım hepimiz kurtuluruz bu hastalıktan biran önce kendinize çok iyi bakıınn vitaminlerinizi almayı unutmayınn