Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Selam, fikrinizi merak ediyorum.

Durum
    boomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Question Selam, fikrinizi merak ediyorum.

Arkadaşlar selam. ben boomer.
    1.5 yıldır bu siteyi takip ediyorum aslında ama bugün kayıt olmak kısmetmiş :d.

1.5 yıl önce hpv oldugumu fark ettim. siğil çıkarttım, benim peder de doktor.
    dedi bi gidelim bakalım benim arkadasa falan, o konuda hiç doktor sorunum olmadı.
    ilk kez 3 tane falan yakalamıştım siğil, İzmir'de "BURAK SEZEN" 'e gittik ki on numara bir insandır kendisi, kesinlikle öneriyorum.

Yaktı etti saolsun, sonra eve gittim anksiyeteler panik ataklar biliyosunuz zaten. nasıl olcak bundan sonrası bilmemne. sonra bi 1-2 hafta sigarayı bıraktım. olmadı tekrar başladım.

ama yeşil çaya özellikle dikkat ettim, normalde sürekli fast food yiyen ben günde 2 öğün ev yemeği yemeye başlamıştım. bir de şehir dışında öğrenci olduğum için bekar evi, sürekli yemek yapamıyordum. ama o ara on numara bi restoran yakaladım. bu sayede 6 ay siğilsiz yaşamayı başarmıştım. ama maalesef, bu kadar uzun süre siğilsizken sevişeyim dedim ve yine... yine bi hpvli kıza denk gelmişim. 4 kere seviştikten sonra bana ben hpvliyim dedi kız. korunmuştuk ama boyle bir supheli iliskim oldu.

bu 8 aylık siğilsizliğin ardından geçtiğimiz yaz, tüylerimi jiletle alıyım dedim artık, doktorum da bol köpükle bişey olmaz dedi ama sanırım oldu. 3-4 aydır yaklaşık 10 kere kriyoterapiye gittim, en az 50-60 siğil yaktırdım. bi tık daha azaldığını düşünüyorum ama hala haftada en az 3-4 tane yakalıyorum.

sayın forum sakinleri, bana ne önerirsiniz? ben psikolojik olarak bi tık daha rahatım şu an çünkü çözdüm kafamda. belki size de yardımcı olur.

ben 24 yaşında, 5 yaşından beri profesyonel sporla uğraşan biriyim. er ya da geç vücudumdan bunu atacağımı biliyorum ve bunu kafaya taksam da takmasam da hayat akıyor, o bi yandan iyileşe dursun, ben normal hayatıma odaklanmaya devam ediyim kafasını bulmam, inanın çok zaman aldı ama sonunda oldu.

size 4 sorum var.

1)güncel bir ahcc sitesi var mı?
    2)aşı olucam ve ahcc kullanıcam ancak sigarayı bırakabilir miyim bilmiyorum.
    herhangi öneriniz varsa çok memnun kalırım.
    3) Yıl oldu 2599 , nasıl hala bu tarz bir hastalığın tedavisi yok. Herhangi bir çalışma yürütülüyor mu bir bilginiz var mı?, 2030'a kadar başarabilirler mi sizce :')

4) Bu biraz ayrı bi soru ama benim gibi biri var mı diye yazıyorum.
    Psikolojik olarak zorlandığım şu 1.5 yılda, biraz hastalık hastası oldum gibi. HPV'nin erkeklerde tetiklediği başka bir hastalık var mı?
    Çünkü saçma sapan şeyleri kafaya takar oldum ve insan düştükçe daha da düşüyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Selam, fikrinizi merak ediyorum.

1,5 yıldır siteyi bu kadar okurken ve ''jilet kullanmayın hpv varken'' dememize rağmen gidip jiletle alan koca yürekli boomer hahahaha Eee olur tabi, almayın diyoruz. İnan bana burda her üyenin verdiği, benim verdiğim tavsiyeler hepsi iyiliğiniz için, bizim de yaşadığımız, bizim de deneyimlediğimiz şeyler... Kimse kimseye burda kötülük yapmaz, özellikle forumda ben olduğum sürece, yanlış ve yalan bilgi de verilmez, bu konularda hassasım farketmişsindir, forumda çöp bilgiye müsade etmem.

Neyse geçmiş olsun diyorum sorularını cevaplıyım

1) ahcc sitesi diye bir şey yok. ahcc markaları var. Benim önerdiklerim; time health ve amino up markası. Ben time health ile negatif olduğum için şahsen ona daha çok yakınım ama bu çok normal. Forumda hpv negatif olan çoğu kişi time health ahcc ile negatiflik elde etti. Bu bizim için önemli bir bulgu çünkü negatif yapan bir ahcc markası kullanmak önemli.. Her ahcc negatif yapmıyor, mesela solgarın ahcc'si de var multivitamin olarak iyi fakat negatif yapmaya yönelik değil. Buna dikkat edebilirsin. Time health ahcc için https://www.alvasupplement.com bu siteden alabilirsin. ingiltere time health'in resmi türkiye distribütörüdür. Amino up için eczanelerden alabilirsin.

2) Sigarayı bırakmaya çalış, bu çok önemli. En azından kısa bir süre.. yani sonra tekrar başlarsın.. Bırakamayanlara günde 1-2 taneye kadar düşür diyorum ama en azından ilk 1-2 ay bırak ki vücut bi temizlensin. Yani hiç bırakmadan azaltınca da bünye tam toparlanmayabilir..

3) ahcc deneyi yapıldı işte o da faz 3 te kaldı, biz deneyin peşinden gittik şimdilik çözüm bu şekilde.. net bir tıbbi çözümü yok şu an. hpv sabır işi.

4) -