Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genotiplendirme testi negatif fakat siğiller çıkıyor?

Durum
    cancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Genotiplendirme testi negatif fakat siğiller çıkıyor?

Alıntı Sarıkaktüs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 3 ay önce dış genital bölgede küçük siğiller fark edip doktora gittim. Smear ve hpv testi yaptık. Smear temiz küçük bir enfeksiyon hariç zaten sürekli akıntım vardı. Hpv için 49 ayrı tipe bakıldı vajina içi alınan sürüntü örneği ile. Hiçbirine rastlanamadı. Siğiller sadece üst genital bölgede yer alıyorlar ve çok küçük oldukları için kolay fark edilemiyorlar. Bu sırada 1 ay ahcc kullandım nolur nolmaz sonuçlar gelene kadar ve bir doz gardasil de oldum. Bu nasıl olabilir arkadaşlar? Vücutta hpv yokken nasıl genital siğil çıkar? Deneyimleyen arkadaşlar nasıl bir yol izledi? Patolojiye siğilden parça göndertmek için doktoruma ısrar edeceğim ama herkes bunu kafaya takma diyor şaka gibi... Bu mümkün değil. Bende bu siğiller varken bile test negatifse yarın öbür gün iyileştiğimi hangi testle ve ne şekilde anlayacağım?? Sizlerin bilgilerine ve deneyimlerine çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar! Kafa karisikliginiz gercekten cok anlasilir. Ben de test oldugumda milyon tane sikayetim vardi, doktor "yuksek riskli HPV" testi yapti, negatif cikinca HPV yok sende dedi gonderdi. Sigillerim varken ve vulvanin sekli bozukken boyle bisey nasil mumkun dedim, hemen baska bir hastanede farkli bir doktora muayne oldum. Doktor daha detayli testler yapti ve genotiplendirme testi istedi. Bu sefer HPV dusuk riskli gruptan pozitif ciktim. Baska bir doktorla 2. bir gorus alirsaniz daha iyi olabiliyor bazen.

Durum
    Sarıkaktüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet tiplendirme tarzı işler bitmişse, sigilleri vücudumuzda uzun süre tutmamak gerekiyor, her ay veya çıkma sıklıgına göre her 2 haftada bir kurtulmak gerekiyor. Koterizasyon iyidir fakat iyileşme süreci sancılıdır ve anestezi altında yapılır. Kriyoterapi çok daha az acılı, hatta bence acısız, anestezisiz ve iyileşmesi kısa (dermatologlar yapıyor) bunu da bi düşünürsünüz.
    Arya tekrar merhaba. Bana bu yöntemleri önermediler krem verdiler ve onları sürüyorum. Yok oluyorlar sonra tekrar geliyorlar. Kremi eczacı özel birkaç karışımla elde ediyormuş ve içinde aistten çay ağacına bir sürü şey varmış. Siğillerden kriyoterapi ile kurtulsam daha işe yarar gibi duruyor ama nedense bana 3 doktor da önermedi bunu.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Sarıkaktüs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya tekrar merhaba. Bana bu yöntemleri önermediler krem verdiler ve onları sürüyorum. Yok oluyorlar sonra tekrar geliyorlar. Kremi eczacı özel birkaç karışımla elde ediyormuş ve içinde aistten çay ağacına bir sürü şey varmış. Siğillerden kriyoterapi ile kurtulsam daha işe yarar gibi duruyor ama nedense bana 3 doktor da önermedi bunu.
    kesinlikle kriyoterapiyi bi düşün derim. jinekologlar kriyoterapi önermez çünkü kendileri koterizasyon yapıyor. Seni neden kendi yapacağı işlemden para kazanmak yerine, başka bir branşa/dermatologa yönlendirsin ki yapmazlar yani..

Durum
    Cansucc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Acaba siğiller hpv değil de molluscum olabilir mi?

Durum
    Sarıkaktüs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Cansucc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba siğiller hpv değil de molluscum olabilir mi?
    hiç benzemiyorlar ama doktora söyleyeceğim yine de