Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Asetik Asit testi

Durum
    Ysmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Asetik Asit testi

Merhaba, Ben en son haziran sonu sigilerimi aldirdim- her ay kontrole gittim kontrol etirdim birsey yok demislerdi. Ama hic birzaman Asetik Asit testi yapmamislardi cunku gerek yok demisti Doktorum- Sigil kendini belli edermis. Iki gün önce baska bir jinekologa gittim asetik test yaptirmaya bazi lezyonlar beyaza dönüstügünü söyledi ve moralimm cok bozuk :/ seviniyordum 4 Aydir Sigil cikmiyor diye , hatta Ocak ayinda test olcaktim.
    Doktoru aradim pazartesiye hemen randevü Verdi asetik Asit testi yapip Öyle yakicak sigilleri.
    Her beyazlaya lezyon Sigil midir ? Internetde birkac arastirma yaptim jinekologlar anlamiyormus pek beyazlayan lezyonlardan.
    Ve Ben zaten 4 bucuk Ay dir Ahcc kullaniyorum simdi Benim sürecim uzadi mi .

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Asetik Asit testi

Alıntı Ysmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Ben en son haziran sonu sigilerimi aldirdim- her ay kontrole gittim kontrol etirdim birsey yok demislerdi. Ama hic birzaman Asetik Asit testi yapmamislardi cunku gerek yok demisti Doktorum- Sigil kendini belli edermis. Iki gün önce baska bir jinekologa gittim asetik test yaptirmaya bazi lezyonlar beyaza dönüstügünü söyledi ve moralimm cok bozuk :/ seviniyordum 4 Aydir Sigil cikmiyor diye , hatta Ocak ayinda test olcaktim.
    Doktoru aradim pazartesiye hemen randevü Verdi asetik Asit testi yapip Öyle yakicak sigilleri.
    Her beyazlaya lezyon Sigil midir ? Internetde birkac arastirma yaptim jinekologlar anlamiyormus pek beyazlayan lezyonlardan.
    Ve Ben zaten 4 bucuk Ay dir Ahcc kullaniyorum simdi Benim sürecim uzadi mi .
    Siz gözle görünür birsey görmediniz mi hiç kendinizde?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz gözle görünür birsey görmediniz mi hiç kendinizde?

Hayir gözle görünür hic birsey yok- hala yok . Hergün zaten kontrol ediyordum. Hic bir kasintim flnda olmuyordu :/
    Cok saskinim, Ben sadece emin olmak Icin asetik asit testi yaptiriym bi dedim böyle bir sonuc cikicagini hic beklemiyordum :/

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Asetik asit döküldüğünde her beyazlaşan yer siğil değildir.Bu yüzden iyi doktorlar asetik asit dökmekle yetinmezler, beyazlaşan yerlere loop yada bazı yakınlaştırıcılarla bakarlar. Sonrasında siğil olduğunu düşündükleri yeri kriyoterapi, koter gibi işlemlerle yok ederler.Bu yüzden asetik asit olsun, olmasın yakınlaştırıcıyla bakan işini iyi yapan bir yere gitmenizde fayda var.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Dayettine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asetik asit döküldüğünde her beyazlaşan yer siğil değildir.Bu yüzden iyi doktorlar asetik asit dökmekle yetinmezler, beyazlaşan yerlere loop yada bazı yakınlaştırıcılarla bakarlar. Sonrasında siğil olduğunu düşündükleri yeri kriyoterapi, koter gibi işlemlerle yok ederler.Bu yüzden asetik asit olsun, olmasın yakınlaştırıcıyla bakan işini iyi yapan bir yere gitmenizde fayda var.
    @Diyattine InsAllah dedigin gibi olur, pazartesi bakailm Doktorum nedicek

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba arkadaslar, kisa bir uptade:
    gecen hafta ameliyat Eden doktoruma gittim ( simdiye kdr Bana hic asetik asit testi yapmamisti- gerek duymadigi Icin) olanlari anlattim Bana her beyazlasan lezyon Sigil olmadigini söyledi ve tekrar kontrol edip bende sigil olmadigini söyledi.
    Yanindaki Hemsirede rahatlamam Icin istersen hpv sürüntü testi yapabiliriz dedi- Makat bölgemden.
    Pazartesi günü sonuclar gelcek ve cok korkuyorum, test sonuclarindan.

2 gün Sonra baska jinekologa gittim, kamera sistemiyle bakti ve Oda hic birsey yok dedi.

Negativ gelirse coooook Mutlu olurum.
    Ama aklimda deli sorular, cunku positiv gelse bile bende Sigil oldugu anlamina mi gelir o yoksa Makat bölgem hpvli oldugu anlamina mi gelir ?
    Doktor sürüntü Testini resmen kaziyarak Aldi Makat bölgemden.

Yani aslinda ben bosu bosuna Makat bölgemde birsey yaptirmak istemiyorm, tam iyilesti derken, tekrar basa dönmek istemiyorm :/
    Ve Bu Ay 5.ayim doldu AHCC kullanali.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Ysmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, kisa bir uptade:
    gecen hafta ameliyat Eden doktoruma gittim ( simdiye kdr Bana hic asetik asit testi yapmamisti- gerek duymadigi Icin) olanlari anlattim Bana her beyazlasan lezyon Sigil olmadigini söyledi ve tekrar kontrol edip bende sigil olmadigini söyledi.
    Yanindaki Hemsirede rahatlamam Icin istersen hpv sürüntü testi yapabiliriz dedi- Makat bölgemden.
    Pazartesi günü sonuclar gelcek ve cok korkuyorum, test sonuclarindan.

2 gün Sonra baska jinekologa gittim, kamera sistemiyle bakti ve Oda hic birsey yok dedi.

Negativ gelirse coooook Mutlu olurum.
    Ama aklimda deli sorular, cunku positiv gelse bile bende Sigil oldugu anlamina mi gelir o yoksa Makat bölgem hpvli oldugu anlamina mi gelir ?
    Doktor sürüntü Testini resmen kaziyarak Aldi Makat bölgemden.

Yani aslinda ben bosu bosuna Makat bölgemde birsey yaptirmak istemiyorm, tam iyilesti derken, tekrar basa dönmek istemiyorm :/
    Ve Bu Ay 5.ayim doldu AHCC kullanali.
    Geçmiş olsun makattan örneği kazıyarak alan doktorunuz hangi şehir de acaba isim verebilir misiniz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun makattan örneği kazıyarak alan doktorunuz hangi şehir de acaba isim verebilir misiniz
    @pisman Tskr ederim Malesef yurtdisindayim

Bu Konu için Etiketler