Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herkese selam

Durum
    brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Herkese selam

Açıkcası ben özel üniversite hastanelerini tercih ediyorum çünkü hem öğretim doktorları çok yani hem öğretmen hemde doktor ve daha iyi bir sonuçla birlikte makul fiyat söz konusu oluyor ki dışarda labta yaptırmak daha masraflı devlet hastaneleri DNA testi yapıyorlar çoğunlukla tiplendirme yapmıyorlar çoğu özel lab ise genotiplendirme yapmaktadır ama Maliyeti fazla o yüzden üniversitesi hastanelerini tercih ediyorum ki özel hastanede yaptırdım orası da 21 tipe baktı sedece ama en son hastane yani üniversitesi hastanesi 37 adet tipe baktı saptanmadı yazdı ama oral için baktırdım oda 31 tipe bakıldı ki arasındaki fark biri DNA testi biri genotiplendirme

Durum
    verloren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Anladım,aydınlattığınız için teşekkürler hastanelerarasında muhakkak fark var bunun farkındayım.Bende sürece yeni başladım devlette bir süre devam edip özele geçebilirim bir kaç doktor görüşü bu aşamada önemli olacaktır.Sağlıklı günler sizlere

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki siğil nereden var yada siğil var mı sende bunu merak ettim açıkcası

Durum
    Yeni Üye

bende siğil yok,erkek arkadaşımda bir tane var et ben gibi ben ondan kaptım yüksek ihtimalle.

Durum
    Tecrübeli Üye

Et beni zaten direk olarak kendini belli eden bir görüntüye sahip siğil daha farklı ki erkek arkadaşınız da test olması daha iyi olacaktır. Birde hangi tipi taşıyorsun .? Eğer 16-18-45 değilse diğerleri biraz daha kolay atılabilecek bir durum olabilir yüksek tip ilk 15 tip önemli aslında 21 tip ise genel tiplendirme olduğu için eğer ilk 15 tipten biri değilse bakarsak duruma göre aşı olmanla birlikte geriletme durumun olabilir. Açıkcası evresi önemli

Durum
    Yeni Üye

türümü bilmiyorum kolposkopi önerdi doktor onu olunca sanırım netleşecek

patoloji raporumda yazan şu

Moleküler HPV testi
    transkripsiyon aracılı amplifikasyon ve hibridizasyon koruma yöntemi İle sıvı bazlı koruyucu solüsyon da 14 adet yüksek riskli HPV tipi (16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68) Araştırılmıştır bunların içinden en az bir HPV tipi pozitif bulunmuştur.
    Hpv 16,18/45 Tespit için yapılan genotiplendirme çalışmasında HPV 16 ve HPV 18/45 negatif saptanmıştır.

erkek arkadaşımda test olacak ürolojiye göstermek istiyor ilk tavsiyeniz nedir

Durum
    Tecrübeli Üye

Öncelikle et benini yakmazlar ben daha önceki gittiğim doktorlar yakma işlemi gereksiz demişlerdi. Benim tavsiyem eğer İstanbul ilindeseyseniz üniversitesi hastanelerini tercih etmeniz ve muane olacağınız doktorun en azından bir geçmişine bakmanızdır. İkincisi ise erkek arkadaşınızın eğer penis üstünde varsa bi lezyon onu göstersn yoksada direk olarak hpv testi istesin hocadan . Ekstra olarak erkeklerde belirti yok ise bulaş riski minimaldir. Birde aşı olun gerçekten te etkisi var çapraz koruma sağlıyor. Tip 16/18/45 olmaması çok güzel yakınım biri 58 mi 56 mi ne yakalanmıştı bayan kendisi pek öyle woow bir şey yapmadı kendisine ve 1 sene sonra negatif 🙂 o yüzden endişe etme 16/18/45 daha tehlikelidir çünkü direk kanser tehlikesi yüksek ama atlatılmayacak bişey hemde hiç bişey İnşallah herkes iyi olur 🙏

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkürler içimi rahatlattı mesajınız,İnşallah hepimiz iyi oluruz

Durum
    Tecrübeli Üye

Rica ederim siğil tedavisi nasıl oluyor hiç bilmiyorum ama dondurma işlemi yaptıran çevremde çoğu insan vardı bu arada siğil yüksek düşük diyede değişmiyor yani insanın yapısından kaynaklı değişimler olabiliyor bunuda belirtmek isterim yüksek riskli tip siğil yapmaz diye bir şey yok ki arya da mesela yüksek riskliydi sanırım hatta oda işlem yaptırmıştı. Ama ilk 6 siğil cıkmaz ise o zaman da latent dönemine girmiş oluyoruz ki aslında uyku dönemi diyebiliriz. Mesela benim B12 baya düşük 400 lerde ve bağışıklığımda öyle aman aman değil nemden hasta olan biriyim ama siğilim yok belki virüste yok ama sonuç bir kere gördüm diyede hastalık hastası oldum 😂

Durum
    Yeni Üye

) o zaman gereken bütün önlemleri alıp sürece teslim olmak en iyisi
    bu arada sizin yaptığınız şey doğru dünyaya bir kere geliyoruz sağlıklı keyif alarak yaşamak hakkımız insallah tertemiz sonuclarınız çıkar

Bu Konu için Etiketler