Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herkese selam

Durum
    brave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Herkese selam

peki gene negatif gelirse ne yapayım aralık ayında tekrar test vereceğim bu hem ahenk labta hemde mavilabta mavi lab direk beni ismailoğlu diye birine yönlendirdi tip84 için bile acaba orayla mı anlaşmalılar onu çözemedim ama genede mavilabta yapacağım tekrar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı brave Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle söylim sana ben penis üstünde sünnetten kalan et parçasını siğil sandım koştum mavilaba haseki şubesine test yapıldı tip 84 denildi tabi hemen doktor doktor gezdim hepsi umarsamadı üni hastanesine gittim oradaki doktor en son olarak aşı ol ve korunmadan devam et bu tip 84 kabul edilmiyor dedi yolladı ben sonra tabi aynı hastanede test oldum bu sefer 31 adet tipe bakılmıştı saptanmadı yazıyordu 1 adette aşı oldum.

mavi lab şöyle test alıyor kasıklardan yumurtalıklardan en son ise penis ucundan. ve cok emin bir şekilde test doğru diyor kendileri. neyse ben ilk hastanede yaptırdığım 31 tip ise hocamız geçmişi labta uzman olarak görev almış biri ve çok iyi hastanelerde çalışmış araştırmıştım hocamda kazıyarak değilde cubukla hafif bir sürüntü alıp en son ise penis ucundan sürüntü aldı ve saptanmadı yazdı hatta 31 adette cıkmamış boşver artık dedi git kafanı dağıt hayatına bak falan yaptı peki dedim neyse dedim

sonra zamanla tam unuttum psikolojik nüksetti bende vay ben karşı tarafa bulaştırırsam falan diyip gittim hastaneye ürolog baktı etti siğil yok dedi zorlamamla test yaptı kendisi ve ve oda tek cubukla kasıktan yumurta torbasından penis üstünden ve ucundan zorlamadan test aldı yolladı. ben de tabi hatta lab tarafını aradım test yeterli dimi dedim evet dedi yetersiz olsaydı sizi arayıp tekrar isterdik dedi ve sonuç geldi 37 tipe bakılmış oda saptanmadı diyor viral yük az olması nedeni negatif olmuş olabilir lezyon var ise üzerinden değerlendirelim diye bir not düşmüş.

oral konusunda ise tabi bunları görünce googleye girince kansere kadar gittim 2 adet doktora gittim stresten aşırı sigaradan vs boğazlar pert tabi ben dedim ki hocam test yapalım oda yapalım hadi dedi boğazımın kücük dil kısmından cubukla sürüntü aldı kan alan kısımdaki kadın yeterlimi aldığınız boğazda yeterli dedi peki dedim.

sonra sorduğumda tektardan lab geçmişi olan doktoruma oradan almaları yeterli oluyor etraftan almasına gerek yok dedi ve 31 adet tipe bakılmış oda saptanmadı yazıyor. heralde 31 tipte yeterlidir diye düşünüyorum

ahenkte sonuçum 8 günde mi ne cıktı mavilabta ise 2 günde sonuç verdiler acaba mavilab hatalımı cıkardı sonuçu emin olamadım yada bu verdiklerim mi hatalı onuda anlamadım.

ama birden fazla kez test verdim elbet penis ucundan aldıkları testle yüksek riskli tiplerden biri cıkardı yada düşük riskli toplamda mavilab dışında 3 kez daha test verdim 3 üde hatalı olacağını sanmıyorum ama bilemedim

benim derdim ilişki de değil karşı tarafa korkuyorum bulaştırmaktan korunarak devam edebilirsin dedi doktorlar cok korkuyosan ara vermeyin böyle dedi ama gönlüm el vermiyor arkadaş kadınlar daha cok sıkıntı allahtan 2 doz aşı yaptırdım negatif aldığında ama genede işte

aralık ayında tekrardan son kez test vericem hem mavide hemde ahenkte bakalım ikisinden birinde negatif biri pozitif gelirsede artık dava mı açarım yoksa gider oraları yakar mıyım bilemiyorum arya

İlişkide bulaş olmasından korkuyorsan sürekli genital bölgende sigil var mı diye kontrol et + ara ara kontrole git doktora ve prezervatif.
    Birde sedoxx lubricant jel diye bir şey var yıllar yıllar önce bunların sahipleri bana ulaştı, bu jeli kadın kendisine sürünce (veya erkekte sürebilir) hpv bulaşını bir noktaya kadar engelliyor dendi, çalışmalarını okumuştum iyiydi, şimdi ne durumda bilmiyorum ama eczanelerde satılıyordu haberin olsun bunu da düşünün bir alternatif.

+

En önemlisi; birlikte olacaksanız ikinizde de biraz tüy olsun. Yani tertemiz olmayın, burdaki mantık ise şu: hpv pürüzsüz bir genital bölgeden daha hızlı geçiş yapıyor, tüy vs orda bi tabaka olursa daha zor oluyor. bu da bir önlem olur en azından.. kız arkadaşınız jilet kullanıyorsa (hpv değilse) kısacs jileti birlikte olmadan 1 hafta önceden yaparsa eğer, jilet sebebiyle genital bölgede açılmış mikro çatlaklar da çoktan kapanmış olur.

Durum
    Admin

peki gene negatif gelirse ne yapayım aralık ayında tekrar test vereceğim bu hem ahenk labta hemde mavilabta mavi lab direk beni ismailoğlu diye birine yönlendirdi tip84 için bile acaba orayla mı anlaşmalılar onu çözemedim ama genede mavilabta yapacağım tekrar
    Ayrıca iki farklı laboratuvarda seni aynı kişiye yönlendirdiyse anlaşmalı olabilir evet. Bir tanesi farklı bir yere yönlendirse ya da tavsiye etseydi böyle düşünmezdim ama birbiriyle alakasız yerlerin tek bir kişiyi önermesi bana da bunu düşündürdü.

Durum
    Tecrübeli Üye

Aralık ayında tekrardan test vereceğim son kez çünkü hiç siğil yok en son gittiğim üroloji zaten sende hpv yok demesi de kafamı karıştırdı o yüzden seninde yorumunu almak istedim çok teşekkür ederim bu arada arya 🙏 bakalım sonuç ne göstericek ve buraya yazıcam son gelişmeyi hatta belki deneyim olarak bile paylaşabilirim 😂

Durum
    Admin

Aralık ayında tekrardan test vereceğim son kez çünkü hiç siğil yok en son gittiğim üroloji zaten sende hpv yok demesi de kafamı karıştırdı o yüzden seninde yorumunu almak istedim çok teşekkür ederim bu arada arya 🙏 bakalım sonuç ne göstericek ve buraya yazıcam son gelişmeyi hatta belki deneyim olarak bile paylaşabilirim 😂
    Tamam aralıkta görüşürüz Valla mantıklı senin kadar laboratuvar deneyen yoktur şu aşamada Hangisi gözüne hoş geldi bahsetsene biraz... hahahaha

Durum
    Tecrübeli Üye

Aslında bir labaratuvar a gittim sonrası hep özel hastane labta çalışanlardan çok işini yapan doktorlar tercih ettim 😂 açıkçası yaşı ilerlemiş ve deneyimi olan doktorlar daha çok tercihim oldu mesela Medicana hastanesi 21 tipe bakarken üniversitesi hastanesi 37 tipe bakıyor aslında hpv testi 2 türlü var biri hpv DNA testi diğeri ise genotiplendirme testi ve açıkçası 100 tipi değil önemli olan 42 tip siğil yapan tiplerlermiş ama bazı doktorlar veya makalaleler bazı tipleri önemsemiyor bunlardan biri de tip84 tipini sevdiğim tipi 😂 ve şöyle de devam edeyim aşı gerçekten te gerileyici özelliği var neden diye soracak olursak en son geçen haftalarda test verdim ve ahenk labaratuvar ile çalışıyor bu üniversitesi hastanesi şişli merkezinde hatta ve 37 tip bakılmış ve içerisinde 84 var ve bende 84 rastlanmadı . Eğer bu test saptanmadı veya yetersiz olsaydı daha önce başıma geldi hastane beni arayarak tekrar test vermemi istedi ve doktorum tekrardan test için sürüntü aldı. Demek istediğim 3-5 tip önemli değil bunu başta söylemek istiyorum Max 37 bakılıyor ve özel labta mavilab mesela 1200 TL alıyor ben üni Hastanesi'nde 390 TL civarına yaptırdım şimdi hem muane oluyorum hemde test veriyorum ahenk lab'ta mesela sanırım anlaşması var Özel sağlık sigortalarında mavilab bilmiyorum bana biraz paracı geliyor ve 3 günde PCR yöntemiyle çalışıyoruz diyor ne kadar sağlıklı onu bilemiyorum Aralık'ta ama hem ahenk hemde mavi lab deneyeceğim bakalım neler cıkcak çok merak ediyorum ve bu arada ürolog doktoru ile görüştüm kendisi penis kısmında yoksa zaten diğer kısımlar önemli değil diye bir cümle kullandı ki penis ucundan sürüntü almaları yeterli oluyormuş ve kendisi yakşaşıky 15 yıllık doktor KBB doç Dr ve enfeksiyon uzmanı labaratuvar geçmişi olan doktorlarım ise boğazın arka kısmından covid testi gibi sürüntü almaları yeterliymiş yani dilin üstü altı fark etmiyormuş bunuda dipnot geçmek isterim 🙏

Durum
    cem
    cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aslında bir labaratuvar a gittim sonrası hep özel hastane labta çalışanlardan çok işini yapan doktorlar tercih ettim 😂 açıkçası yaşı ilerlemiş ve deneyimi olan doktorlar daha çok tercihim oldu mesela Medicana hastanesi 21 tipe bakarken üniversitesi hastanesi 37 tipe bakıyor aslında hpv testi 2 türlü var biri hpv DNA testi diğeri ise genotiplendirme testi ve açıkçası 100 tipi değil önemli olan 42 tip siğil yapan tiplerlermiş ama bazı doktorlar veya makalaleler bazı tipleri önemsemiyor bunlardan biri de tip84 tipini sevdiğim tipi 😂 ve şöyle de devam edeyim aşı gerçekten te gerileyici özelliği var neden diye soracak olursak en son geçen haftalarda test verdim ve ahenk labaratuvar ile çalışıyor bu üniversitesi hastanesi şişli merkezinde hatta ve 37 tip bakılmış ve içerisinde 84 var ve bende 84 rastlanmadı . Eğer bu test saptanmadı veya yetersiz olsaydı daha önce başıma geldi hastane beni arayarak tekrar test vermemi istedi ve doktorum tekrardan test için sürüntü aldı. Demek istediğim 3-5 tip önemli değil bunu başta söylemek istiyorum Max 37 bakılıyor ve özel labta mavilab mesela 1200 TL alıyor ben üni Hastanesi'nde 390 TL civarına yaptırdım şimdi hem muane oluyorum hemde test veriyorum ahenk lab'ta mesela sanırım anlaşması var Özel sağlık sigortalarında mavilab bilmiyorum bana biraz paracı geliyor ve 3 günde PCR yöntemiyle çalışıyoruz diyor ne kadar sağlıklı onu bilemiyorum Aralık'ta ama hem ahenk hemde mavi lab deneyeceğim bakalım neler cıkcak çok merak ediyorum ve bu arada ürolog doktoru ile görüştüm kendisi penis kısmında yoksa zaten diğer kısımlar önemli değil diye bir cümle kullandı ki penis ucundan sürüntü almaları yeterli oluyormuş ve kendisi yakşaşıky 15 yıllık doktor KBB doç Dr ve enfeksiyon uzmanı labaratuvar geçmişi olan doktorlarım ise boğazın arka kısmından covid testi gibi sürüntü almaları yeterliymiş yani dilin üstü altı fark etmiyormuş bunuda dipnot geçmek isterim 🙏
    penis kısmında yoksa önemli değil demesi çok tuhaf değil mi sizce de?

Durum
    Tecrübeli Üye

Aslında şuna bende yorumladım çünkü makale araştırmalarıma göre kasıklarda siğilin tutunması penis çevresinde tutulmasından daha zor olduğunu genel olarak bu siğilin erkeklerde daha çok penis kısmında oluşumu yoğun gözlemlenmiş doktor şunu da ekledi ben evet binlerce siğil tedavisi uyguladım daha bu zamana kadar penis kanseri olan bir erkek görmedim diyede cevap verdi ama hani bunu sadece bir doktorda değil Amerika da eğitim görmüş ve seminer vermiş bir doktor bile tip84 de ne git aşı ol ve başka bireylerle devam ederse de diğer tiplere karşı bağışıklık kazanmış olursun demesi dikkati mi çekti çünkü gardasil 4 aşı çapraz tiplere karşıda koruma sağlıyor baktığımızda çünkü bu makaleyede ulaşmıştım örnek veriyorum 16 ise karşılığı 59 gibi veya 45 gibi virüsede bağışıklık gösterirmiş ben 1 doz olmuştum aksine partnerimede 2 doz yaptırdım ki 2 doz yeterli 3 garantilemek anlamında . Bilmiyorum bu hastalık çok tuhaf birşey herkeste farklı sebepler olabiliyor şahsen bende hala siğil yok ve baskılayacak bir takviyede kullanmadım aslında bakarsak korunmasız ilişki daha çok riskli hele ki siğil varken siğil yokken bulaş riskin minimal seviyede olduğunu söylüyorlar ki penis ucundan alınan test yeterli demektedir çoğu doktor ama bu hastalık sadece cinsel yollada değil cisimlerden de bulaşabiliyor onaylayan doktorda var onaylamayanda yani acayip birşey

Durum
    verloren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

merhaba bu klinikler dışında eğitim araştırma hastanelerini de tercih edin derim

Durum
    cem
    cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

devlet üniversite hastaneleri test ve tiplerine bakıyor mu? bakmıyor denmişti forumda sanki.

Bu Konu için Etiketler