Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galiba yolun sonuna geliyorumve

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Galiba yolun sonuna geliyorumve

Ben geçen sene ilk etapta geçen sene et beni sandığım siğilleri bu sene Mayıs ayında HPV olduğunu öğrendiğimde süreç başladı. 2 kez sürüntü testi yaptırdım ve hpv 6 taşıdığımı öğrendim. Malesef hpv nin ne olduğunu bilmediğimden siğilleri birkaç kez jiletle kazıdığım için aslında süreç bu zamana kadar sürdü. Öğrendikten sonra hemen kendime ve yeni evlendiğim eşime aşı yaptırdım. Eşim 2. Dozu olana kadar ilişkiye girmedik. 2. Dozdan 2 hafta sonra ilişkimiz başladık. Bundan 1 ay öncesine kadar neredeyse hafta bir çok ufak ufak çıkan siğiller oluyordu. Hepsini çıktığı anda kendi aldığım koter ile yaktım. Ve sürekli çıktığınfa kadayı yiyecek gibi oluyordum. Yeni evlenmeme rağmen cinsel ilişkimi ertelemiştim. 40 gün önce istanbuldaki en iyi doktorlardan biri olan Prof Dr Süleyman Engin Akhan’a muayene oldum. Kendisi özel bir kamera ile baktı. Artık bu konuyu kapatmam gerektiğini söyledi boşuna bu kadar kafama takmamam gerekitğini söyledi. 6 ay prezervatifle ve tüyleri almadan ilişkiye girebileceğimi, 6 ay sonra da prezervatifi de çıkarabileceğimi söyledi. O muayeneden 7-8 gün sonra penis kökümün altında testise doğru çok çok ufak yeni oluşmuş bir siğil gördüm anında kendi koterimle yaktım ve o günden beri artık tekrar etmedi. Muhtemelen jiletle yaydıklarım sürekli çıkıyordu ve artık yavaş yavaş bitiyor. Belki bundan sonra bir daha ufak tefek çıkar ama eskiden her hafta çıkan siğillerden 1 aydır ses yok. Bu güzel diye düşünüyorum. Aşınızı mutlaka yaptırın. Çünkü sizde örnek veriyorum hpv 6 varsa bile hem başka tipe karşı koruyacak hem de eşinize ya da partnerinize bulaştıysa sizin tekrar aynı virüsü almanızı aşı engelleyecek bu da sizin vücuttan virüsü atmanızı daha hızlandıracaktır. Ayrıca vücutta başka yerlere sıçramasını da önleyecek. Benden şimdilik bu kadar. 3 ay sonra gelişmeleri tekrar yazacağım. Herkese geçmiş olsun.

Durum
    Blsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Galiba yolun sonuna geliyorumve

Ogrenene kadar iliskiye gimissinizdir illaki bulasma durumu olmadi mi

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Blsvr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogrenene kadar iliskiye gimissinizdir illaki bulasma durumu olmadi mi
    Ben mayısta öğrendim. Ondan önce ilişkimiz olmadı. Ondan sonra da aşıyı bekledik. Birkaç kere boxerdan delik açarak ten temasını tamamen sıfıra indirerek ilişkimiz oldu. Eşim test yaptı onda negatifti. Aktif lezyon ya da siğil yok

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba ben biraz doktor eleştirisinde bulunacağım ve size bir durum anlatacağım.

Doktorunuz, ''artık bu konuyu kapatmam gerektiğini'' söylenince kapanıyorsa ne güzel. Ne katkısı oldu bu muayanenin size?
    Mesela hpv'nin kadınlarda risk teşkil ettiği gerçeği, sizin evli olmanız, eşinizin hpv olması ve tipini bilmiyor olması (belki yüksek riskli bir tip taşıyor), eğer yüksek riskli bşr tip taşıyorsa ve hala cinsel ilişki yaşanıyorsa yani yapılması gereken önlemler alnıp yapılmıyorsa (sağlıklı beslenme, jilet-cinsellik olmaması, sigara olmaması, takviye ile bağışıklık güçlendirme) gün sonunda eşinizde cin2 veya cin3 çıkarsa ne olacak?

Sonra cin2 veya cin3'ten operasyon olması gerekirse (yüksek riskli bir tip taşıyorsa ve önlem alınmazsa cin2 götürür, uzak bir ihtimal değil hiç)
    Ve sonra leep operasyonu olduğu için hamile kalmasında hiçbir sorun olmaz ancak ''ERKEN DOĞUM RİSKİ'' olursa (ki olacak - çünkü leep yaptıranlarda erken doğum riski oluyor)
    Ne yapacaksınız?

Bakın ben evli bile değildim ama yüksek riskli hpv taşıyordum, cin3'ten dolayı leep oldum, hpv'yi vücudumdan atalı çok oldu, hpv'yi vücudumdan attıgımdan beri 5 yıl bitti hatta.
    Ve şu an Hamileyim 6,5 aylık. LEEP OLDUĞUM İÇİN; ERKEN DOĞUM RİSKİM VAR. 5. AYIMDAN BERİ BU KORKUYU YAŞIYORUM BEBEK ERKEN DOĞAR DA YAŞAYAMAZ İSE diye.. Bir sürü şeye dikkat ediyorum. Ya da bebek olması gereken süreden yine erken doğum komplikasyon gelişirse diye.. Ki ben hamilelikte yaşam sınırı zamanını aşmak üzereyim ama muhtemelen yine de normal zamanı gelince değil, yine erken doğum olacak. Yani bu olay kadınlar için risk, eşiniz için de, her kadın için de...
    Bunun tek sebebi; leep.

Bu konuyu siz kapatırsınız ama eşiniz kapatabilecek mi? Prof. ünvanı olan beyfendiye sormak isterdim.
    Bu iş bu kadar basit olsaydı bu forumda 2900 üye olmazdık ki..

Siğillerin nükslerinin azalması iyi bir şey, zaten genelde öyle olur ama bünyenizi kuvvetlendirmenizi de öneririm, belki zaten yapıyorsunuzdur ancak cinselliğe devam etmek genelde olumlu sonuç vermiyor hele ki negatiflik gelmeden prezervatifin çıkarılmasının tavsiye edilmesi bana çok üzücü geliyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

İyi de ben sadece hpv 6 taşıyorum. Eşim kendisi doktora gitti testlerini yaptı o negatif. Bunları doktoruma söyledim. Ona istinaden fazla kafana takıyorsun dedi. Ayrıca doktorum eşimin yılda bir kontrollerine gitmesini söyledi. Eşim zaten negatifti. Üstüne aşıyı oldu. Buna rağmen o saydığınız evrelere ilerlemesi mucize ötesi bir şey. Bende 2 kez test yaptırdım sadece tip 6 var. Eşim neden o saydığınız evrelere ilerlesin ? Olmayan birşey o sonuçları doğuramaz. İkincisi de prezervatifi çıkarma konusu da neredeyse siğillerin başlamasından sonra 15-16 aya denk geliyor. Yani o zamana kadar vücudundan atmış olursun dedi. Doktorum gayet iyi bir doktor muayene ve benim hastalık geçmişime özel konuştu. Yani cinsel bölgemde siğil doluyken kafana takma demedi. 2 doz aşımı orada oldum. Eşimin 2. Dozu bitti. İkimizde de yüksek risk yok. Başkasyla da ilişki yaşamicağımıza göre olmayacak. Buna istinaden söyledi

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben biraz doktor eleştirisinde bulunacağım ve size bir durum anlatacağım.

Doktorunuz, ''artık bu konuyu kapatmam gerektiğini'' söylenince kapanıyorsa ne güzel. Ne katkısı oldu bu muayanenin size?
    Mesela hpv'nin kadınlarda risk teşkil ettiği gerçeği, sizin evli olmanız, eşinizin hpv olması ve tipini bilmiyor olması (belki yüksek riskli bir tip taşıyor), eğer yüksek riskli bşr tip taşıyorsa ve hala cinsel ilişki yaşanıyorsa yani yapılması gereken önlemler alnıp yapılmıyorsa (sağlıklı beslenme, jilet-cinsellik olmaması, sigara olmaması, takviye ile bağışıklık güçlendirme) gün sonunda eşinizde cin2 veya cin3 çıkarsa ne olacak?

Sonra cin2 veya cin3'ten operasyon olması gerekirse (yüksek riskli bir tip taşıyorsa ve önlem alınmazsa cin2 götürür, uzak bir ihtimal değil hiç)
    Ve sonra leep operasyonu olduğu için hamile kalmasında hiçbir sorun olmaz ancak ''ERKEN DOĞUM RİSKİ'' olursa (ki olacak - çünkü leep yaptıranlarda erken doğum riski oluyor)
    Ne yapacaksınız?

Bakın ben evli bile değildim ama yüksek riskli hpv taşıyordum, cin3'ten dolayı leep oldum, hpv'yi vücudumdan atalı çok oldu, hpv'yi vücudumdan attıgımdan beri 5 yıl bitti hatta.
    Ve şu an Hamileyim 6,5 aylık. LEEP OLDUĞUM İÇİN; ERKEN DOĞUM RİSKİM VAR. 5. AYIMDAN BERİ BU KORKUYU YAŞIYORUM BEBEK ERKEN DOĞAR DA YAŞAYAMAZ İSE diye.. Bir sürü şeye dikkat ediyorum. Ya da bebek olması gereken süreden yine erken doğum komplikasyon gelişirse diye.. Ki ben hamilelikte yaşam sınırı zamanını aşmak üzereyim ama muhtemelen yine de normal zamanı gelince değil, yine erken doğum olacak. Yani bu olay kadınlar için risk, eşiniz için de, her kadın için de...
    Bunun tek sebebi; leep.

Bu konuyu siz kapatırsınız ama eşiniz kapatabilecek mi? Prof. ünvanı olan beyfendiye sormak isterdim.
    Bu iş bu kadar basit olsaydı bu forumda 2900 üye olmazdık ki..

Siğillerin nükslerinin azalması iyi bir şey, zaten genelde öyle olur ama bünyenizi kuvvetlendirmenizi de öneririm, belki zaten yapıyorsunuzdur ancak cinselliğe devam etmek genelde olumlu sonuç vermiyor hele ki negatiflik gelmeden prezervatifin çıkarılmasının tavsiye edilmesi bana çok üzücü geliyor.
    Yani benim bu konuda ne kadar hassas olduğumu. Kaç doktora danıştığımı. Kaç makale okuduğumu tahmin bile edemezsiniz. Bir erkek olarak kendimden çok eşimi düşündüm. O yüzden 2 doz bitene kadar ilişki yaşamadık. Aşı olmadan önce eşim jinekoloğa gitti muayene ve test oldu temiz çıktı. Aşıdan sonra ilişkimiz oldu. İkimiz jilet kullanmıyoruz. Tüyleirmizi almadık. Bir süre daha almicaz. Doktorumuz bunun üstüne basa basa söyledi.

Durum
    Admin

Alıntı Mrtatak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de ben sadece hpv 6 taşıyorum. Eşim kendisi doktora gitti testlerini yaptı o negatif. Bunları doktoruma söyledim. Ona istinaden fazla kafana takıyorsun dedi. Ayrıca doktorum eşimin yılda bir kontrollerine gitmesini söyledi. Eşim zaten negatifti. Üstüne aşıyı oldu. Buna rağmen o saydığınız evrelere ilerlemesi mucize ötesi bir şey. Bende 2 kez test yaptırdım sadece tip 6 var. Eşim neden o saydığınız evrelere ilerlesin ? Olmayan birşey o sonuçları doğuramaz. İkincisi de prezervatifi çıkarma konusu da neredeyse siğillerin başlamasından sonra 15-16 aya denk geliyor. Yani o zamana kadar vücudundan atmış olursun dedi. Doktorum gayet iyi bir doktor muayene ve benim hastalık geçmişime özel konuştu. Yani cinsel bölgemde siğil doluyken kafana takma demedi. 2 doz aşımı orada oldum. Eşimin 2. Dozu bitti. İkimizde de yüksek risk yok. Başkasyla da ilişki yaşamicağımıza göre olmayacak. Buna istinaden söyledi
    Ben eşinizin nasıl negatif olduğunu anlayamadım pardon. Yani siz evliyseniz ve birlikteliğiniz varsa sizin hpv pozitifken eşinizin negatif olma durumu yoktur da o yüzden dedim, neyse ilginçmiş.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben eşinizin nasıl negatif olduğunu anlayamadım pardon. Yani siz evliyseniz ve birlikteliğiniz varsa sizin hpv pozitifken eşinizin negatif olma durumu yoktur da o yüzden dedim, neyse ilginçmiş.
    Benim anladığım kadarıyla üyemiz yeni evli ve evliliğin başında siğilleri fark ettikleri için cinsel ilişkiyi ertelemişler ve eşi aşısını olduktan sonra korunmalı birlikte olmuşlar. Bu sebeple eşine bulaş olmamış zannediyorum ki. Eşler için sanıyorum çok daha zorlu geçiyor bu süreçler, kolaylıklar diliyorum.

Durum
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım kadarıyla üyemiz yeni evli ve evliliğin başında siğilleri fark ettikleri için cinsel ilişkiyi ertelemişler ve eşi aşısını olduktan sonra korunmalı birlikte olmuşlar. Bu sebeple eşine bulaş olmamış zannediyorum ki. Eşler için sanıyorum çok daha zorlu geçiyor bu süreçler, kolaylıklar diliyorum.
    Ahahaha puzzle çözüyoruz Teşekkürler mukaddescim, dogrulama bekliyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Ahahaha puzzle çözüyoruz Teşekkürler mukaddescim, dogrulama bekliyorum
    Evet farkettiğimde evlenmemiştim. Evlenmeme 3-4 ay vardı. Bu süreci eşime anlattım testini yaptırdı sonra aşıya başladık. Evlenmeden 15 gün önce de ikinci doz aşısını oldu. Sonra korunarak ilişkimiz oldu. Tüyleirmizi almadık. Buna rağmen eşim tabi ki önümüzdeki 2-3 yıl kontrollerini yaptıracak. Tamamen ben de 5-6 ay siğilsiz geçirirsem negatif olduğuma inanırım. Zaten sadece tip 6 taşıdığımdan kanserle ilgili şükür korkumuz yok.