Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galiba yolun sonuna geliyorumve

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Galiba yolun sonuna geliyorumve

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben biraz doktor eleştirisinde bulunacağım ve size bir durum anlatacağım.

Doktorunuz, ''artık bu konuyu kapatmam gerektiğini'' söylenince kapanıyorsa ne güzel. Ne katkısı oldu bu muayanenin size?
    Mesela hpv'nin kadınlarda risk teşkil ettiği gerçeği, sizin evli olmanız, eşinizin hpv olması ve tipini bilmiyor olması (belki yüksek riskli bir tip taşıyor), eğer yüksek riskli bşr tip taşıyorsa ve hala cinsel ilişki yaşanıyorsa yani yapılması gereken önlemler alnıp yapılmıyorsa (sağlıklı beslenme, jilet-cinsellik olmaması, sigara olmaması, takviye ile bağışıklık güçlendirme) gün sonunda eşinizde cin2 veya cin3 çıkarsa ne olacak?

Sonra cin2 veya cin3'ten operasyon olması gerekirse (yüksek riskli bir tip taşıyorsa ve önlem alınmazsa cin2 götürür, uzak bir ihtimal değil hiç)
    Ve sonra leep operasyonu olduğu için hamile kalmasında hiçbir sorun olmaz ancak ''ERKEN DOĞUM RİSKİ'' olursa (ki olacak - çünkü leep yaptıranlarda erken doğum riski oluyor)
    Ne yapacaksınız?

Bakın ben evli bile değildim ama yüksek riskli hpv taşıyordum, cin3'ten dolayı leep oldum, hpv'yi vücudumdan atalı çok oldu, hpv'yi vücudumdan attıgımdan beri 5 yıl bitti hatta.
    Ve şu an Hamileyim 6,5 aylık. LEEP OLDUĞUM İÇİN; ERKEN DOĞUM RİSKİM VAR. 5. AYIMDAN BERİ BU KORKUYU YAŞIYORUM BEBEK ERKEN DOĞAR DA YAŞAYAMAZ İSE diye.. Bir sürü şeye dikkat ediyorum. Ya da bebek olması gereken süreden yine erken doğum komplikasyon gelişirse diye.. Ki ben hamilelikte yaşam sınırı zamanını aşmak üzereyim ama muhtemelen yine de normal zamanı gelince değil, yine erken doğum olacak. Yani bu olay kadınlar için risk, eşiniz için de, her kadın için de...
    Bunun tek sebebi; leep.

Bu konuyu siz kapatırsınız ama eşiniz kapatabilecek mi? Prof. ünvanı olan beyfendiye sormak isterdim.
    Bu iş bu kadar basit olsaydı bu forumda 2900 üye olmazdık ki..

Siğillerin nükslerinin azalması iyi bir şey, zaten genelde öyle olur ama bünyenizi kuvvetlendirmenizi de öneririm, belki zaten yapıyorsunuzdur ancak cinselliğe devam etmek genelde olumlu sonuç vermiyor hele ki negatiflik gelmeden prezervatifin çıkarılmasının tavsiye edilmesi bana çok üzücü geliyor.
    Arya merhaba, öncelikle sana tekrar sağlıklı bir doğum diliyorum.
    Bu erken doğum riskini doktorun ne şekilde söyledi acaba? Benim doktorum iyi bir Dr uyguladığı sürece dort leep'e kadar böyle bir sorun olmadığını söylemişti. Üstelik birçok bilimsel makale buldum LEEP işleminin erken doğum ve düşük riskini arttirmadigina dair çalışmalar.
    Kafamı kurcalıyor bu durum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Galiba yolun sonuna geliyorumve

Alıntı Milaperry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya merhaba, öncelikle sana tekrar sağlıklı bir doğum diliyorum.
    Bu erken doğum riskini doktorun ne şekilde söyledi acaba? Benim doktorum iyi bir Dr uyguladığı sürece dort leep'e kadar böyle bir sorun olmadığını söylemişti. Üstelik birçok bilimsel makale buldum LEEP işleminin erken doğum ve düşük riskini arttirmadigina dair çalışmalar.
    Kafamı kurcalıyor bu durum.
    Selam @milacım, benim leep'im gayet iyi şekilde uygulanmıştı. Ama unuttuğun bir ayrıntı var; ''ben cin3'ten leep oldum'' Yani kanserin kıyısından döndüğüm için. Benden alınan parça cin2'de alınan parçadan bir tık daha fazalydı. Ona rağmen bana 4 sene önce falan başka bir jinekolog ''leep'in fena yapılmamış iyi olmuş sorun yaşamazsın'' demişti. Şu anki kendi doktorum da ''çok kısaltmamış leep ile küçük bir parça almış'' demişti.
    Ama ona rağmen hamilelikte rahim ağzı uzunluğu önemli bir şey. Tabi annenin hareketine de bağlı. Ben 5 aya kadar baya aktiftim, gezip yürüyordum her şeyi yapıyordum, ben de çok sakin durmadım belki tetiklemiş olabilirim anlayacağın.

Leep'te her zaman erken doğum riski vardır bu arada, yani leep erken doğum riskini diğer insanlara oranla leep yaptıran kişilerde artıran bir şey. Senin araştırmalarının tam tersi olarak ben erken doğum ihtimalim olabileceğini önceden biliyordum, benim okuduklarım da o şekildeydi çünkü.

Ha ama şu var; düşük ve hamile kalamama ihtimali söz konusu değil. Leep yaptıran kişi hamile de kalıyor, bebeği de doguruyor ama erken dogum ihtimali oldugu için bazısı erken dogum yapar bazısında o kadar ufak alınmıştır ki parça sorun olmaz, bazısında da ilaçla erken dogum önlenmeye çalışılır..