hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    15.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Test sonucu farkllklar

Arkadalar benim ilk yaptrdm hpv testinde sadece tip 53 pozitif kmt. (Mays 2022) Aradan 15 gn getikten sonra baka hastanede yaptrdm hpv rastlanmad yazyordu. 3 ay sonra (Austos 2022) geliimde yaptrdm tip 53e ek olarak tip 16 da pozitif geldi ve ahcc tedavisine baladm. Sonra merakma yenik dp ilk yaptrdm hastaneye tekrar yaptrdm yani 6 ay sonra bu kez yine tip 53 pozitif geldi ama viral yk 3e dm. Testler aras bu kadar farkllk olmas normal mi? Yani 6 aylk zaman diliminde 3 farkl yerde hpv testi yaptrdm birbirinden farkl sonular oldu anlayacanz. Ama undan emin oldum, tip 53 tayc olduum kesin.. Tip 16 sadece geliim labta kt. Yorumlarnz merak ediyorum..

Kdemli ye
    yelik tarihi
    22.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    2

Cevap: Test sonucu farkllklar

lk olarak bu alanda iyi doktorlar hpv testini ok yakn tarihlerle yaptrmayn diyorlar bunu ekleyeyim.Bunun dnda;

1)Tip16 o srada yeni geliimini bitirdii iin testte gzkm olabilir.
    2)Baka bir birlikteliiniz olduysa 53 varken 16da kapm olabilirsiniz.
    3)Bu en olas olan durumdur ki hpv tipleri bazen apraz reaksiyonlar gsteriyorlar.Sizde olan bir hpv trn olmayan bir hpv tipiyle beraber gsterttirebiliyorlar sonularda.

nemli olan ey rahim aznzda veya baka bir yerinizde kanser ncs lezyon olmamas, zaten zaman ierisinde negatif olacaksnz.Bu yzden dzenli olarak smear verip,gerekirse daha ayrntl muayene olup sreci zamana brakmak doktorla tedavi ile.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    22.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    2

Bu arada buna ek olarak, hpv rastlanamad sonucu aldnz testle alakal olarak yazyorum bunu. Tip 53 yksek riskli olmad iin test yaptrdnz yer sadece yksek riskli tiplere bakyorsa bundan dolay bulamam olabilir 53.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    15.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Geliimden 3 ay nce ve 3 ay sonra yaptrdm hastanede tip16 kmad; ayrca yine baka hastanede hi rastlanmad diyince acaba geliimdeki yanl sonu mu diye dndm. Son yaptrdm testte tip16 kmamas ve 53'n viral yknn azalmas beni bir nebze mutlu etti akas.
    Bu arada smear ve kolposkopi temiz kt ok kr. Ama tehlikeli tip olduu iin 6 ay sonra tekrar smear alalm demiti doktor.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Aslnda hastane dndaki 2 yerde doru sonu karm. Tip 16'nn da viral yk dk myd ilk yer grememi?

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    15.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Temmuz sonunda Geliime yaptrdm, tip 16 iin 3.2 log kopya yazyordu. Tip 53 ise 3.3 log kopya.
    Geen hafta hastaneye yaptrdmda ise sadece tip 53 grnyordu. (3.5 yazyordu)
    Akas viral yklerle alakal pek bilgi sahibi deilim.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Aslnda viral ykleri de ok farkl deilmi. Ben viral yk deerinden ok anlamyorum bizim hpv olduumuz zamanlarda byle bir ey yoktu, sonradan kan gzel bir veri.
    @Detayc adl yemiz daha hakim bu konuya, viral yk olayn o biliyor.

D vitamininize baktrn bu arada ihmal etmeyin, hpv'yi yenme konusunda d vitamininizin degerlerinin iyi olmas gerekiyor.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    15.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Arya merhaba. Seninle konumamzn zerine geliime d vitamini baktrmak in gittim. Gitmiken hpv de baktrdm. Bugn sonu kt. Tip 53 yine pozitif yanna tip 6 eklenmi. 1 hafta nce baka yere yaptrdmda ise tip 53 vard sadece. 3.5 ay nce yine geliime yaptrdmda ise tip 53 ve tip 16 vard.
    Sonular bu kadar farkllk gsterebiliyor mu? Gerekten ok aknm...

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    15.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Ya da ok iyimser dnerek; tip16y 3.5 ayda m yendim ikisini de geliimde yaptrdm iin byle dndm..

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt 34dd88 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ya da ok iyimser dnerek; tip16y 3.5 ayda m yendim ikisini de geliimde yaptrdm iin byle dndm..
    Buna inanmam g

Bu Konu iin Etiketler