Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ketem Randevu ve Test

Durum
    creep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Ketem Randevu ve Test

Merhabalar. Siteye yeni üye oldum ve umarım doğru kullanıyorumdur. Gereksiz bir başlık açmak istemem.
    Mart ayında yüksek riskli hpv taşıdığımı öğrendim. Nisan ayında kolposkopi biyopsi yapıldı ve herhangi bir sorun gözlemlenmedi. Tekrar hpv ve smear testi yaptırmak istiyorum. Ketemden randevu alınan bir sistem var mı? Araştırıyorum ancak bulamıyorum. Daha önce ketemde bu işlemleri yaptıran arkadaşlarım tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ederim. Dilerim herkes bu sorunu yakın zamanda atlatır.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ketem Randevu ve Test

Merhaba ben ketemde bir işlem yaptırmadım ancak bir kere niyetine girip telefonla aramıştım gayet yönlendirici ve yardımcı oluyorlar süreçle ilgili siz de size yakın olan bir ketemi arayarak süreci öğrenebilirsiniz. Hatta burda yazarsanız hepimiz de öğrenmiş oluruz

Durum
    Yeni Üye

Cevabın için teşekkür ederim Mukaddes. Aslında keteme birkaç arama sonunda ulaştım ancak sağlıklı bilgi alamadım. Haftaya sabah saatlerinde randevusuz gidip test olmayı deneyeceğim süreci mutlaka paylaşırım.

Durum
    Özel Üye

Ben 2 defa aradım birinde baya randevu verdiler ama öncesinde birkaç yere bağlayıp gerçekten 30 yaş üstü olduğuma emin oldular. Diğer aradığımda randevuya ne gerek var yoğunuz ama gelin sıraya girin test olun dediler. O yüzden net bilgi veremiyorum ben de. Eğer boş vaktiniz varsa direkt gidip şansınızı deneyebilirsiniz.

Durum
    Yeni Üye

30 yaşındayım. Haftaya bir gün gidip deneyeceğim. Normalde kolposkopi yaptırdığım araştırma hastanesinde jinekolojik onkolojide takipli hastaydım yüksek riskli hpv taşıdığım için. Ancak şu an jin onk randevuları bana kapanmış tekrar kadın doğuma gitmem gerekiyor. Ben de bu tekrarlı hastaneye gidişlerden çok yıprandığım için daha kolay bir yol arıyorum Mukaddes…

Durum
    Özel Üye

Yüksek riskli demişsin ama hangi tip taşıdığını biliyor musun? Kolposkopi temiz çıkması çok güzel haber. Ama test için ne olur ne olmaz 1 2 ay daha mı bekleseydin? Yüksek riskli oldukları için dirençli olabilirler, son düzlükte bile olsan pozitif sonucu seni üzerse diye endişelendim

Durum
    Yeni Üye

Biraz sürecimden bahsedeyim…
    Ocak ayında erkek arkadaşımın kendisinde siğil fark etmesiyle hpv ile tanıştım ve smear yaptırdım. Temiz çıktı. İlk doz gardasil aşımı da Şubat ayında oldum. Mart ayının sonlarına doğru da vajina ile makat arasında bir adet siğil fark ettim ve doktora gittim. Hpv konusunda doğru düzgün bilgi sahibi olmadığımdan özel hastanede yapılan testte sadece yüksek riskli olduğunu öğrendim. Tipini öğrenmem için tekrar test yaptırmayı maddi olarak göze alamadım. Doktorum 16-18 olabileceğini, derhal kolposkopi ve koterizasyon işlemi uygulanması gerektiğini söyledi. Özel hastane çok yüksek bir maliyet çıkardığı için araştırma hastanesi gittim.Nisan ayında kolposkopi yapıldı. Ve o sırada erkek arkadaşımla ayrıldık ve sürece tek başıma devam etmek zorunda kaldım. Dermatolojide de kriyotetapi işlemi yapıldı siğilim için. Ancak siğilime hiçbir etki etmedi 2 kriyo seansı. Ben de internetten antihpv kremi aldım ve 4 gün içinde siğilimi soyarak yok etti. Bunu okuyan arkadaşlara da denemelerini tavsiye ederim. Kolposkopi sonucu için mayıs ayında doktorla görüştüğümde 6 ay sonra tekrar smear ve hpv testi yaptırmam gerektiğini söyledi ve şu an 6 ay dolduğu için ketemi araştırıyorum. Mukaddes ne yazık ki endişelendiğin kısmı yaşadım yazımın sonuna bunu sakladım 😞 Eylül ayında Mavi Lab’da yaptırdığım hpv testimde tip 56’yı taşıdığımı öğrendim. Negatif çıkma umudumu yüksek sesle söylemesem de o teste giderken sadece tipleme için gitmediğimi itiraf etmeliyim… Bu süreçte gardasilin 3 dozunu da tamamladım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı creep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz sürecimden bahsedeyim…
    Ocak ayında erkek arkadaşımın kendisinde siğil fark etmesiyle hpv ile tanıştım ve smear yaptırdım. Temiz çıktı. İlk doz gardasil aşımı da Şubat ayında oldum. Mart ayının sonlarına doğru da vajina ile makat arasında bir adet siğil fark ettim ve doktora gittim. Hpv konusunda doğru düzgün bilgi sahibi olmadığımdan özel hastanede yapılan testte sadece yüksek riskli olduğunu öğrendim. Tipini öğrenmem için tekrar test yaptırmayı maddi olarak göze alamadım. Doktorum 16-18 olabileceğini, derhal kolposkopi ve koterizasyon işlemi uygulanması gerektiğini söyledi. Özel hastane çok yüksek bir maliyet çıkardığı için araştırma hastanesi gittim.Nisan ayında kolposkopi yapıldı. Ve o sırada erkek arkadaşımla ayrıldık ve sürece tek başıma devam etmek zorunda kaldım. Dermatolojide de kriyotetapi işlemi yapıldı siğilim için. Ancak siğilime hiçbir etki etmedi 2 kriyo seansı. Ben de internetten antihpv kremi aldım ve 4 gün içinde siğilimi soyarak yok etti. Bunu okuyan arkadaşlara da denemelerini tavsiye ederim. Kolposkopi sonucu için mayıs ayında doktorla görüştüğümde 6 ay sonra tekrar smear ve hpv testi yaptırmam gerektiğini söyledi ve şu an 6 ay dolduğu için ketemi araştırıyorum. Mukaddes ne yazık ki endişelendiğin kısmı yaşadım yazımın sonuna bunu sakladım 😞 Eylül ayında Mavi Lab’da yaptırdığım hpv testimde tip 56’yı taşıdığımı öğrendim. Negatif çıkma umudumu yüksek sesle söylemesem de o teste giderken sadece tipleme için gitmediğimi itiraf etmeliyim… Bu süreçte gardasilin 3 dozunu da tamamladım.
    Creep, selamlar öncelikle geçmiş olsun. Evet ketem 30 yaş üstüne yapıyor şansını alıp gidip bir bakarsın.
    Ayrıca ben de tip 56 taşıyordum ve tip 56'yı yendim. Bence dirençli bir tip, sigil falan cıkartıyor. Ahcc dahil kullanımla benim yenmem 1,5 yılımı aldı. Bu süreçte biraz sabırlı olmanı tavsiye ederim, erkek arkadaşınla ayrılmanıza üzüldüm fakat bu dönemde cinsellik yaşamamak da gerekiyor belki de hayırlısı budur.

Durum
    Yeni Üye

Arya selamlar cevabın için teşekkür ederim. Ahcc için bütçe ayıramıyorum ne yazık ki ama sitede yazan diğer takviyeleri kullanıyorum. Gerçekten psikolojik olarak ve maddi olarak yıpratıcı bir süreç. Buradaki bilgi paylaşımı ve destek çok değerli.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı creep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya selamlar cevabın için teşekkür ederim. Ahcc için bütçe ayıramıyorum ne yazık ki ama sitede yazan diğer takviyeleri kullanıyorum. Gerçekten psikolojik olarak ve maddi olarak yıpratıcı bir süreç. Buradaki bilgi paylaşımı ve destek çok değerli.
    Er ya da geç yeneceksin inan buna. Ahcc ile süreç daha kısalıyor sadece ondan kullanıyoruz.
    İmutor ya da arwell alabilirsin eczaneden en azından bagısıklıgını sabit tutmaya yarar, propolis de kullan, her gün yesil çay iç.