Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkey Tail Mushroom / Hindi Kuyruğu Mantarı (Coriolus Versicolor)

Durum
    Rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Turkey Tail Mushroom / Hindi Kuyruğu Mantarı (Coriolus Versicolor)

Arkadaşlar geçenlerde rutin araştırmalarım sırasında keşfettiğim bir mantar türü var.Bize bir hayır gelecekse bu Japonya ve mantarlardan gelecek o kesin Neyse ufak çaplı bir kaç araştırma yaptım ve bu Hindi Kuyruğu Mantarı(HKM)'nın HIV,AİDS,Kanser gibi hastalıkları tedavi etmede kullanıldığını okudum.Sonrada yapılan araştırmalarda ayrıca HPV'yi de bağışıklığı kuvvetlendirerek geçirmesine katkı sağladığı yazıyor.Hatta çalışmalarda 2 aylık tedavi sonrası negatif sonuçlar alınmış.

Reishi Mushrooms an Ancient Medicine for Modern Diseases | Natural Society
    404 File Not Found 1 yıllık tedavi)
    Page not found - Dr. Axe yararları ve kullanım alanları)
    Turkey Tail Mushrooms Help Immune System Fight Cancer | HuffPost
    http://www.dl.begellhouse.com/journa...tml(Fransadaki araştırma, abstract kısmını okuyabilirsiniz)

Benim şahsi görüşüm ve forumlarda bir çok kişinin de bu HKM'yi AHCC ile kombineli kullanmak yönünde(Min 6 - max 12 ay).Bu şekilde kullanımla negatif olanların yorumları ise epey umut verici, birkaç tanesi ;

after six months of taking turkey tail (along with a multitude of other supplements), my PAP came back completely NORMAL and tested negative for HPV.Only six months earlier, my colpo showed two large areas of CIN3.I took Turkey Tail daily for six months and will continue to take it regularly. If I had to recommend a handful of supplements, they would be Turkey Tail( Bu arkadaş 6 aylık bir kullanım sonrası normal bir pap ve hpv negatif olmayı başarmış ki öncesinde CİN3le savaşıyormuş.Şuanda önerebilceğim en iş yapar supplement diye de eklemiş)

Im here to say that my hpv status is NEGATIVE. I think Coriolus worked for me and ill keep taking it.( HKM bende işe yaradı , hpv negatifim demek için buradayım)Not:Tip 56 varmış- arkadaşta diğer yorumlarından okudum-

Im so happy! After one year my high risk hpv has cleared and my pap was still normal.
    I have two strains 16 and 18 so this really is a miracle!!!!
    I think it had to do with taking four papilex a day, dim, and corilous versicolor 3 grams a day. I also had no alcohol.
    I didnt eat as healthy as I could. I still drank a lot of coffee had didn't cut out sugar .Im very surprised but happy. )))) Bu arkadaş da iki tane yüksek riskli 16 ve 18 varmış papilex(multivitamin tarzı bir ürün) ve corilous kullanmış , düzgün yememiş , epey de kahveyi bir güzel gömmüş , şekeri de kesmeyip göbek yapmış ama ona rağmen kurtulmuş çok mutluymuş

Tabi bu kombinasyon olayını Dr.Judith Smithe mail atarak bir danışmak istiyorum.Kendisi genelde maillere dönüş yapıyor.Ama genel olarak faydası olacağını düşünüyorum.Çok fazla araştıramadım , diğer arkadaşlarda literatüre bakarsa burada bilgi paylaşımı yapabiliriz.Bu arada bu arkadaş direk mantar halinde Türkiyede satılıyor 100 gr 120 tl günde 2-6 gr tavsiye ediliyor.Fakat araştırmalarda kullanılan ürün Coriolus-MRL (http://www.mycologyresearch.com/products/coriolus) Hap formu sitede Türkiyeye deliver olduğu yazıyor fakat bizim saçma gümrük yasağından dolayı sıkıntı yaşanabilir(mail attım cevabını editlerim) En yakın Bulgaristan ve Kıbrısta distribütörleri var.Amerikada olanlar için Host Defense Turkey Tail ürünü öneriliyor.Dediğim gibi araştırmaya yeni başladım , bakan olursa buraya paslasın yeni bilgileri.

Bir kaç not:AHCC'nin bazı kişilerde etkisinin düşük olmasının sebebi sizin genel olarak beyaz kan hücrelerinizin yetersiz olması olabilir.Duruma göre bir testle bunu kontrol ettirmenizi öneririm.

Unutmayın : Şeker, un , kafein, gluten YOK

EDİT: Coriolus-MRL hakkında Bulduğum ekstra çalışmalar
    http://www.mycologyresearch.com/articles/view/32
    http://www.positivehealth.com/articl...-hpv-infection
    http://www.aneid.pt/pdf/Poster_Coriolus_Ohrid_2013_.pdf
    http://www.mycologyresearch.com/arti...inicalarticles ( ctrl+f yapıp "hpv" yazınca ilgili makaleleri görüceksiniz)

Durum
    Fells - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Turkey Tail Mushroom / Hindi Kuyruğu Mantarı (Coriolus Versicolor)

doktorum bu mantarı söylemişti, kullanmamı istemişti. fakat kullanmadım yani nasıl sonuç veriyor bilmiyorum

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Kadinlarklubu.com da da bundan cok bahseden ve kullananlar var. Orda da kullanicilar ikiye ayrilmis durumda ahcc ve coriolus mrl. Ben ikisinin farkini anlayamadim ikisinin de arastirmasini az da olsa yaptim. Kiminde ahcc ise yararken kiminde coriolus mrl ise yariyor sanirim. Bence once herhangi biriyle baslayip, gecmezse digerini kullanmak. O da olmadi ikisini yarimsar doz yada nasil kullanmak gerekiyosa ayni anda kullanmak olabilir. Bu da bi yontemdir herhalde😊İki ilac da ulkemizde son 4-5 aydir populer hale geldi. ve ben kullanip atlatanlardan test sonucu gormek istiyorum acikcasi kullandim bitti reklam yaptim ettim gbi degil de alin kullandim sonucum buyken bu oldu bakin gorun diye. Dedigim gibi 4-5 aydir populer oldugu icin daha kimse test yaptirmaya cesaret edemiyo arya gbi uzulmemek icin biraz daha kullanip (7-8 ay) oyle test yaptirmak istiyo. İnsallah sonuclari da atlatanlar paylasirlar Bekleyelim gorelim 🙂

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

coriolus daha pahalı.

Bide ahcc hakkında coriolustan daha cok makale var. Ahcc her halukarda topu alır hahaha.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Fells Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorum bu mantarı söylemişti, kullanmamı istemişti. fakat kullanmadım yani nasıl sonuç veriyor bilmiyorum
    İlk defa bi doktor böyle bişey söylemiş etkilendim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk defa bi doktor böyle bişey söylemiş etkilendim
    Aynen lan Ama benim yeni dermatologum ''bagısıklık ilacı kullanmak gerek'' demişti, bilmiyordu tabi bilgilendiriyor adam sagolsun. İmutor ve ahcc kullanıyorum dedim. Ahcc demek, iyi devam et dedi

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen lan Ama benim yeni dermatologum ''bagısıklık ilacı kullanmak gerek'' demişti, bilmiyordu tabi bilgilendiriyor adam sagolsun. İmutor ve ahcc kullanıyorum dedim. Ahcc demek, iyi devam et dedi
    benimkide immunex kullan demişti ben imutör kullanıyorum zaten dedim .ama direk bu mantarı söylemesi etkileyici

Durum
    warpalawas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya özel mesaj kutun dolu. mesaj atılmıyo sana

Durum
    Fells - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hatta şu şekil söyledi. ben dedim immusex kullanıyorum, dedi onlar çöp. sen bu mantarı kullan

Durum
    Rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar şuanda çalışmalara devam ediyorum.O sırada şunları söyliyim AHCC ve colorious-MRL kıyaslamak doğru olmaz.Kadınlar klübünde niye illa birini kullanıcaksın yazmışlar orasını anlamadım.Sonuçta 2 farklı mantarın özleri bunlar.Zira bu ikisini beraber kullanmanın max. etki yapıcağını düşünüyorum(Judith Smith'e mail attım bekliyorum cevabı).

Ben mycology research laboratories'a (colorious-MRL üreticisi) mail attım hem temin hem araştırmalarla ilgili , cevap ;

I can assure you is that Coriolus-MRL has over ten years of clinical use in over seven different European countries. . ( Sizi temin ederim ki Colorious MRL 10 yıldan fazladır 7 farklı avrupa ülkesinde kullanılıyor.)

Yukarıdaki araştırmaları okuduysanız 2008- 2014-2016, ülkemizde dediğiniz gibi yeni sayılır açıkçası bilen çok az kişi var. İşte araştırmadan bazı çarpıcı tablolar
    (Resim olarak yüklemeye çalıştım fakat kabul etmedi)

100 hasta var 4ü yüksek 96 düşük riskli HPV taşıyor - 6 aylık tedavi sonrası düşük risklilerin hepsi negatif , yüksek risklilerin 85i negatif , 11i pozitif ( Bu kalan 11 için ekstra bir altı aylık tedavi daha öngörülüyor)

Positive Health Online | Article - Coriolus versicolor as an Effective Addition to the Treatment of HPV Infection

Doktorunuzun imutor yerine bunu tavsiye etmesinin nedeni imutor ekmek mayası mantarından elde edilen beta glucan içerir , colorioustaki beta glucan kalitesi ve diğer amino asitlerle kombinasyonu çok daha ileridir.Japonyada kanser tedavisi için kullanılır.

Coriolus Versicolor Nedir? Hindi Kuyruğu Mantarı Faydaları

Tekrar söylüyorum AHCC ve Colorious-MRL kıyaslamak doğru değildir.Zira ikisinin de çok etkili olduğunu düşünüyorum.Fiyat ve temin etme konusunda colorious-MRL biraz daha avantajlı. Dediğim gibi hala araştırıyorum.Fırsat buldukca gene editlerim

Bu Konu için Etiketler