Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakire olup test yaptıramamak

Durum
    Sdyll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bakire olup test yaptıramamak

Merhaba. Uzun süredir sessiz bir takipçiydim. Benim sıkıntım 2019 yılında başladı. Bu virüsü tahminen 2019 yılının başlarında kaptım. 2020 nin ortalarına doğru siğilleri fark etmemle neyle karşı karşıya olduğumu anladım. Çok kısa çok yüzeysel tek seferlik bir temas ile bulaştı. Bir çoğunuz gibi hayatım kaymış gibi hissettim, psikolojik olarak inanılmaz zor bir süreç geçirdim. İlk olarak aldara ile çözmeye çalıştım hiç bir işe yaramadı. Bir doktor buldum siğil çıktıkça gittim yaktırdım her seferinde ama maliyet olarak beni çok zorlamaya başlamıştı. Sonra bu forumu buldum bir çok konuyu okudum ve ahcc ile tanıştım. Siğillerimi eczaneden aldığım duoderm ile kendim yakmaya başladım ve ahcc kullanmaya başladım. İlk 3 kutuyu silvershell aldım daha sonra alvaya geçiş yaptım şuan toplamda 7.kutuyu bitirmek üzereyim. Yaklaşık 5 aydır ahcc kullanıyorum. Ahcc ye başladıktan sonra siğil tek tük çıkmaya başladı. Son olarak ekim ayının başında siğil olduğundan emin olmayarak şüphelendiğim bir oluşumu yaktım. Şu an aynı yerde tekrar oluşmuş gibime geldi tam olarak siğil gibi olmasa da ben siğil olarak değerlendirip onu da yaktım.
    Ahcc kullanıp negatife dönenleri bu beladan tam olarak kurtulanları gördükçe moralim düzelmeye başladı. Bu konuda forum ve sizler iyi ki varsınız. Haberiniz olmadan bir çok kişinin umudu oluyorsunuz, ağlaya ağlaya az okumadım paylaşımlarınızı
    Çok uzattım asıl merak ettiğim soruya gelmek istyorum. Ahcc de 6.ayımı doldurduktan sonra siğilde çıkmazsa eğer doktora gidip test yaptırmak istiyorum hala pozitif miyim negatif miyim diye. Ancak bakire olanların hpv testi yaptıramayacağı yazıyor her yerde. Bu testi yaptıramazsam ben iyileşip iyileşmediğimi nasıl anlayacağım. 32 yaşımdayım, negatif yazısını görmeden hayatıma normal bir şekilde devam edemeyeceğim ve hayatıma da kimseyi alamayacağım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bakire olup test yaptıramamak

Alıntı Sdyll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Uzun süredir sessiz bir takipçiydim. Benim sıkıntım 2019 yılında başladı. Bu virüsü tahminen 2019 yılının başlarında kaptım. 2020 nin ortalarına doğru siğilleri fark etmemle neyle karşı karşıya olduğumu anladım. Çok kısa çok yüzeysel tek seferlik bir temas ile bulaştı. Bir çoğunuz gibi hayatım kaymış gibi hissettim, psikolojik olarak inanılmaz zor bir süreç geçirdim. İlk olarak aldara ile çözmeye çalıştım hiç bir işe yaramadı. Bir doktor buldum siğil çıktıkça gittim yaktırdım her seferinde ama maliyet olarak beni çok zorlamaya başlamıştı. Sonra bu forumu buldum bir çok konuyu okudum ve ahcc ile tanıştım. Siğillerimi eczaneden aldığım duoderm ile kendim yakmaya başladım ve ahcc kullanmaya başladım. İlk 3 kutuyu silvershell aldım daha sonra alvaya geçiş yaptım şuan toplamda 7.kutuyu bitirmek üzereyim. Yaklaşık 5 aydır ahcc kullanıyorum. Ahcc ye başladıktan sonra siğil tek tük çıkmaya başladı. Son olarak ekim ayının başında siğil olduğundan emin olmayarak şüphelendiğim bir oluşumu yaktım. Şu an aynı yerde tekrar oluşmuş gibime geldi tam olarak siğil gibi olmasa da ben siğil olarak değerlendirip onu da yaktım.
    Ahcc kullanıp negatife dönenleri bu beladan tam olarak kurtulanları gördükçe moralim düzelmeye başladı. Bu konuda forum ve sizler iyi ki varsınız. Haberiniz olmadan bir çok kişinin umudu oluyorsunuz, ağlaya ağlaya az okumadım paylaşımlarınızı
    Çok uzattım asıl merak ettiğim soruya gelmek istyorum. Ahcc de 6.ayımı doldurduktan sonra siğilde çıkmazsa eğer doktora gidip test yaptırmak istiyorum hala pozitif miyim negatif miyim diye. Ancak bakire olanların hpv testi yaptıramayacağı yazıyor her yerde. Bu testi yaptıramazsam ben iyileşip iyileşmediğimi nasıl anlayacağım. 32 yaşımdayım, negatif yazısını görmeden hayatıma normal bir şekilde devam edemeyeceğim ve hayatıma da kimseyi alamayacağım. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımın desteğine ihtiyacım var.
    Yani hpv testi tıpkı smear gibi alınıyor. Serviksi rahat görebilmek için doktor spekulum kullanıyor ve sonra her yerden sürüntü alıyor. Forumda bir üye bakire olduğunu ve bulduğu bir doktorun nazikçe dikkatle smear aldığını söylemişti ama doktorların çoğunun bunun riskini göze almayı tercih edeceklerini düşünmüyorum.

Ahcc ile bence en az 7-8 ay geçirin derim, gözlemleyin kendinizi bakalım.. Ama negatif yazısı görmeniz için test yaptırmanız gerekiyor. Günümüzde sağlık söz konusu olunca hastanın da onayı varsa hymen'i aşabiliyor, bana kalırsa çok normal bir şey ama tamamen sizin kararınız.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selam @sdyll, bana doktorum 7-8 ay siğil çıkmıyorsa negatif olmaya başlamışsın demektir demişti. O yüzden bence sigil cıkmadıgı andan itibaren 7-8 ay geçmesini beklemelisin test yaptıramayacaksan. Bu arada hpv negatif yapan ahcc markasına (time health) geçiş yaptıysan bu süreci 6 ay onla tamamlıyormuş gibi uzat. Yani kullandığın 3 kutuluk dönemi de ekle sürecin sonuna hiç kullanmamış gibi. Kısaca time healh'i en az 6 ay kullan. Araya farklı bir markanın girmiş oluşu deneylere aykırı.. deneylerde farklı bir ahcc kullanılmadı hiç çünkü. Anladın değil mi ne demek istediğimi? Neyse başlıyorsak 6 aylık süreci de onla devam ettiriyoruz. Ayrıca 7-8 aya da uzatabilirsin ahcc kullanımını, ben 8 ay kullandım mesela çünkü 1 tipim vardı ama yüksek riskli ve dirençliydi, siğil yapıyordu çok aşırı olmasa da her ay sigil yapıyordu. Tamamen durumuna bağlı, alım gücün varsa 7-8 aya uzatırsın. Beslenmeyi ihmal etmiyoruz, jilet kullanmıyoruz, cinsellik yok.. bunları zaten biliyorsun. iyi bir beslenme ve mutlu bir yaşam tarzıyla (gülmek bagısıklıgı artırır) bence yenersin zaten bakiresin de, bu da rahim içinde can sıkıcı hücre oluşumu yok demektir, güzel haber.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim cevaplarınız için. İlk 3 kutuda kullandığım ahcc ye bende güvenememiştim. Dediğiniz gibi time healta başladığım andan itibaren sürece başlamış sayarsam çok daha iyi olacak.
    Beslenmeye mümkün mertebe dikkat ediyorum. Her güne yeşil çay ile başlıyorum. Günlük olmasa da 2 3 günde bir propolis içiyorum. Cinsellik yok zaten öğrendiğim zaman var olan ilişkimi yok olan psikolojimle bunu hiç sorun etmemesine rağmen bitirdim ve 1 yıldır hayatıma kimseyi almadım.
    Siğil bende sadece makat etrafında çıktı ön tarafta hiç çıkmadı. Arka tarafa jilet hiç değdirmiyorum fakat ön taraflara yapıyorum çok bastırmadan yüzeysel şekilde. Bunu da bırakmalı mıyım?
    O zaman doktora da Time healt a başladığımdan itibaren en az 6. Ayım dolduktan sonra gitsem daha mantıklı olacak. Net bir sonuç alamadan geçmiş olduğuna kendimi inandırmam zor olacak. Umarım bunun bir yolu vardır da test yaptırabilirim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Yaklaşık 1 ay kadar hiç siğil yok diye sevinip iyileşmeye başladığımı düşünürken iki yeni siğil çıkardım. İlk 2 ay kullandığım farklı marka ahcc ile birlikte 5 aydır ahcc kullanıyorum. Bu son gelişme bütün moralimi alt üst etti. Neyi eksik yapıyorum da bir türlü iyileşemiyorum bunun sonu gelmeyecek mi hiç diye düşünmekten bütün yaşam enerjim tükendi.

Durum
    Admin

Yaklaşık 1 ay kadar hiç siğil yok diye sevinip iyileşmeye başladığımı düşünürken iki yeni siğil çıkardım. İlk 2 ay kullandığım farklı marka ahcc ile birlikte 5 aydır ahcc kullanıyorum. Bu son gelişme bütün moralimi alt üst etti. Neyi eksik yapıyorum da bir türlü iyileşemiyorum bunun sonu gelmeyecek mi hiç diye düşünmekten bütün yaşam enerjim tükendi.
    Canını sıkma. Bu işler böyledir. O yüzden sigil cıkarmayan arkadaşlara en az 4-5 ay olmadan heveslenmeyin diyoruz. 1 ay sigil cıkarmamak cok uzun bir süreç değil, 2 ay umut verici olmaya gidiyor ama aslında o da değil. Bak 4 ay sigil cıkarıp 6.ayında negatif olan kişi var. Kısaca bu hem senin bünyene bağlı, hem taşıdıgın tipin sigil cıkarma direncine.. o yüzden üzme kendini, bir yola girdin ve bu yolda bagısıklıgı güclendirmek icin elinden geleni yapıyor olacaksın. Kendine güven ve 1 yıl ver. Sanki 1 yıl boyunca bununla hep ugrasacakmışsın gibi.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ahcc de 6 ayım bitti. İlk 2 ay farklı marka son 4 ay time healt marka. Ama halen makat bölgemde hafif kaşıntılar hissediyorum ve ardından kaşıntı olan yerlerde siğil gibi çıkıntılı değil de dokununca pütürlü hissettim bir şey oluşuyor. Önceden çıkan siğiller çok net belli olurdu hani atıyorum bir cımbız ile tutulabilecek şekilde. Ancak son zamanlarda bu şekilde çıkmıyor deri üzerinde hafif bir kabartı ve üstü pütürlü gibi oluyor. Bu şekilde bir durum yaşayan var mı aramızda? Ben bunları da siğil olarak değerlendirip yakıyorum ama acaba siğil değil midir?

Durum
    Admin

Ahcc de 6 ayım bitti. İlk 2 ay farklı marka son 4 ay time healt marka. Ama halen makat bölgemde hafif kaşıntılar hissediyorum ve ardından kaşıntı olan yerlerde siğil gibi çıkıntılı değil de dokununca pütürlü hissettim bir şey oluşuyor. Önceden çıkan siğiller çok net belli olurdu hani atıyorum bir cımbız ile tutulabilecek şekilde. Ancak son zamanlarda bu şekilde çıkmıyor deri üzerinde hafif bir kabartı ve üstü pütürlü gibi oluyor. Bu şekilde bir durum yaşayan var mı aramızda? Ben bunları da siğil olarak değerlendirip yakıyorum ama acaba siğil değil midir?
    Yakılan veya dondurulan sigillerin izi olabilir mi?
    Doktora sorman en iyisi olur, siğil dokusu karnabahar siğil değilse, çok öyle kabartılı pütürlü olmaz, çıkıntı seklinde oluyor.

Durum
    mstfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar bu forumda yeniyim ancak hpv konusunda baya eski biriyim ve tecrübelerimin diger üyeler gibi degerli oldugunu düsünüyorum. Öncelikle ben bir erkegim. Benim bu virusü farkettigim 2008 yillariydi.Deri renginde bir etbeni ile basladi.( ben et beni sanmistim). Kopardim ve kanadi. 1 hafta icinde 5 - 6 tane daha cikti. Endiselenip internette arastirdigimda cinsel bir hastalik oldugunu ögrendim. Sorun suydu ki hic cinsel temasim olmamisti. Dünyam basima yikilmisti. O zamanlar ahcc gibi seylerde yoktu. Interneti arastirdigimda tek degerli kaynak hpw sitesiydi. Elma sirkesi denedim daha beter oldu. Dondurdum tekrar cikti. 4 veya 5 sene caresini bulamadim. Ama sigiller de tek tük oldu. Ancak hayatim o kadar etkilenmistiki bu hastalikta hersey vucudunuza iyi bakmanizdan geciyor. o zamanlar hayatima istemeden biri girdi ben kactikca o kovaladi, onu cok sevdim ancak bir türlü söyleyemedim. Sigara da iciyordum. o kisi ile de konusmayi kestim hersey baslamadan bitirdim. Bir insanin hayatinda daha neler olabilir ki derken bunun 10 misli seyler basima geldi ve hpv ile ilgilenemedim bile. Bu arada buraya sizi anlayacak birilerine icinizi dökmeniz mutlu hissettiriyor. Neyse her seyi denemis ben bir gün hpv sitesi com da birinin foruma yazdigi yesil cay extresi ve vazalin karisimina (nam i diger veregen) denk geldim Dr woltz adinda bir siteden aldigi yesil cay extratina 75ml ye 20 tane gelecek sekilde döküp karistiriyorsunuy ve her gün 3 defa sorunlu bölgeye uyguluyorsunuz. Ben Dr wolz ürününü Türkiye'de bulamadim. O nedenle Solgar aldim ama tedaviyi yarida kesmek zorunda kaldim bazi nedenlerden dolayisadece 10 gün kullanabildim. Bu 10 günde sigil olmayan yerlerde bile sigil cikmaya basladi hem 20 30 tane ama devam ettiremedim. Bu arada bu tedavinin su kismi cok önemli bu olusturdugunuz kremi dengeli sürmeniz lazim ve cikan sigillerden korkmadan sabirli olmaniz lazim, bir cok sigil ciktigi icin kasinti ve aci veriyor bunlara sabretmeniz gerekiyor. Size biraz garip gelecek ama hayatimi anca düzene sokabildim ve su an yurtdisinda oldugum icin dr Woltz yesil cay extratina ulasabildim. Görünürde sadece cok ufak 1 adet sigilim vardi. 2 hafta önce bu karisimi uygulamaya basladim bu karisimi en fazla 16 hafta uygulayabiliyorsunuz. Cunku calismalar 16 hafta yapilmis. Ikinci en önemli nokta dustan sonra hemen yeni krem sürmelisiniz. Orada sürekli krem olacak. Suan ikinci haftadayim 30 35 tane sigil yüzeye cikti (görünürde olmamasina ragmen) beyaz renkte cikiyorlar ayni dedigim forumda arkadasin yazdigi gibi ilerliyor. Tedaviyi kestiginiz an cikmaya baslayan sigiller geri deri altina kacma egiliminde. Bugun beyaz sigiller siyahlasmaya basladi 5 6 tanesi döküldü. Sanirim tedavi bende gercekten ise yariyor. Ancak Dr. Wolt marka ürün gercekten Solgara bin basiyor cok farkli. Solgar kahverengi idi ancak Dr Woltz daha pembemsi renkte.
    Gelismeleri tekrardan yazarim dedigim gibi ben kremi tum penis ve testis bölgesine uyguluyorum. Ancak bayanlarin da ic bölgede olmasa bile dis bölgede kullanabilecegini düsünüyorm. (Klavye yabanci bu nedenle kusura bakmayin)
    Ayrica 1 yildir sigara icmiyorum. Simdi de Ahcc ye baslayacagim 1 yil da onu kullanmayi planliyorum. Ancak cok pahali 80 euro
    Neyse insallah siz diger arkadaslara yardimci olurum.
    Son söz olarakta hayat hic bir seyi kafaya takmaya degmiyor. Beynimiz bu hastaliga asiri tepki veriyor. Benim gibi yapmayin sresten uzak durun.
    Hepinize saglikli güzel yarinlar diliyorum

Durum
    mstfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Suan siyahlasan sihillerin 3 te 2 si düstü kalanlar da düsecek siyahlasmaya basladilar. Cok mutluyum. AHCC de siparis ettim. 6 ay da onlari kullanacagim. Bu illetten cok cekmis biri olarak vazalin yesilcay extrati karisiminin bende güvenle ise yaradigini söyleyebilirim. Yalniz bu uygulamayi yapmak isteyenler sürekli evde olabilecekleri bir zamani secerlerse daha iyi olur. Cunkü ben, siyahlasma asamasinda ve siyahken kabuk tutmus bir yarayi koparircasina aci cektim. Son asamalarinda siyahlasmis sigil vücuttan düserken bende aci verdi. Ama bu mutluluga deger. ( Yine de bir doktora danisiniz ben sadece kendi deneyimimi aktarabilirim.)
    Umurim hepiniz bu illetten kurtulursunuz.