Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 57 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de hpvliyim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ben de hpvliyim.

Alıntı strongenough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv ile ocakta tanışmıştım. 5 senedir tüm smearlerim temiz çıkmasına rağmen, son dönemde ilişkide ağrı ve kanama yaşamam bir sorun olduğunu düşünmeme neden olduğu için hpv testi yaptırıp öğrenmiştim. Sonrasında doktorları smear temiz demesine rağmen kolposkopi yaptırdım ve sonuç geçen hafta geldi. Ve cin2 seviyesinde hücre bozulması olduğunu gördüm bende ne siğil vardı ne de tip 16 ve 18. Anlayacağınız hpv varsa lütfen kolposkopi yaptırın smearin yanılma oranı çok yüksekmiş. Kolposkopimimi devlette yaptırmıştım. Şimdi ise memorial hastanesinde jinekolog onkolog Veysel beye gidiyorum. Tetkikleri yeniledik beni leep konusunda bilgilendirdi. Çok küçük bir bölge etkilendiği için bir sorun olmayacak dedi. Haftasonu operasyon için ödemeyi yapıp iki hafta içinde de leep yaptırmayı planlıyorum. Jinokolog onkologa leep yaptırmayı daha doğru buldum zaten kendisi de kendi yapmasa bile illa bir jinokolog onkolog tarafından leep işleminin yapılması gerektiğini söyledi. Başka gencecik bir kadını ne yazık ki hatalı bir leep ile mahvetmişler. Bu konu da sizleri de bilgilendirmek istedim. Devlette bu işlemi yaptıracak olsanız dahi Prof bir doktordan destek almanızda fayda var. Herkese sağlıklı günler diliyorum. Atlatacağız
    Evet leepin düzgün yapılmaası cok önemli. Bak ben de leep yaptırdım yıllar yıllar önce. Ama hamile kalabildim (bunda sorun olmuyor zaten) fakat hamileliğin devamlılığı yani bebeğin büyüdükçe anne rahminde tutunması ve erken doğup doğmaması düzgün yapılmış bir leep'e de bağlı. Benim erken doğum riskim vardı leep oldugum icin (cin3ten) ama şükür ki süreci erken doğum yapmadan atlattım, o sebeple leep düzgün yapılamazsa sıkıntı olur.

Durum
    Lovely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar ben 20 yaşında hayatının baharında bir gençken, 🥲bir kaç gün önce vajinamda olan kabarcıkları farketmemle başladı her şey özele gittim ama doktorum asla ilgilenmedi sadece bakıp hpv olduğumu ve yakılması gerektiğini söyledi ben de o anın şokuyla bir şey soramadan tamam diyip diğer günü yaktırmaya gittim ama hâlâ ne olduğunu anlayamıyorum tabiki internetten araştırma yapıp kafayı yemek üzereyken sonrasıda bu forumu gördüm ve o kadar çok bilgilelendirip, rahatlattınız ki beni iyi ki varsınız özellikle de @arya çok teşekkür ederim 🥺🤍ve ahcc sipariş ettim bekliyorum umarım en yakın zaman da negatif olarak tekrar buraya yazabilirim herkese geçmiş olsun

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Lovely selam. Çok geçmiş olsun. Bu iş gerçekten ruh ve beden sağlığı ile alakalı. Zaten birçok şey okumuşsundur burada. İyi dileklerimiz seninle.

Durum
    yelipa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese merhaba

Ben de kendi surecimden bahsetmek istiyorum
    gectigimiz sene nisan ayi sanirim korunmasiz bi iliskim olmustu maalesef yine gectigimiz sene aralik ayinda daha once hic olmamis sekilde kasinti ve akintim olmustu insan kendi basina gelmeyecek sandigi icin herhalde mantar vajinal enfeksiyon va diye dusundum ve dr a gitmeye karar verdim aradan bir hafta gecti dr a gidecegim gun kendimi kontrol ettigimde klitoris bolgesibde cok kucuk bi et beni seklinde bi olusum fark ettim ve o an anladim aslinda. dr a gittim hemen smear ve hpv testi yaptik her ikisi de 7 gun icinde cikti ve bu 7 gunluk surede sigiller asiri kucuk bir sekilde inanilmaz yayildi. smear testi temiz hpv testi tip 54 cikti. dusuk riskli oldugu icin kolposkopiye gerek yok dedi dr ve deflagyn ve immun 44 isimli ilaclari verdi. deflagyn hucresel degisiklikleri engellemek adina ve geriletmek adina kullaniliyormus ben de olmamasina ragmen olasi bi durumun onune gecmek icin verildi. bunlara ek olarak gardasil 9lu asimi yaptirdim bugun de ikinci dozunu hallettik ve tekrar vajinal muayene oldum doktor vajinanin gayet normal oldugunu soyledi. bir de bu surede tabii sigil yaktirma tedavisi oldum ilk yaktirmadan sonra ikinci de bir adet cikmisti ve onu da alalim dedi dr. bugun dermotoloji ye de muayene oldum deflagyn aparatla uygulandigi icin iceri kisimda travma yaratmis ben onlari sigil sanmistim. neyse cok uzun oldu hastaligi ilk ogrendigim de ben de asiri korkmustum ama su an hic korkmuyorum biraz sabir ve duzgun yasam ile hepsini yenebilecegimizi dusunuyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba dostlar gelişmeleri yazıyorum. Cumartesi günü acıbademde bu konuyu bilen bir kbb uzmanina muayene oldum. Herhangi bir siğil oluşumu olmadığını. Dilimin altında şüphelendiğim şeylerin tükürük bezi ile alakalı olduğunu söyledim. Daha sonra ürologuma gidip genital bölgemde şüpheli gördüğüm şeyleri gösterdim. İyice muayane edip siğilim olmadığını yağ bezesi olduğunu aktardı. Ben daha önce siğil diye yakılan bazı şeylerin yağ bezesi olduğunu düşünmeye başladım. Şuan siğilin neye benzediğini bile bilmiyorum açıkçası herneyse az önce de Gardasil 9lu aşımı oldum. Herkese sevgiler

Durum
    Tecrübeli Üye

Ve dostlar şuan size bir şey daha aktaracağım. Ben bu süreçte miyop için bir lazer operasyonu olmuştum. Operasyondan sonra göz kapağımda belli belirsiz bir lezyon çıktı. Doktor buna baktığında siğil dedi şimdi. Çok küçük müdahale edemeyiz. Büyürse müdahale ederiz dedi. Haberiniz olsun. Lokal bağışıklık önemli. Eğer siğiliniz varsa mümkün merteme bir operasyon geçirmeyin. Ben dokunmadığım halde göz kapağımda çıkmış.

Durum
    Tecrübeli Üye

Son olarak burda okuyup işkillenecek arkadaşlar için göz kapağında çıkan siğil ile kesinlikle genital bölgedekini kıyaslamayın.

Bu Konu için Etiketler