Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de hpvliyim.

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben de hpvliyim.

Merhabalar dostlar
    Aranıza ben de katıldım. Burada bazılarınızın hikayesini okudum ben de hikayemi burada paylaşmak istiyorum. Gelişmeleri de başkalarına yol göstermek adına buraya yazacağım. Ben bir erkeğim. Çok çok aktif olmasa da son dönemlerde aktif denilebilecek bir cinsel hayatım oldu. Daha önceden var olan varikosel başlangıcı hastalığıma kontrol yaptırmak için doktora gittim. Malesef hastanede sipermiyogram testi olmadığı için ben de özel kliniğe gittim gitmişken genel bir tarama da yaptırdım. Huyluyumdur bu konuda ve asla korunmadan birlikte olmam kimseyle. Ama test sonuçlarımda ne göreyim HPV tip 54 ve 67 Pozitifim. Üstelik siğilim dahi yok. Tabi ki tedbir gereği son aylarda selam verdiğim insanları bilgilendirdim. Kız arkadaşımı da bilgilendirdim oysa daha yenice başlamıştık. Tabi bu ve başka nedenlerle ayrıldı benden haklı da. Ama ne olursa olsun saklayamazdım. Şimdi bana dönecek olursak yarın henüz daha açıklanmamış hsv sonuçlarım ve kan testi sonuçlarım da açıklanacak umarım çok sakat bir durum yoktur. Salı günü hem devlet hastanesi doktorunu hem de özel bir doktoru görmek istiyorum. İstanbul'da ikamet ediyorum. Doktor öneriniz olursa açığım. Tavsiyelerinize de. Aynı tipte başkaları da var mı diye de merak etmedim değil doğrusu. Herkese selam ediyor. En kısa zamanda negatif test sonuçları diliyorum.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Ben de hpvliyim.

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle, hastalıkla ilk olarak bilgi sahibi değilseniz. Forumda ki konu başlıklarına bakıp tek tek incelemenizi tavsiye ederim. Bende de tip 67 var. Çok fazla siğil oluşumu yapmıyor. Kaşıntı yapıyor ama olmasa siğil oluşumu.

Burada doktorlar bölümünde tavsiyeler var arama butonu na yazarsanız doktor, doktor tavsiye gibi şeyler kullanıların önerilerini görürsünüz.
    Bana sorarsanız bir sonraki siğil oluşumu olursa Hakan topalismailoğlu veya Levent Türk foruma da üyedir kendisi ona gideceğim.

Tekrar dan geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dostlar
    Aranıza ben de katıldım. Burada bazılarınızın hikayesini okudum ben de hikayemi burada paylaşmak istiyorum. Gelişmeleri de başkalarına yol göstermek adına buraya yazacağım. Ben bir erkeğim. Çok çok aktif olmasa da son dönemlerde aktif denilebilecek bir cinsel hayatım oldu. Daha önceden var olan varikosel başlangıcı hastalığıma kontrol yaptırmak için doktora gittim. Malesef hastanede sipermiyogram testi olmadığı için ben de özel kliniğe gittim gitmişken genel bir tarama da yaptırdım. Huyluyumdur bu konuda ve asla korunmadan birlikte olmam kimseyle. Ama test sonuçlarımda ne göreyim HPV tip 54 ve 67 Pozitifim. Üstelik siğilim dahi yok. Tabi ki tedbir gereği son aylarda selam verdiğim insanları bilgilendirdim. Kız arkadaşımı da bilgilendirdim oysa daha yenice başlamıştık. Tabi bu ve başka nedenlerle ayrıldı benden haklı da. Ama ne olursa olsun saklayamazdım. Şimdi bana dönecek olursak yarın henüz daha açıklanmamış hsv sonuçlarım ve kan testi sonuçlarım da açıklanacak umarım çok sakat bir durum yoktur. Salı günü hem devlet hastanesi doktorunu hem de özel bir doktoru görmek istiyorum. İstanbul'da ikamet ediyorum. Doktor öneriniz olursa açığım. Tavsiyelerinize de. Aynı tipte başkaları da var mı diye de merak etmedim değil doğrusu. Herkese selam ediyor. En kısa zamanda negatif test sonuçları diliyorum.
    Merhabalar geçmiş olsun Hpv'siniz diye selam verdiğiniz insanları bilgilendirmenize gerek yok Hpv selamla, elle kol temasıyla bulaşmıyor. Cinsel ilişkiye girdiğiniz veya cinsel temas/sürtünme olan kişileri bilgilendirseniz yeterli. Kız arkadaşınız adına üzüldüm kadınlar daha büyük bir sorunla uğraşıyorlar bence yalnız bırakmayın, muhtemelen o da hpv çünkü.

Tipiniz ile ilgili bilgileri, forumda başkasının taşıyıp taşımaması konusunu sağ üstte tipinizi yazarak aratabilirsiniz ve araştırma yapabilirsiniz.
    Kan sonucunda hpv'ye dair bir şey çıkmaz zaten biliyorsunuzdur.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet evet biliyorum. Selam verdiğim derken temasım olan kişileri bilgilendirdim. Kız arkadaşım beni engellemeyi tercih etti. Ben de birlikte kalıp mücadele etmek isterdim tabi.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun. Yarın için Hakan Bey'e bir randevu aldım. Benim görmediğim siğiller var mı diye kontrol ettireceğim. Size de çok geçmiş olsun.

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkür ederim gezgin. Muayene ile ilgili görüşlerini ve durumunu yazmak istersen buraya okuruz. Bu sayede bizde faydalanırız doktor hakkında muayene hakkında

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet gelişmeleri ekleyeyim dostlar. Bugün ürolojiye gittim. Hpv sonuçlarına rağmen yine uzman dr. muayene etmek istemedi. Zorla bir baktırdım siğil yok dedi. (Daha öncesinde de yıllardır gidip gerek ürolojiye gerek cildiyeye kaç kere yağ bezelerimden ötürü kontrol ettirmiştim.) Sonrasında laboratuvara gittim. Kan testi yaptırayım diye oradaki doktoru da gördüm. O kan testine, oral ve anal hpv testine gerek olmadığını söyledi. Sadece vitamin için kan testine 2200 lira dedikleri için bana pahalı geldi açıkçası. Neyse yaptırmadım test durumunu Hakan hocaya sorayım diye. Hakan hocaya muayane oldum. Enerjisi çok yüksek iyi birisi. Muayene etti beni bir özel sıvı sürerek penisimde 3 kasığımda 1 siğil gördü. Sanırım penisimdeki birisi yılardır var ve o kadar doktor kontrolüne rağmen gözden kaçmış. Hakan hoca onun kökünün derin olduğunu eski olabileceğini söyledi. Kasığımdaki ise çok köklü değildi. Muhtemelen çok yeni. Herneyse hepsini yaktırdım. Ahcc günde 3 gr yani 6 kapsül kullanmalıymışım 6 ay boyunca. Kullanmayı bitirdikten 1 ay sonra test yapıp kontrole gelmemi söyledi. Bol bol yeşillik, haftada 2 gün bezelye, her gün 1 fincan yeşilçay içmemi önerdi. Tiplerden ötürü Hakan hoca da oral teste gerek olmadığını aktardı. Bulaş oranımın şuan yüzde 5e düştüğünü söyledi. Ben yine de negatif olana dek cinsel perhize devam edeceğim. Ahccyi sipariş verdim yarin birtakım kan testleri yaptıracağım. Gelişmeleri yazarım. Not! Bu kadar detaylı yapmamın sebebi sizlere fikir vermesi açısındandır dostlar.

Durum
    Wesley14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba Hakan hocanın yeri neresidir acaba . Tam ismi var mı

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Wesley14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Hakan hocanın yeri neresidir acaba . Tam ismi var mı
    Şişli'de Hpv Doktoru yazarsanız konuma çıkar.

Durum
    Kıdemli Üye

Merhaba teşekkürler gezgin. Tiplerden dolayı oral hpv gerek yok derken anlamadım tam olarak neden dediğini? Bende tip67 var ondan sormak istedim. Bir de bulaş oranı nasıl azalıyor o kısmı da anlamadım, neye göre azaldığını. Bende de siğil oluşumu yok şu an ama gözükmeyen vs jel ile gözüküyor dediniz benimde açıkçası gidesim geldi

Bu Konu için Etiketler