Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de hpvliyim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ben de hpvliyim.

Alıntı strongenough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin kötü tarafı kimse ile bunu konuşamayacak olmam Gerçekten çok korkuyorum birde detaylı genotip analizi yapılmamış sanırım benim aldığım test sonucundan direk şu tiplerde görüldü diye bir açıklama olmadığı için ondan da emin olamadım. Pazartesi doktor ile görüştükten sonra sanırım bir şeyler biraz daha netleşecek. Bunu ne zaman kaptığımı da bilmiyorum açıkçası, yani kime bu konuda bilgilendirme yapmam gerekir ya da söylemeli miyim ? Bu konu bana çok korkutucu geliyor. Eski erkek arkadaşımla aynı şirkette çalışıyorum ve bu konu yayılırsa benim için çok ciddi sonuçları olabir
    Eski erkek arkadaşınıza bahsetmek zorunda değilsiniz, belki ondan kaptınız vs.
    Sizi özellikle ''cinsellik'' gibi konularda rahatsız edecek ortamlarda boşverin bahsetmeyin, çünkü dediğiniz gibi aynı şirkette çalışıyormuşsunuz. Bu öyle bir arkadaşıma bahsettim'lik bir konu olmayabilir, dediğiniz gibi duyulma ihtimali varsa çevremizde çeşit çeşit insan var aidsliymiş gibi muamele bile yapmaya çalışan falan olur, yani manyak manyak insanlar var o yüzden sallayın gitsin.

Durum
    strongenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, hpv i öğrendiğim günden beri foruma üyeydim ve burada tavsiye edilenleri sırası ile uygulamaya çalışıyorum. Bu nedenle de takviyeleri alıp kullanmaya başlamıştım ama hatalı bir kullanım da olmasın diye, gidip tam bir kan tahlili yaptırdım. Kan tahlil sonuçlarımda d vitamini normal seviyelerde b12 çok abartmışım yüksek çıkmış onu bıraktım c vitaminim normal , folik, demir ve magnezyum da normal seviyede ama Wbc ve ne değerlerim biraz yüksek gelmiş enfeksiyon olduğu için antibiyotik yazdı doktor yine bende bitmeyen bir enfeksiyon döngüsü var ama çözemedik. Bu hafta da çözümlenmezse enfeksiyon hastalıklarına gitmeyi düşünüyorum. Benim gibi bir durum yaşayanınız oldu mu? Hpvnin wbc üzerinde bir etkisi oluyor mu? Referans olması açısından da değerlerimi aşağıya yazıyorum. Şimdiden herkese teşekkürler

Wbc 13.2 Aralık 4.3 - 11.3
    Ne % 74.4 Aralık 36-66
    Ne # 9.78 Aralık 1.4 - 6.6
    Ly % 20.6 Aralık 22 - 45
    Ly # 2.71 Aralık 1 - 4.8
    25 hidroksi vitamin d 17.3 Aralık 25 - 80
    Tsh 0.88 Aralık. 0.35 - 4.94
    T3 2.84 Aralık 1.71 - 3.71
    T4 0.91 Aralık 0.7 - 1.48

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı strongenough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, hpv i öğrendiğim günden beri foruma üyeydim ve burada tavsiye edilenleri sırası ile uygulamaya çalışıyorum. Bu nedenle de takviyeleri alıp kullanmaya başlamıştım ama hatalı bir kullanım da olmasın diye, gidip tam bir kan tahlili yaptırdım. Kan tahlil sonuçlarımda d vitamini normal seviyelerde b12 çok abartmışım yüksek çıkmış onu bıraktım c vitaminim normal , folik, demir ve magnezyum da normal seviyede ama Wbc ve ne değerlerim biraz yüksek gelmiş enfeksiyon olduğu için antibiyotik yazdı doktor yine bende bitmeyen bir enfeksiyon döngüsü var ama çözemedik. Bu hafta da çözümlenmezse enfeksiyon hastalıklarına gitmeyi düşünüyorum. Benim gibi bir durum yaşayanınız oldu mu? Hpvnin wbc üzerinde bir etkisi oluyor mu? Referans olması açısından da değerlerimi aşağıya yazıyorum. Şimdiden herkese teşekkürler

Wbc 13.2 Aralık 4.3 - 11.3
    Ne % 74.4 Aralık 36-66
    Ne # 9.78 Aralık 1.4 - 6.6
    Ly % 20.6 Aralık 22 - 45
    Ly # 2.71 Aralık 1 - 4.8
    25 hidroksi vitamin d 17.3 Aralık 25 - 80
    Tsh 0.88 Aralık. 0.35 - 4.94
    T3 2.84 Aralık 1.71 - 3.71
    T4 0.91 Aralık 0.7 - 1.48
    Wbc nedir diye baktım da, bağışıklık sisteminin bir parçasıymış. Bence bağışıklık ile ilgili olan şeyler hpv ile ilgili olabilir çünkü biliyorsun iyi bir bağışıklık sistemi hpv'yi yener, kötü bir bağışıklık sisteminde hpv üstün olur. Kan tahlili yaptırıp değerlerine baktırman cok iyi olmuş bu arada.
    Bu sonuçlardan en iyi @Detaycı anlar.

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar ben hpv 11 genital tanısı aldım ellerimi sürekli yıkayıp dikat ediyorum oral hpv negatifim ama iki tane saçma olay oldu genital bölgemi sildigim peçeteleri ve elimi sildigim tuvalete atıyordum.Sonra sifonu çekince tuvaletin tıkandığını farkettim internetten araştırıp kendim açmaya çalıştım sabun doktum sifonu çektim bekledim çamaşır suyu doktum sifonu çektim bekledim gitmedi sonra sıcak su dökülecek yazıyordu bende klozette camaşır suyu ve sirkeyi karıştırıp doktum üstüne de sıcak su doktum bir anda buharlasdı gözlerim yandı ve malesef buharı solumak durumunda kaldım gözlerim vegogsumde acı oldu bu şekilde hpv respiratuar yayılır mi ya da başka bir enfenksyon kapmismiyimdir bilgisi olan doktoruna sorabilecek olan varsa çok sevinirim

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wbc nedir diye baktım da, bağışıklık sisteminin bir parçasıymış. Bence bağışıklık ile ilgili olan şeyler hpv ile ilgili olabilir çünkü biliyorsun iyi bir bağışıklık sistemi hpv'yi yener, kötü bir bağışıklık sisteminde hpv üstün olur. Kan tahlili yaptırıp değerlerine baktırman cok iyi olmuş bu arada.
    Bu sonuçlardan en iyi @Detaycı anlar.
    Arya bugün kolposkopimi de yaptırdım doktorum biraz tutulma var gibi ama aktif enfeksiyon olduğu için de olabilir bakalım dediler 20 gün sonra çıkacakmış merakla sonucu bekliyorum. Bende 16 ve 18 yoktu ve siğilim de bulunmuyor. Kolposkopi sonucumu merakla bekliyorum. Bugün anti hiv testi de verdim ve en çok ya başka bir şey kaptıysam korkum da sonlanmış oldu gerçekten aşırı mutluyum negatif geldi Artık tek odağım hpv, vitamin yeşil çay, sabahları sirkeli su ve yeme içmeme dikkat edip eskiden olduğu gibi sporuma da devam ediyorum. 6 ay sonra test yaptıracağım yeniden o güne kadar bir daha herhangi bir test vermeyi düşünmüyorum. Sigara içmiyorum , alkol de sosyal içiciydim tanıyı aldığım günden beri alkol de almadım hiç. Ben sanırım aşı da olacağım görüştüğüm iki doktor da aşı ol dediği için bu ay aşılanmayı da düşünüyorum.

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Okudugum tecrübelere göre bu yaza 20+ kişi negatif olacak gibi duruyo hepimiz kışın tanı almışız yaz gelicek çiçek açıcazzzz <3

Durum
    wisdom122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Cilekkiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okudugum tecrübelere göre bu yaza 20+ kişi negatif olacak gibi duruyo hepimiz kışın tanı almışız yaz gelicek çiçek açıcazzzz <3
    ben de o kişilerden olabilirim (tanı almadım henüz)umarım dediğiniz gibi olur tüm günlük yaşamımı olumlu yönde değiştirecek çok tuhaf hasta olmam gerekiyordu galiba düzelmem için

Durum
    Yeni Üye

İnişallah yazın başında hep beraber mutlu haberlerimizi almış olalım

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@wisdom22 olucaz sabredelim lütfen.... poziif enerjiden zarar gelmez olmazsa o zaman düşünürüz şuan anda kalalım geleceği düşünmeyelim. hayatımıza odaklanalım sağlıklı bi şekilde.

Durum
    wisdom122 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@wisdom22 olucaz sabredelim lütfen.... poziif enerjiden zarar gelmez olmazsa o zaman düşünürüz şuan anda kalalım geleceği düşünmeyelim. hayatımıza odaklanalım sağlıklı bi şekilde.
    inşallah tanı aldım siğillerim var ve hpv dna test sonucunu bekliyorum dediğiniz gibi sağlıklı yaşayıp beklmekten başka çaremiz yok genç yaşta yakalandığıma şükredicem nerdeyse tek umudum bu

Bu Konu için Etiketler