Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de hpvliyim.

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ben de hpvliyim.

Evet Arya. Bütün bulaşıcı hastalıklarım negatif geldi zaten hpv hariç. Onun için hayli mutluyum. Umarım bunu da yenerim. Zaten dikkat ediyordum şimdi daha çok edeceğim sanırım. Bu arada sen özel bir teşekkürü hakediyorsun. Emeklerin için teşekkürler. Var olasın.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Arya. Bütün bulaşıcı hastalıklarım negatif geldi zaten hpv hariç. Onun için hayli mutluyum. Umarım bunu da yenerim. Zaten dikkat ediyordum şimdi daha çok edeceğim sanırım. Bu arada sen özel bir teşekkürü hakediyorsun. Emeklerin için teşekkürler. Var olasın.
    Çok teşekkür ederim, çok incesin gerçekten

Durum
    Tecrübeli Üye

Guncelleme.
    Bugün penisimde bir şey farkettim. Bu sigilleri pek anlamayamıyorum. Umarım siğil değil basit bir uçuktur.

Durum
    Tecrübeli Üye

Uçuk değil sivilce olacak.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bu sıralar psikolojik gerginliğim had safhada. Ağzımda çıkan her şeyden şüphenir oldum. Test yaptıracaktım hatta laba kadar falan gittim. Sonra ne gereği var diye düşündüm. Ocak ayı içerisinde bir Levent Hocaya genel bir kontrol için gideceğim. Oral testi Kbbci bir hocaya muayene olduktan sonra karar vermek en mantıklısı. Takip edenler bilir benim siğil şikayetim yokken test olup rastgele öğrenmiştim bu durumları zaten.
    Diğer yandan ahcc kullanmaya devam ediyorum.
    Ara ara propolis ve yeşil çay içiyorum/kullanıyorum.
    Alkol çok kullanır oldum bu ay onu tekrar azaltacağım.
    Sigara içmememe rağmen birkaç kez sigara içtim artık içmeyeceğim.
    Ciddili klinik bir şey olmadıkça kendimi darlamayacağım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Evet gezginden güzel haberler. Arkadaşlar bugün Levent Türk Hocaya muayene oldum. Genital bölgeyi ve anüsü kontrol etti sağ olsun. Herhangi bir siğil oluşumu yok. Neredeyse 3 ay olacak süreç başlayalı. Bir de saçma bir hsv şüphesi yaşadım bu süreçte evhamdan dolayı. Takrar test yaptırdım bu evhamı aşmak için o da negatif ço şükür. Bu süreçte hsv ile ilgili çok çok bilgi edindim. Özellikle İngilizce hayli makale okudum . Kendi tecrübelerimi aktaran bir yazı yazacağım o konu başlığına Arya'nın da müsadesiyle tabi. Herkese selam ediyor. Geçmiş olsun diyorum. Yeşil çay ve ahccye devam

Durum
    strongenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, bende bir hpvli olarak aranıza katıldım. 30 yaşındayım ve 25 yaşından beri her sene düzenli smear testi veriyorum. Bu yıl da verdim ve yine temiz çıkmıştı. Kısa süreli görüştüğüm, erkek arkadaşımdan tek eşli olmadığı konusunda şüphelerim artınca, ayrıldım. İlerleyen süreçte, vücudumda halsizlik , ateş , ilişki sırasında hafif kanama gibi sorunlar olunca internette araştırma yapmaya başladım. İlk okuduklarımda acaba hpv olabilir miyim kuşkusu içime düştüğü için, apar topar medicana İstanbul international hastanesine gidip hpv testi verdim.Bu hastanede test yaptıracaksanız işlem ücreti (900tl) bilgilendirme açısından dursun. 9 gün korkulu bekleyişim sonucunda 16 ve 18 negatif olmasına rağmen, 13hrHPV tipinden en az birisi pozitif çıktığına dair raporu okuduğumda elim ayağım titredi. Doktorum ile görüştüm bana dediği, smear class 1 temiz problem yok. Hpvde yüksek riskli olanlardan birisi pozitif gelmiş, bu rahim ağzı kanseri yapan tiplerden birisi değil ama yüksek risklilerden birisi olduğu için jinekolojik onkologa gitmemi istedi. Pazartesi için randevumu yine medicana da jinekolojik onkologdan oluşturdum. Kolposkopi biyopsi yaptırmam önerildiği için yarın bunu yaptıracağım. Süreç benim için çok korkutucu geliyor. Kendimi aşırı huzursuz hissediyorum. Forumda yazılanları sırası ile okudum ve vücudumdan bende tamamen atabilmeyi istiyorum. Tüm süreci kimseye anlatamayacağım için üstesinden de kendim gelmem gerekecek. Korkuyorum buraya da içimi dökmek istedim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok geçmiş olsun. Bence bu süreçte en önemli şey psikoloji, gereksiz yere kendini korkutma doktorlarına kulak ver. Dermansız bir dert değil emin ol. Ben bir erkeğim ve hayatımda sadece bir kere kondomsuz biriyle birlikte oldum ve doktorum bana siğil peniste olduğu için muhtemelen kondomsuz bir ilişkiden kapmışsın dedi. Bu ilişki benim ilk ilişkimdi. Diyeceğim o nerden geldiğini inan bilemiyorsun. Onlara odaklanma önüne bak. En önemlisi olumlu ol.

Durum
    strongenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İşin kötü tarafı kimse ile bunu konuşamayacak olmam Gerçekten çok korkuyorum birde detaylı genotip analizi yapılmamış sanırım benim aldığım test sonucundan direk şu tiplerde görüldü diye bir açıklama olmadığı için ondan da emin olamadım. Pazartesi doktor ile görüştükten sonra sanırım bir şeyler biraz daha netleşecek. Bunu ne zaman kaptığımı da bilmiyorum açıkçası, yani kime bu konuda bilgilendirme yapmam gerekir ya da söylemeli miyim ? Bu konu bana çok korkutucu geliyor. Eski erkek arkadaşımla aynı şirkette çalışıyorum ve bu konu yayılırsa benim için çok ciddi sonuçları olabir

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben herkese söyledim neredeyse ama fayda ya da zarar görmedim. Siz bu söyleme durumunu kendiniz tahlil edersiniz. Unutmayın şuan toplumda çokeşli olup hpv olmayan çok az kişi vardır.

Bu Konu için Etiketler