Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben de hpvliyim.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Ben de hpvliyim.

Bulaş oranını söylemesi bana da iddali geldi valla ben de merak ettim

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv bir cinsel sıvılar ile bir de deri üzerinden deri üzerine şeklinde taşınıyor. Dolayısıyla siğiliniz ne kadar az ise bulaş ihtimali o kadar düşer, cinsel sıvı alışverişi olmayınca da haliyle düşüyor ama siğil olarak ciplak gozle goremediğiniz ancak mikroskop altında görünen(bu sürüntü numunelerinden görünen) siğilimsiler de olduğu için bulaş riskini hesaplayabilmek imkansız olmalı, düşüklüğü ve yükseliği de zaten anlam ifade etmiyor 1 i de bir 1000 i de bir.

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Dostlar ben her türlü perhizime devam edeceğim. Bu konularda hassas olmakta fayda var. Hoca dün Kanada'dan hpv kongeresinden gelmiş. Bu konuda çok güncel bilgilere eriştiği kesin. Ben tedbirli olmakta fayda olduğuna inanıyorum.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Orası kesin canım diyet yaparken de mesela hpvdeki cinsel perhiz disiplininde olabilsek keşke ne güzel olurdu 😀

Durum
    Tecrübeli Üye

Mukaddes ben 4 yıl önce 100 kilodan 70e düşmüştüm 6 ayda bu arada tekrar diyetisyene de başlayacağım sağlıklı beslenme ve kas kütlesinin arttırımı için. Hpv bahane oldu alkolü de azaltıyorum. Sigara zaten içmiyordum. Sağlıklı bir hayata merhaba

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar ben her türlü perhizime devam edeceğim. Bu konularda hassas olmakta fayda var. Hoca dün Kanada'dan hpv kongeresinden gelmiş. Bu konuda çok güncel bilgilere eriştiği kesin. Ben tedbirli olmakta fayda olduğuna inanıyorum.
    Yıllar önce signgapurda yapılan bir hpv kongresinde de hpv'nin vücuttan kesin olarak atılabildiği konuşulmuştu, bana da iyi bir kaynaktan bu bilgi gelmişti. Ben zaten atıldıgını biliyordum ama burada kafa karışıklığı yaşayan üyeler için kesinleşmesi iyi olmuştu. O zamanlar; galiba 2-3 yıl önce forumda sürekli yazıyordum atılabilir diye hahaha Şimdi ise bazı atılmaz diyen doktorların artık atılır dedigini görüyorum bu da beni mutlu ediyor. Hakan Bey, Kanada'daki hpv kongresinde kim bilir nasıl güncel bilgiler edindi, valla merak ediyorum keşke biz de bilebilseydik

Durum
    Tecrübeli Üye

Arya keşke bir dahaki gidişimde hocaya daha da sorarım herhalde.
    Dostlar bu arada ahcc siparişim geldi. Bugün kullanmaya başladım. Bir de devlet hastanesinde aile hekimi servisine gittim. Sağlık ocagindan aile hekimliği servisinde tüm vitaminlere bakıldığını öğrenmiştim dün. Malesef ki doğru değilmiş. D vitamini bakamıyorlarmış. Bakabildiklerine bakacaklar. Yeşil çaya da bugün başlayacağım bakalım.

Durum
    Admin

Arya keşke bir dahaki gidişimde hocaya daha da sorarım herhalde.
    Dostlar bu arada ahcc siparişim geldi. Bugün kullanmaya başladım. Bir de devlet hastanesinde aile hekimi servisine gittim. Sağlık ocagindan aile hekimliği servisinde tüm vitaminlere bakıldığını öğrenmiştim dün. Malesef ki doğru değilmiş. D vitamini bakamıyorlarmış. Bakabildiklerine bakacaklar. Yeşil çaya da bugün başlayacağım bakalım.
    Tamam cevaplarsa seviniriz valla Haydi bakalım ahcc kullanımı için kollar sıvandı, yarışmacı arkadaşımıza başarılar diliyoruz

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar ahcc kullanmaya, yeşilçay içmeye devam ediyorum. Genel tarama testimin kalan son sonucu hsv testim de negatif olarak açıklandı. Kan testi sonuçlarım açıklandı. Vitamin değerlerim normal görünüyor. D vitaminine bakamadık daha önce belirttiğim gibi. İşim gereği çok hareketli günler geçiriyorum zaten spor yerine geçiyor. Yakma işlemi sonrası kabuk bağladı. Ufak kaşıntılar oluyor. Bu arada C ve D vitamini takviyesi alıyorum. Bol bol yeşillik ve sebze yemeği yemeye çalışıyorum. Hepinize sevgiler.

Durum
    Admin

Arkadaşlar ahcc kullanmaya, yeşilçay içmeye devam ediyorum. Genel tarama testimin kalan son sonucu hsv testim de negatif olarak açıklandı. Kan testi sonuçlarım açıklandı. Vitamin değerlerim normal görünüyor. D vitaminine bakamadık daha önce belirttiğim gibi. İşim gereği çok hareketli günler geçiriyorum zaten spor yerine geçiyor. Yakma işlemi sonrası kabuk bağladı. Ufak kaşıntılar oluyor. Bu arada C ve D vitamini takviyesi alıyorum. Bol bol yeşillik ve sebze yemeği yemeye çalışıyorum. Hepinize sevgiler.
    HSV negatif olman iyiymiş, çünkü hsv ömür boyu kalıyor maalesef. Hpv gibi değil yani. O virüsün olmaması güzel

Bu Konu için Etiketler