Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5 yıl hpv

Durum
    ByAngara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

5 yıl hpv

Merhabalar arkadaşlar .

2017 yılında siğilleri farkedip önemsemeyenlerdenim. Taa ki 2019 yılına kadar . Doktora gidip herhangi bir test yaptırmadan genital siğil olduğunu öğrendim. Tiplerini bilmiyorum . Sadece kriyo uygulayıp bu zamana kadar geldim . Halen daha 4 5 tane siğil görünüyor ayda 1 yaktırıyorum. Temmuzda düğünüm var . Nişanlıma bulaştırmaktan korkuyorum. Doktor bana aşı olmamı söyledi gardasil. Aynı zamanda nişanlımında olmasını isteyeceğim. Uzun yıllardır uğraşıyorum. Tipini öğrenmek için ne yapmam gerekiyor. ? Parça mı aldırmak gerekiyor. Bazı diğer çevrem de de vardır tek sefer yaktırıp geçenlerde olmuş . Değişik bir hastalık . Ama kafama takmadım hiç . Bu zamana kadar geldim . Herkese bol şifalar.

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: 5 yıl hpv

Selam, tipini öğrenmek tedavide bir degişiklik yapmayacak dolayısıyla öğrenmek bence pek mantıklı değil, ahcc gibi takviyeler kullanıp cinsel diyet yaptın mı ? Eğer doğru olanı yapmış olsan bu kadar sürede tedavi olmuş olmalıydı. Nişanlın aşı olmalı ama yine de sen negatif olana dek ilişkiye girmemelisiniz, aşı yaygın 4-9 tipe karşı koruyor fakat 200ü aşkın tip var. Bu yüzden cinsel diyet+sağlıklı beslenme ile bağışıklık güçlendirmek. Geçmiş olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ByAngara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar .

2017 yılında siğilleri farkedip önemsemeyenlerdenim. Taa ki 2019 yılına kadar . Doktora gidip herhangi bir test yaptırmadan genital siğil olduğunu öğrendim. Tiplerini bilmiyorum . Sadece kriyo uygulayıp bu zamana kadar geldim . Halen daha 4 5 tane siğil görünüyor ayda 1 yaktırıyorum. Temmuzda düğünüm var . Nişanlıma bulaştırmaktan korkuyorum. Doktor bana aşı olmamı söyledi gardasil. Aynı zamanda nişanlımında olmasını isteyeceğim. Uzun yıllardır uğraşıyorum. Tipini öğrenmek için ne yapmam gerekiyor. ? Parça mı aldırmak gerekiyor. Bazı diğer çevrem de de vardır tek sefer yaktırıp geçenlerde olmuş . Değişik bir hastalık . Ama kafama takmadım hiç . Bu zamana kadar geldim . Herkese bol şifalar.
    Merhabalar erkekseniz parça falan aldıramazsınız zaten. Sadece sigili yaktırmadan veya dondurmadan önce, sigilden sürüntü aldırıp laboratuvara yollayabilirsiniz buna hpv dna genotipleme testi diyorlar. Sigil yoksa erkeklere genelde test yapılmıyor, genelde de yapalım demiyorlar kanser riski yok denecek kadar az oldugu için. Veya penis ucuna bir çubuk sokularak yapılıyor sigil yok ise, ama bu acılı bir işlemmiş. O yüzden en dogrusu sigil çıkınca sigilden sürüntü aldırmanız.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İyi akşamlar arya nın sözlerine ek olarak sürüntü 3 şekilde alındı benden. 2 si kasık ve yumurtalıktan, diğeri penis ucu. Penise sokulan hafif sızlıyor ama 2 3 saniye sürüyor dayanıyorsun. Sonrasında o gün idrarını yaparken sızlıyor. Bir gün sonra ise hafif hissetmiyorsun idrar yaparken o derece sızlıyor. 3. Güne bakıyorsun doğdu güneşin )

Arya nın tavsiyesi üzerine bende siğil farkettiğim için gittim ama değilmiş. Yetkili personel e siğil çıksa daha sağlıklı sonuç olmaz mı sorusu sorduğum da, bana sonuçta siğil yapan yapmayan tipler oluyor bu sayede hepsini çıkarıyoruz dedi

Bu arada salı günü mavi lab kozyatağın da oldum. Gayet bilgi aktarıyorlar. Kafana takılanı vs doktorum dan daha fazla bilgi tavsiye de bulundu çoğumuzun doktorun dan kapalı kutu gibi çünkü adamlar. Cımbızla ağızlarından laf alıyoruz

He doktor önerisinde bulundu. Hakan topalismailoğlunu tavsiye etti. Bu konuda uzmanlığın dan vs.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arya nın sözlerine ek olarak sürüntü 3 şekilde alındı benden. 2 si kasık ve yumurtalıktan, diğeri penis ucu. Penise sokulan hafif sızlıyor ama 2 3 saniye sürüyor dayanıyorsun. Sonrasında o gün idrarını yaparken sızlıyor. Bir gün sonra ise hafif hissetmiyorsun idrar yaparken o derece sızlıyor. 3. Güne bakıyorsun doğdu güneşin )

Arya nın tavsiyesi üzerine bende siğil farkettiğim için gittim ama değilmiş. Yetkili personel e siğil çıksa daha sağlıklı sonuç olmaz mı sorusu sorduğum da, bana sonuçta siğil yapan yapmayan tipler oluyor bu sayede hepsini çıkarıyoruz dedi

Bu arada salı günü mavi lab kozyatağın da oldum. Gayet bilgi aktarıyorlar. Kafana takılanı vs doktorum dan daha fazla bilgi tavsiye de bulundu çoğumuzun doktorun dan kapalı kutu gibi çünkü adamlar. Cımbızla ağızlarından laf alıyoruz

He doktor önerisinde bulundu. Hakan topalismailoğlunu tavsiye etti. Bu konuda uzmanlığın dan vs.
    Artık biz kendi kendimizin doktoru oluyoruz yapacak bir şey yok haha. Ben hpv konusunda uzmanlaştığım dönemde ve siğilim varken (eskiden) başka bir cilt doktoruna gitmem gerekti, kendi dermatologum hastaneden ayrılmış. Başka bir doktora gittim, şikayetiniz nedir dedi, sigilime kriyoterapi yaptırmak istiyorum diyince adam bi afalladı fghdjskl sorun ve çözümü bulmuşum, devam ettiriyorum diye hahahaha. Sonra sohbet ettik tabi, 6-7 aydır hpv oldugumu falan anlattım vs. konuşmuştuk. Doktordan artık çözüm istemez raddeye gelmek bu olsa gerek