Merhabalar,

Bu siteyi HPV ile ilgili forumları okurken buldum ve kendi yaşadıklarımı da anlatmak istiyorum. Yaşım 28 ve yıllardır düzenli bir ilişkim vardı. Ancak 2021 Haziran ayında bir ayrılık yaşadık ve ben cinsel hayatı çok hareketli olan biri ile görüştüm. Uzak ilişki sürdürdüğüm erkek arkadaşımla bir süre sonra barışmamıza rağmen geçtiğimiz kış da ara ara bu adamla görüşmeye devam ettik ve tabi ki bu bana zarar verdi. Akıntımın normalden çok daha fazla olduğunu farkettiğimde doktora gittim ve mantar ve ureaplasma kaptığımı söyledi. Daha önce hiç mantar enfeksiyonu geçirmemiştim. Tedavi oldum ancak tabi salak ben durmadığım için adamla görüşmeye devam ettim. Ve sonunda uçuk kaptım. İlk uçuk gözlemlediğimde Mart ayındaydık ama öncesinde de uçuk olmasından şüphelenmem gereken işaretler vardı, ben anlayamadım. Bu sırada verdiğim tüm smear testleri temiz çıkıyordu. Haziran ayının sonunda bir smear daha verdim ve bu sefer sonuc ASCUS çıktı. Doktorum 3 ay beklemeyi önerdi. Eylül ayında başka bir doktor ile görüşmeye başladım ve DNA-HPV testi yapmayı önerdi. Sonucunda HPV 56 pozitif çıktı. Kolposkopi biyopsi yaptı, (tam bilmiyorum ama o sırada biraz kazıyarak leep yaptıgını da soyledi) ve sonucu CIN 2 çıktı. Kafamda deli sorular var, en son şubatta yaptırdığım smear temiz çıkarken, haziran sonundaki ascus çıktı ve meğerse cin 2 imiş. Bu bu kadar çabuk ilerleyen bir şey mi? İnsanlardan etrafı temiz gibi şeyler duyuyorum benim doktorum beni bu konuda bilgilendirmedi. CİN 2'den normal sağlığıma kavuşabilir miyim? Bağışıklığımı nasıl güçlendiririm? Deflagyl ilaç önerdi doktorum, eczaneden siparişini verdim kullanıcam, umarım işe yarar. Bu hastalığın geçip geçmediğini nasıl anlarım? Ne kadar süre sonra tekrar HPV-DNA testi yaptırmam gerekir? Uçuk bildiğim kadarıyla vücuttan atılmıyormuş, ancak bunun atak göstermesini nasıl engelleyebilirim. Marttan beri en az 4 kere uçuk geçirdim. Moralim çok bozuk ve aşırı stresliyim. Kendimi sakinleştirmeye çalışsam da pek başarılı olamıyorum. Yaşadıklarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum ve umarım herkes atlatır bu hastalığı..