Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hpv olduğumu öğrendim

Durum
    sclscl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hpv olduğumu öğrendim

Herkese merhaba
    Üç gün önce verdiğim smear sonucu hpv olduğumu öğrendim. Düzenli olarak smear veren birisiyim ve bugüne kadar herhangi bir şeye rastlanmadı. 15 gün önce gittiğimde smear aldırmak istediğimi söylediğim doktorum hpv de bakalım dedi ve sonuç 16-18 negatif ama yüksek riskli bir kaç tipin pozitif olduğunu gördük. Beni ne yazık ki hiç bir şey söylemeden onkolojiye yönlendirdi. Hpvn var dedi sadece. ben de şokla bir şey soramadım açıkçası. şok halim yeni geçti. Çözüm aramaya başladım ve bu forumu buldum. okuduklarım beni sakinleştirdi baya korku ve panik halindeyim. 30 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Eşimle 1.5 yıldır da birlikteyiz. Herhangi bir siğil yok ikimizde de. Tabii hemen çözüm araştırmasına geçtik. 25inde randevum var. sanırım kolposkopi yapılacak. Ahcc sipariş verdim gelsin kullanmaya başlayacağım. Sigarayı da alkolü de tek tük kullanıyorum hayatımdan en azından negatif olana kadar çıkaracağım. Buraya yazmak istedim çünkü gerçekten kötü hissediyorum. Bu virüsü nereden kaptım bilmiyorum. Son 2 yıldır sadece eşimle cinsel temasım oldu. Onunda başkasıyla olmadı diye biliyorum ama kesin emin olamam tabii. Bu virüsün yıllarca herhangi bir belirti vermeden var olabileceğini biliyorum. Belki de daha öncesinden gelen bir durumdur bilemiyorum ama artık bir önemi de yok nasıl olduğunun. İlerleyen zamanlarda güncelleme yapacağım. umarım hepimiz en kısa sürede negatife döneriz...

Durum
    Yeni Üye

Cevap: hpv olduğumu öğrendim

Normalde 25inde olan jinekolojik onkoloji randevumu bugüne aldırdım birazdan gideceğim oldukça kaygılı ve heyecanlıyım. Doktorun da vereceği bilgiye göre tam bir mücadele sürecine başlayacağım. Şimdilik ilk yaptığım sigara ve alkolü sıfırlamak. Kahveyi de günde 1 fincan filtreye çevirmek oldu. günlük 3 litre su ve 30 dakika da tempolu yürüyüş hayatıma dahil ettiğim şeyler arasında. Doktor sonrası güncelleme yaparım..

Durum
    Yeni Üye

Herkese günaydın. Kolposkopi yapıldı dün. Çok şükür ki herhangi bir doku bozulması görülmediğini söyledi doktor. Kendine hpv negatif olmak için 1 yıl ver düzenli beslen spor yap vücudun atacaktır gibi şeyler söyledi. Bir nebze olsun rahatlattı beni bu yorum. Biraz önce AHCC sipariş verdim onu kullanmaya başlayacağım. Ben 6 ay sonra bi test yaptırmayı düşünüyorum tekrar ama kontroldeyim yani. Ayrıca bi smootie içmeye başladım her sabah kahvaltı yerine. İçerisinde kırmızı pancar, kereviz sapı, ıspanak, yeşil elma ve limon var. Blenderda bııızzzt yapıp içiyorum her sabah kocaman bir bardak. Özel olarak bir yerden duymadım bu tarifi ama içeriğindeki sebzelerin antioksidan olduğunu bildiğim için kendim uygulamaya karar verdim. zamanla imutor propolis kurkumin gibi takviyeleri de dahil edeceğim beslenmeme dönüşümlü olarak. Ama günlük 2,3 fincan yeşil çay ve ahcc sabit olacak.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı sclscl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese günaydın. Kolposkopi yapıldı dün. Çok şükür ki herhangi bir doku bozulması görülmediğini söyledi doktor. Kendine hpv negatif olmak için 1 yıl ver düzenli beslen spor yap vücudun atacaktır gibi şeyler söyledi. Bir nebze olsun rahatlattı beni bu yorum. Biraz önce AHCC sipariş verdim onu kullanmaya başlayacağım. Ben 6 ay sonra bi test yaptırmayı düşünüyorum tekrar ama kontroldeyim yani. Ayrıca bi smootie içmeye başladım her sabah kahvaltı yerine. İçerisinde kırmızı pancar, kereviz sapı, ıspanak, yeşil elma ve limon var. Blenderda bııızzzt yapıp içiyorum her sabah kocaman bir bardak. Özel olarak bir yerden duymadım bu tarifi ama içeriğindeki sebzelerin antioksidan olduğunu bildiğim için kendim uygulamaya karar verdim. zamanla imutor propolis kurkumin gibi takviyeleri de dahil edeceğim beslenmeme dönüşümlü olarak. Ama günlük 2,3 fincan yeşil çay ve ahcc sabit olacak.
    Geçmiş olsun çok sevindim senin adına bundan sonra sağlıklı beslenme adına uğraş vermelisin

Durum
    Yeni Üye

Günaydın herkese. Minik bir güncelleme ile devam edeyim. Bu sabah itibari ile AHCC kullanmaya başladım. Time Healthdan sipariş ettim 2 günde hızlıca geldi. Ne yazık ki pahalı bir ürün ve 6 aylık kullanım için ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor sanırım ama yapacak bir şey yok bir şekilde negatif çıkıp bu süreci tamamlamak istiyoruz hem eşim hem ben. O da bir üroloğa randevu aldı hpv taraması yaptıracak ama daha önce de söylediğim gibi ikimizde de siğil çıkmadı. Cinselliğimizin devamı için tavsiye ve önlem almak için gidecek. Zaten tahminime göre çoktan birbirimize bulaştırdık artık bir risk yok ama negatif olmaya çalışırken bu döngü bizim çabalarımızı boşa çıkarmasından korkuyoruz. Bu konuda bana tavsiyede bulunabilecek kimse var mı acaba forumda? Yani hiç cinsel ilişkiye girmemeli miyiz bu süreçte? Ya da korunarak mı girmeliyiz? Ya da nasıl olsa ikimizde de vardır ve tek eşliyiz direk normal devam mı etmeliyiz kafamız çok karışık.. Sağlıklı yaşam çabaları da tam hız devam ediyor. Alkol ve sigara kullanmıyorum. Her gün düzenli spor, bol su ve sağlıklı gıdalar tüketiyorum. haftaya propolise de başlayacağım.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun hem size hem eşinize. Süreci bilinçli bir şekilde yürütmeye başlamanız çok iyi olmuş. Siğil olmadığı durumda maalesef belirti vermeyebiliyor hpv, sizin düzenli kontrollerinize gitmeniz işte bu yüzden çok önemli iyi ki yakalamışsınız. Artık nereden geldi nasıl geldi kısmı yerine nasıl iyileşeceğize odaklanmak en sağlıklısı.

Erkeklerde çok iyi bir doktora gitmesi çok önemli çünkü siğil de yoksa hpv pozitif olmasına rağmen negatif sonuç verebildiğini duyuyoruz maalesef. Doktorun işinin uzmanı olması ve doğru örnek alması çok önemli.

Cinsellik konusu ise tam bir muamma. Bugüne kadar cinsel ilişkiden uzak dur diyen doktor duymadım daha. Gittiğiniz doktor da korunarak birlikte olabilirsiniz diyecek muhtemelen. Ama şöyle bir düşününce bu cinsel yolla bulaşan bir virüs ve her temasta viral yükün artması negatife dönme süresini karşılıklı olarak arttıracağı çok mantıklı görünüyor.. Yani doktorlar da sanıyorum ki bu virüsü illa ki bir noktada atacağımız için aile birliğinin korunması amacıyla çok üstünde durmuyorlar. Kendiniz için en iyisini yine siz bilirsiniz diyeceğim. Ancak siğil olursa kesinlikle birlikte olmayın en risklisi bu oluyor

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı sclscl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese. Minik bir güncelleme ile devam edeyim. Bu sabah itibari ile AHCC kullanmaya başladım. Time Healthdan sipariş ettim 2 günde hızlıca geldi. Ne yazık ki pahalı bir ürün ve 6 aylık kullanım için ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor sanırım ama yapacak bir şey yok bir şekilde negatif çıkıp bu süreci tamamlamak istiyoruz hem eşim hem ben. O da bir üroloğa randevu aldı hpv taraması yaptıracak ama daha önce de söylediğim gibi ikimizde de siğil çıkmadı. Cinselliğimizin devamı için tavsiye ve önlem almak için gidecek. Zaten tahminime göre çoktan birbirimize bulaştırdık artık bir risk yok ama negatif olmaya çalışırken bu döngü bizim çabalarımızı boşa çıkarmasından korkuyoruz. Bu konuda bana tavsiyede bulunabilecek kimse var mı acaba forumda? Yani hiç cinsel ilişkiye girmemeli miyiz bu süreçte? Ya da korunarak mı girmeliyiz? Ya da nasıl olsa ikimizde de vardır ve tek eşliyiz direk normal devam mı etmeliyiz kafamız çok karışık.. Sağlıklı yaşam çabaları da tam hız devam ediyor. Alkol ve sigara kullanmıyorum. Her gün düzenli spor, bol su ve sağlıklı gıdalar tüketiyorum. haftaya propolise de başlayacağım.
    Doktor pek umursamayacak şimdiden söyleyeyim. Korunarak ilişkiye girebilirsin diyip geçecek. Aa öyle mi diyip doktorun dedigini yapıp 1 yıldır negatif olamayıp sonra buraya dönüp inanılmaz pişman olan insanlar forumda. Siğil çıkıyorsa ve yaktırma/dondurma döngüsü varsa zaten kesinlikle cinselliği önermiyoruz. Ama siğil olmasa bile viral yük düşük olsa da bulaştırma riski var. Evlisiniz haklı olarak fazla da bir şey diyemiyorum ama ben sizin yerinizde olsam bir süre konuyu rafa kaldırırdım, birleşme olmadan cinsel hayatı devam ettirmeye çalışırdım.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun hem size hem eşinize. Süreci bilinçli bir şekilde yürütmeye başlamanız çok iyi olmuş. Siğil olmadığı durumda maalesef belirti vermeyebiliyor hpv, sizin düzenli kontrollerinize gitmeniz işte bu yüzden çok önemli iyi ki yakalamışsınız. Artık nereden geldi nasıl geldi kısmı yerine nasıl iyileşeceğize odaklanmak en sağlıklısı.

Erkeklerde çok iyi bir doktora gitmesi çok önemli çünkü siğil de yoksa hpv pozitif olmasına rağmen negatif sonuç verebildiğini duyuyoruz maalesef. Doktorun işinin uzmanı olması ve doğru örnek alması çok önemli.

Cinsellik konusu ise tam bir muamma. Bugüne kadar cinsel ilişkiden uzak dur diyen doktor duymadım daha. Gittiğiniz doktor da korunarak birlikte olabilirsiniz diyecek muhtemelen. Ama şöyle bir düşününce bu cinsel yolla bulaşan bir virüs ve her temasta viral yükün artması negatife dönme süresini karşılıklı olarak arttıracağı çok mantıklı görünüyor.. Yani doktorlar da sanıyorum ki bu virüsü illa ki bir noktada atacağımız için aile birliğinin korunması amacıyla çok üstünde durmuyorlar. Kendiniz için en iyisini yine siz bilirsiniz diyeceğim. Ancak siğil olursa kesinlikle birlikte olmayın en risklisi bu oluyor

Yanıt için teşekkür ederim öncelikle. Bir süre rafa kaldıralım diye düşünüyoruz en azından onun da testi bi netleşsin falan. Evet kesinlikle düzenli kontrol çok çok önemli olduğunu bir kez daha anladım. Normalde biz bebek istediğimiz için bi kontrole gidelim demiştik. Jinekoloğum da smear almışken hpv de bakalım dedi ben de tamam bakalım dedim. Ve sonuç ne yazık ki pozitif. 16-18 negatif ama yüksek riskli başka tipler varmış sanırım bende. Sonuç olarak kendimizi böyle bir şeyin içinde bulduk ve psikolojik olarak da etkilendik biraz. Bebek mevzusunu da erteledik. Araştırmalarım hpv pozitifken hamile kalınmasında bir etkisi olmadığını söylüyor ama yine de riskler var o yüzden negatif olmadan hamile kalmayı düşünmüyorum. Bu yüzden de birazcık sabırsızım açıkcası. Şimdi ben smearı vereli ve pozitif olduğumu öğreneli 1 ay oldu. yeni bir test için 6 ay olmasını beklemeli miyim yoksa 3 ay sonunda da test versem olur mu? 3 ayda bir şey değişmez mutlaka 6 ayı beklemesin gibi bir durumu var mı testin?

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

6 aydan önce test yaptırmayın, yüksek riskli tipler olduğu için daha dirençli tipler maalesef bu sebeple min. 8-9 ay diyorum

Durum
    Yeni Üye

Selamalar herkese. Bir kaç yeni güncelleme ile geldim. İkinci bir jinekolog görüşmesi için gittim ve süreci anlattım doktora. Baya rahatlatıcı konuştu. Ahcc ile ilgili bilgisi olmadığını o yüzden kullan ya da kullanma diyemeyeceğini söyledi. Siğil çıkmadı hala ne eşimde ne bende. Ko-test için erken olduğunu 2 ay sonra gelmem gerektiğini söyledi. Bir de ilk fırsatta gardasil yaptırmamı önerdi. Ben de gardasil yaptırdım ilk dozumu. Gerçi ne kadar etkili olacaktır bilmiyorum ama bir an önce negatif olmayı istiyorum. Eşimle cinsel ilişkiye kondom ile devam ediyoruz. Ben ahcc kullanmaya devam ediyorum. Bir kaç takviye daha almaya başladım. b12 spreyi, d3 vitamini, balık yağı gibi. Kan değerlerim düşük olduğu için kullanıyorum bunları direk hpv etkisi olması için değil. Birde hayıt tohumu çayı diye bir çay önerdi bir arkadaşım. Genel olarak kadın üreme sağlığını destekleyen bir çaymış o yüzden günde 1 fincan da ondan içmeye başladım. Ocak ayında ko-test için gideceğim.