Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tek başına kolposkopi??

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Tek başına kolposkopi??

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ilginçtir ki benim doktorum da şu ab için kolposkopiye gerek duymayacağını söylüyor. Yani sanıyorum ki cin2 gibi bir şeyle karşılaşmadığı sürece ya da ısrarla smearde düzelme olmadığı bir senaryoda kolposkopi yapmayı düşünüyor
    Doktor tip 16 taşıdığın için ascus'tan daha ileri olmasını beklemiş olabilir, ama o kadar ilerlemediği için kolposkopiye gerek görmüyor bence. Ama tip 16 varsa işin içinde aslında bi bakılsa fena olmaz, başka bir doktoru düşündün mü @mukaddescim ?

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor tip 16 taşıdığın için ascus'tan daha ileri olmasını beklemiş olabilir, ama o kadar ilerlemediği için kolposkopiye gerek görmüyor bence. Ama tip 16 varsa işin içinde aslında bi bakılsa fena olmaz, başka bir doktoru düşündün mü @mukaddescim ?
    Aslında bu durumu 3 farklı doktor ile görüştüm ve hepsinden aldığım yön aynı oldu. Şu an için doktora uyum sağlasam da aklımın her zaman bir köşesinde bu bilgi. 16 taşımanın risklerini biliyorum önümüzdeki 3 ay içinde testlerimi yeniler yenilemez yeniden uzman görüşü alacağım.

Durum
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu durumu 3 farklı doktor ile görüştüm ve hepsinden aldığım yön aynı oldu. Şu an için doktora uyum sağlasam da aklımın her zaman bir köşesinde bu bilgi. 16 taşımanın risklerini biliyorum önümüzdeki 3 ay içinde testlerimi yeniler yenilemez yeniden uzman görüşü alacağım.
    Hepsi aynısını diyorsa o zaman güvenmek kalıyor geriye canım. Ama bu riskin farkında olman iyi zaten çok bilinçli birisin

Durum
    Leyla81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, ben de bugün sabah İstanbul Kanuni sultan Süleyman hastanesi, jinekoloji onkoloji bölümünde, ketemde yaptırdığım smear ve hpv test sonucum smear negatif, hpv 18 ve hpv 56 gelince, ketemin yönlendirmesi ile tek başıma gidip kolposkopi oldum. Öncelikle şunu söyliyeyim, korkulacak bir durum değil. Smear testi nasıl yaptırıyorsunuz aynı biraz daha uzunu, hepi topu 15&20 dakika sürmüştür. Genel anestezi, lokal aneztesi ya da başka bir uyuşturma işlemi yapılmadan kolposkopi yapıldı. Yalnız çok traji komik bir olay yaşandı, doktor hanım rahimden parça alırken, rahmimden küçük bir parça gözünün içine sıçradı, doktor çok panik olup hasta hpvli, hpv pozitif ne yapıcam diye bağırmaya başladı, yanındaki hemşire bakakaldı, başka doktorlar içeri girdi, gözünün içini enjektöre su alıp yıkama yapalım dediler, böyle bir durum yaşayan var mı? Kolposkopi esnasında rahim içinde birşey görmediğini, patoloji sonucumun 20&30 gün içinde çıkacağını ve mesajla bilgilendirileceğimi, sonuç çıkınca hastaneye gelip doktorla görüşmem gerektiği söylendi. Ahcc aldığımı ve gardasil aşı olduğumu ve takviyeler aldığımı söyledim, iyi dediler, sigarayı içiyorsan mutlaka bırak çok önemli dediler, tamamen bırakmamakla birlikte çok nadir ve az içiyorum. Sonuç gelince paylaşırım.

Durum
    Admin

Alıntı Leyla81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de bugün sabah İstanbul Kanuni sultan Süleyman hastanesi, jinekoloji onkoloji bölümünde, ketemde yaptırdığım smear ve hpv test sonucum smear negatif, hpv 18 ve hpv 56 gelince, ketemin yönlendirmesi ile tek başıma gidip kolposkopi oldum. Öncelikle şunu söyliyeyim, korkulacak bir durum değil. Smear testi nasıl yaptırıyorsunuz aynı biraz daha uzunu, hepi topu 15&20 dakika sürmüştür. Genel anestezi, lokal aneztesi ya da başka bir uyuşturma işlemi yapılmadan kolposkopi yapıldı. Yalnız çok traji komik bir olay yaşandı, doktor hanım rahimden parça alırken, rahmimden küçük bir parça gözünün içine sıçradı, doktor çok panik olup hasta hpvli, hpv pozitif ne yapıcam diye bağırmaya başladı, yanındaki hemşire bakakaldı, başka doktorlar içeri girdi, gözünün içini enjektöre su alıp yıkama yapalım dediler, böyle bir durum yaşayan var mı? Kolposkopi esnasında rahim içinde birşey görmediğini, patoloji sonucumun 20&30 gün içinde çıkacağını ve mesajla bilgilendirileceğimi, sonuç çıkınca hastaneye gelip doktorla görüşmem gerektiği söylendi. Ahcc aldığımı ve gardasil aşı olduğumu ve takviyeler aldığımı söyledim, iyi dediler, sigarayı içiyorsan mutlaka bırak çok önemli dediler, tamamen bırakmamakla birlikte çok nadir ve az içiyorum. Sonuç gelince paylaşırım.
    Evet sigarayı bırakmak çok önemli. Bu ve bunun gibi önemli olan 3-4 şey konusunda hep uyarıyoruz. Bunlar yapılmazsa bünye bagısıklıgın yüksek olmasına hazır hale gelmezse, ahcc bagısıklıgı yükseltmeye calısırken, kişi sigara içip alkol alarak, kötü beslenerek, sigillerin cogalmasının saglayıp jilet yaparak bagısıklıgı baskılamaya yönelik hareket ederse, süreç uzar negatiflik hemen gelmez...

Doktora çok üzüldüm bu arada ya... Geçmiş olsun ama dikkat etmeleri lazım. Böyle şeyler olabilir, bir anda kan vs. de sıçrar bla bla. Önlem almaları lazım değil miydi, gözlük takmak giib? Ya da ben mi fazla abarttım su an Geçmiş olsun tekrardan sonucu paylaşırsın ama sigara önemli onu bırak, en azından bir süre.

Durum
    Enaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sonucunuz umarım güzel çıkmıştır bende Sonuc bekliyorum

Durum
    strongenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bugün bende kolposkopi işlemini yaptırdım devlet hastanesinde arkadaşım çalıştığı için orada yaptırdım çünkü özelde inanılmaz saçma bir rakam istediler. (Medicana 17bin) Özel sağlık sigorta limitimi kullanmamak için ben devleti tercih ettim ama diğer özel hastanelerde bu işlem için ne kadar alınıyordur bilmiyorum. Bende uyuşturma işlemi yapılmadı. Ancak canım çok tatlı olmasa da ne yazık ki işlem acısızdı diyemeyeceğim. Bir an ben hiç bitmeyeceğini düşündüm açıkçası işlemi yapan kişiye göre de değişiyordur belki bu acı durumu bilemiyorum. Bende hafif enfeksiyon olduğu için belki bu da sebebiyet vermiş olabilir. Bende çok hafif bozulma var gibi dedi işlemi yapan doktor ancak enfeksiyon olduğunda da renklendirme böyle sonuç verebiliyormuş. Sonuçlarım 20 güne çıkacakmış sonucu merakla bekliyorum.

Durum
    katzenpull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar başlığı açıp kaçmışım resmen foruma girmeyeli baya zaman oldu😅 sonucum cin1 gelince kısmen rahatladım açıkcası. Nisanda tekrar testler yapılacak ahcc kullanıyorum inşallah negatife dönmüşümdür nasıl yüreğim dayanacak sonuca bakmaya bilmiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun😔

Durum
    katzenpull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sigara kullanmıyorum cinsellik yok traş yok spor çok düzenli olmasa da yapıyorum yemeklerimi kendim yapıyorum ama bu ay içinde 1tane siğilim çıktı o çok moralimi bozdu Ekimden beri Ahcc içtiğim için çok güvenmiştim bu duruma sence normal midir Arya😔

Durum
    Admin

Alıntı katzenpull Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigara kullanmıyorum cinsellik yok traş yok spor çok düzenli olmasa da yapıyorum yemeklerimi kendim yapıyorum ama bu ay içinde 1tane siğilim çıktı o çok moralimi bozdu Ekimden beri Ahcc içtiğim için çok güvenmiştim bu duruma sence normal midir Arya😔
    Uzun süredir çıkmamış bu çok güzel. Şimdi ise 1 tane çıkmış, sadece 1 tanecik. Yani iyiye işaret ama bitmediğini gösteriyor. Ekimden bu yana nerdeyse 4-5 ay olmuş yani, evet normalde çıkmamasını bekleriz ama olabilir yani, sadece 1 tane çıkması ve çoğalmaması olumluya işaret, bence canını sıkma, bitecek.