Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv olduğumu çok yeni öğrendim

Durum
    Alya05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv olduğumu çok yeni öğrendim

1 ay önce öğrendim ve 1 aydır karman çorman duygular yaşıyorum. En büyük destekçim partnerim çünkü ilişkimize başladığımda bilmiyordum, stres yaptığım bir dönemde ortaya çıktı. Kabullenmeye çalışıyorum. Ahcc için bütçem yok. Anal, oral ve genital siğillerim var az miktarda. Genitaldekiler daha çabuk iyileşiyor ama analdan kurtulamıyorum. Aynı zamanda doktor mantar olduğunu da söyledi. Bazen kaşıntımın neyden kaynaklandığını anlamıyorum. Öğrendiğimden beri kullanmaya başladığım şeyleri yazıyorum.
    Vajinal fitil ( Vagi- simplex)
    Asiviral krem (siğiller için)
    Sisberry C (bunu enfeksiyon için vermişti ama bitince kullanmayı düşünmüyorum)
    Solgar vit b12
    Solgar Folate
    Solgar green tea exract (bu üçüne başlayalı 1 gün oldu)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv olduğumu çok yeni öğrendim

Geçmiş olsun, hem anal hem oral hem genital sigiller çıktıkça düzenli olarak örnegin ayda 1 veya iyileşme süresi kısa ise sigil de çok ise; ayda 2 gidip kurtulmanı öneririm. Kolay bir süreç değil, d vitamini hpv konusunda önemli, @detaylı adlı arkadaşımız daha iyi biliyor ve anlatıyor bu konuyu o yüzden d vitamininize de bir baktırın seviyesi düsükse mutlaka k vitamini ile desteklenen bir d vitamini takviyesi alın, doktor d3k2'li bir şey yazar zaten. D vitamini seviyesi iyi olunca hpv'nin defolmasında olumlu etki eder.
    Bir soru sormamışsınız o yüzden sadece geçmiş olsun diyerek ayrılıyorum başlıktan.