Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakirelerde cin/rahim ağzi kanseri olur mu?

Durum
    napacazboyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bakirelerde cin/rahim ağzi kanseri olur mu?

Selamlar. Bakireyim ve genital siğil şikayetim var. Smear testi veremiyorum. Açıkcası cesaretim de yok desem yeridir. Size bir sorum olacaktı.

Yaklaşık birkaç aydır kasıklarımda özellikle yumurtlama dönemlerinde ve adete yakın kasık, bel, bacak ağrılarım oluyor. Açıkçası bu hpv virüsünü almadan önce de çok net bir şekilde bunları yaşıyordum. Bunların neticesinde polikistik over olduğumu öğrenmiştim. Düzensiz adet, şiddetli sivilcelenme, kıllanmada artış şikayetiyle senelerdir düzenli kontrollerimi yaptırmaktayım. Zayıf olmam nedeniyle genellikle doktorlar polikistiğe müdahale edilmesinin gerekmediği görüşündeler. Kimi zaman tek bir yumurtalıktan adet görürken kimi zaman 1-2 ay kadar adet görmüyorum. Döngü sürem 33-39 arasıda değişirken şu an 25-27 günlere düştü. Ağustos ayında yumurtlama dönemimde şeffaf akıntımın içinde ip halinde çizgi kanlar, pembe renkte akıntı görmemle başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Bunu dediğim için güleceksiniz ama hangimiz yapmadık ki.. İnternetten bakıyorum rahim ağzı kanseri, tümöral oluşum yazıyor. Delirdim tabi bu kadar mı olur diye. Şu ana kadar gittiğim bütün doktorlar servikse temas olmadığı için rahim ağzımda hücre değişikliği olmasının pek mümkün olmadığını söylediler. Araştırmalarım sonucu bazı doktorların yazılarında bunun çok da imkansız olmadığını öğrendim. Bardağın boş tarafına bakmak istemiyorum ama sürekli kasık ağrımın olması şişliklerim aşırı korkutuyor beni. Kan tahlillerimde de aslında polikistik olduğum çok net çıkıyor özellikle şikayetle gittiğimde yumurtalık sayım LH FSH Estradiol gibi değerlerim kendini belli ediyor. her gittiğimde en kötü 17-21mm hatta bazen daha büyük boyutlarda folikül kistleri çıkıyor. Hpv olmadan önce kalçamdan girdiğim MR sonuçlarımda da kistlerim net bir şekilde MRda görünüyordu. Doktorlar şiddetli bir durumum olmadığını düşünüyor bunu da belirteyim. Yani evet bu durumdan önce de ağrım vardı ama inanın bunu kendime anlatamıyorum. Hpv olduğumu öğrenmemle zaten aşşşırı stresli günler geçiriyorum hormonlarım alt üst olmuş durumda o kadar kötüyüm ki.

Yani daha önce öyle ya da böyle BAKİRE OLUP RAHİM AĞZINDA HÜCRE DEĞİŞİKLİĞİ OLAN YA DA BU ŞİKAYETLERİ OLAN POLİKİSTİK OVER BİRİ VAR MI?

Yani açıkcası rahim ağzında hücre değişikliği çıkanlarda bile böylesine bir belirti görmedim en azından kendi baktıklarımda 1-2 kişiye falan denk geldim. Çoğu kişi tesadüfen öğrenmiş gibi geldi.

İyi haber Ahcc kullanmaya başlayacağım önümüzdeki hafta siğillere müdahale ettikten sonra 🥲 Lütfen çok ihtiyacım var yorumlarınıza napmalıyım?

Durum
    emelgumus21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Bakirelerde cin/rahim ağzi kanseri olur mu?

Bende aynı durumdayım tam birleşme olmadığı için doktorlar özellikle siğil yapanların zaten kanser olma ihtimalinin olmadığı bizim içinde Rahime ilerlemesi söz konusu olmuyormuş . Benimde akıntım ve kasıklarımda ağrı var idrarda enfeksiyon yüksek çıktı pko filan yoktu bende bende gonoreden korkuyorum ya ama tedavisi varmış ikisini beraber nasıl halledeceğiz bilmiyorum de benimde makat bölgemde siğillerim var

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı emelgumus21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı durumdayım tam birleşme olmadığı için doktorlar özellikle siğil yapanların zaten kanser olma ihtimalinin olmadığı bizim içinde Rahime ilerlemesi söz konusu olmuyormuş . Benimde akıntım ve kasıklarımda ağrı var idrarda enfeksiyon yüksek çıktı pko filan yoktu bende bende gonoreden korkuyorum ya ama tedavisi varmış ikisini beraber nasıl halledeceğiz bilmiyorum de benimde makat bölgemde siğillerim var
    Yani gönül rahatlığıyla rahim ağzı kanseri açısından şu anda risk altında olmadığımızı söyleyebilir miyiz? Doktorlarının da söylediği bu sanırım. Ya da başka yorumları var mı bilgi verir misin 😊.
    İdrarımda kan çıkmıştı benim de kum/taş döküyormuşum tedavimi oldum iyileşti. Belki de tekrarlamıştır onun ağrısını çekiyorumdur.

Asıl panik şu evet düşük riskli tipler taşıyor olmamız muhtemel fakat yüksek riskli tip de taşıyor olabiliriz. Yani tek bir tip olmama ihtimali de var.

Durum
    Yeni Üye

Dediğim gibi benim anüs bölgesinde var şuanda tam birleşme olsaydı test alıp bakardık ama birleşme olmadıysa gerek yok dedi 2 kadın doğumcu 1 cerrah bir de jınekoloji onkolojiye gittim böyle dediler

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı emelgumus21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi benim anüs bölgesinde var şuanda tam birleşme olsaydı test alıp bakardık ama birleşme olmadıysa gerek yok dedi 2 kadın doğumcu 1 cerrah bir de jınekoloji onkolojiye gittim böyle dediler
    bakireyken bu hastalığı taşıyanlarla çok iletişim kuramadım. burdakilerin çoğu negatife dönmüş forumu da bırakmışlar. 😊 siz ne kadar süredir bu durumdasınız neler yapıyorsunuz peki 🙏🏻 çok soru sordum biliyorum. en iyi siz anlarsınız diye..

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakireyken bu hastalığı taşıyanlarla çok iletişim kuramadım. burdakilerin çoğu negatife dönmüş forumu da bırakmışlar. 😊 siz ne kadar süredir bu durumdasınız neler yapıyorsunuz peki 🙏🏻 çok soru sordum biliyorum. en iyi siz anlarsınız diye..
    ayrıca çoğu doktor maalesef kızlık zarına zarar gelme ihtimali olduğu için pek smear alma taraftarı olmuyor. tam birleşme olsa zaten alırlardı. mesele gerçekten gerek duyulmaması mı kızlığa zarar gelme ihtimali mi bunun kafa karışıklığını yaşıyorum.. ulan hpv neymişsin ya 😂😂

Durum
    Yeni Üye

Benim daha çok yeni 2 hafta oldu öğreneli hemen Aşımı oldun takviyelere filan başladım kriyoterapi aldım ne kadardır vücudumda var bilmiyorum ama 1 yılı gözden çıkardım bende doktorun verdiği ilaçlar bitsin ahcc başlayacağım .

Durum
    Tecrübeli Üye

arkadaşlar bu duruma başka yorumu olan yok mu? şikayetlerim regl olmama rağmen hala devam ediyor çok korkuyorum. bakireyim elim kolum bağlı resmen napacağımı şaşırdım.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu duruma başka yorumu olan yok mu? şikayetlerim regl olmama rağmen hala devam ediyor çok korkuyorum. bakireyim elim kolum bağlı resmen napacağımı şaşırdım.
    Yazınızı okudum hpv den öncede şikayetlerim vardı demişsiniz aslında sorunuzun cevabi zaten sizde . Hpv dışında başka birseyle alakalı durumunuz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Pişman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazınızı okudum hpv den öncede şikayetlerim vardı demişsiniz aslında sorunuzun cevabi zaten sizde . Hpv dışında başka birseyle alakalı durumunuz
    Evet doğru söylüyorsunuz ama bu kadar şiddetli değildi. Bu psikolojiye hepimiz girmişizdir o yüzden beni anlayacağınızı düşünüyorum. Haklısınız kısacası yine de onaylanma ihtiyacı duyuyorum istemsizce.

Bir sorum olacaktı, bu durum haricinde forumda aktif olan biri olaraktan bakire olup hpv olan birinde cin 1-2-3, kanser gelişen biri gördünüz mü? Gerçekten içim rahat olabilir mi bu konuda?

Bu Konu için Etiketler