Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cin 1-2 icin tedavi

Durum
    erincgemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cin 1-2 icin tedavi

Merhabalar biyopsi sonucuna gore cin 1-2 gelenler var mi? Nasil bir tedavi önerilidi? Leep mi yapildi?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Cin 1-2 icin tedavi

Alıntı erincgemi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar biyopsi sonucuna gore cin 1-2 gelenler var mi? Nasil bir tedavi önerilidi? Leep mi yapildi?
    Merhabalar, forumda: HPV TESTLERİ - PAP SMEAR/BİYOPSİ SONUÇLARI diye bir kategori var oraya tıklayıp yazılanları okuyun lütfen.
    Cin1 de genelde hiçbir şey yapılmaz, takip edilir ve izlenir. Cin2'de yüksek riskli tip taşınıyorsa ancak belki leep yapılıyor, eger yüksek riskli tip degilse yine izlenir. Cin3'te kesin leep yapılır.

Bu konuları size söylediğim kategori içerisinde konuştuğumuz için gün içinde bu başlık silinecektir. Önce araştırmak ve forumu okumak sonra soru sormak önemlidir, çünkü öbür türlü herkes benzer sorular sorup forum soru çöplüğüne dönüşüyor. Sağ üstte arama butonuna cin1-cin2 vs. yazıp da aratabilirsiniz, sevgiler

Durum
    Tecrübeli Üye

Tesekkur ederim. Ben aslinda sunu tartismak istiyordum. Doktor rahim agzi dondurma islemi veya konizasyon onerdi. Bu sekilde oneri alan var miydi diye sorucaktim. Bunu konusabiledegim yer neresi olabilir?

Durum
    Admin

Tesekkur ederim. Ben aslinda sunu tartismak istiyordum. Doktor rahim agzi dondurma islemi veya konizasyon onerdi. Bu sekilde oneri alan var miydi diye sorucaktim. Bunu konusabiledegim yer neresi olabilir?
    Rahim ağzı dondurma ne demek bilmiyorum, siz cin kaçsınız ki, hpv tipiniz nedir ki size hemen konizasyon yapıyor ?
    Söylediğim kategoride konuşuluyor. Yani konuşuluyor derken; cevap veren üye olursa tabi. Özel olarak her gün bunun konuşulduğu bir yer yok, şu an ben cevap veriyorum. Ben açtığınız başlığı oraya aktarayım o zaman.

Durum
    Tecrübeli Üye

Tamam olur isterseniz siz oraya aktarin ben ordan devam ediyim. Bu arada hpv tipi 53.

Durum
    Tecrübeli Üye

Aslina bakarsaniz benim kolposkopi sonrasi kanama durmasi hep sizinti vardi doktorda dondurma tedavi edici olucak dedi ve islemi yapti ama su an pisman oldum keske bekleseydim hic yapisini bozmasaydim ya da direk leep olsaydim diye

Durum
    Tecrübeli Üye

Benim 5 biyopsi icinden 1 parcasi cin 1, 1 parcasi cin 2, gerisi kronik servisit cikti. Smear lsıl cikmisti. Hpv de tip 53.

Durum
    Admin

Aslina bakarsaniz benim kolposkopi sonrasi kanama durmasi hep sizinti vardi doktorda dondurma tedavi edici olucak dedi ve islemi yapti ama su an pisman oldum keske bekleseydim hic yapisini bozmasaydim ya da direk leep olsaydim diye
    Leep olmaya bu kadar hevesli olmayın ama tamam zararı yok ama ballı lokma bir işlem de değil yani. ileride hamile kalmakta hiçbir sıkıntınız olmaz ama erken doğum riskiniz olur hayatta bir gün çocuk sahibi olma düşünceniz var ise.
    Dondurma nedir onu ben anlamadım ya, ama tip 53 yüksek riskli tipler arasında sayılıyormuş.

Durum
    Admin

Benim 5 biyopsi icinden 1 parcasi cin 1, 1 parcasi cin 2, gerisi kronik servisit cikti. Smear lsıl cikmisti. Hpv de tip 53.
    Demek ki bazı yerler cin2'ye dönmüş. Muhtemelen doktor yaptıgı işlemden sonra bir süre takip edecek sizi belli aralıklarla.. Eğer ilerlerse cin2'ye yönelik olursa her yer, leep yapar bence.

Durum
    Tecrübeli Üye

Aslinda dondurma yuzeysel hucreleri öldürüyor. Ama kesip almadigi icin histopatolojik incelemesi yapilamiyor. 3 ay sonra tekrar smear hpv ve hatta biyopsi gerekir dedi. Ben de leep olmak hemen istemedigim icin bunu sectim ama genelde de leep oneriliyor acaba dedim yanlis bi durum mu var. Cin 1 e dondurma yapanlar oluyomus ama cin 2 de pek yok.