Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv iken duş ve havlu kullanımı nasıl olmalı ?

Durum
    Mrtatak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv iken duş ve havlu kullanımı nasıl olmalı ?

Merhabalar. Ben şu an hpv tip 6 taşıyorum. Aranızda bilgili ve bu tipi yenmiş olan varsa bir soru soracağım. Duş alırken genital bölgeyi sabunladığınızda nasıl yaptınız. Çünkü ben n ufak bir temasta bulaşan bir siğil ise elimizle bunu başka yere bulaştırabiliriz. İkincisi de havlu konusu. Ben yine korkuma havluylanda kurulanamıyorum. Havlu siğile temas edip başka yere bulaştırabilir diye.
    Hpv tip 6 çok sık nüks ediyor bende 12-13 günde bir çok ufak hatta telefon ışığıyla anca görebildiğim büyüklükte 1-2 tane çıkıyor, elektro koter ile yakıyorum sürekli. Alkol sigaram da yok sizce ne zaman bu zulüm sona erer ?

Durum
    Aanil52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Hpv iken duş ve havlu kullanımı nasıl olmalı ?

Merhaba tip 6 olduğunu nereden öğrendin başka birsey olmadığını nereden biliyorsun

Bana havlu dan veya ortak kullanım alanından bulaştı çok eminim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Aanil52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tip 6 olduğunu nereden öğrendin başka birsey olmadığını nereden biliyorsun

Hpv havludan, havuzdan, çarşaftan falan hiçbir şeyden bulaşmaz. Bakın %99,9 bulaşmaz. Hatta doktorların bir kısmı bu konuda dogruyu söylemezler ki evlilik kurumları sarsılmasın insanların diye. Çünkü hpv'nin sadece cinsel bir temas ile bulaştığını söyleseler herkesin evliliği yıkılır, tabi yeni evli olan veya bir süredir virüsü taşıyan kişiler haricinde. Atıyorum 7-8 yıldır evli ve bir anda hpv bulaşıyorsa birine, orada bir aldatma durumu vardır, acı ama gerçek kusura bakmayın. Çünkü hpv cinsel yolla bulaşır. Bu forumda daima doğrular konuşulur. Yanlış bilgiler konuşulmaz.

şu videodaki profesoru izleyin bakın bakalım ne diyor 05:26. dakikayı izleyin: https://youtu.be/-eabH_vUK_U

Yani anıl bey size havludan bulaşmaz, ortak kullanımdan hiç bulaşmaz

Durum
    Nick.Tefere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Mrtatak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ben şu an hpv tip 6 taşıyorum. Aranızda bilgili ve bu tipi yenmiş olan varsa bir soru soracağım. Duş alırken genital bölgeyi sabunladığınızda nasıl yaptınız. Çünkü ben n ufak bir temasta bulaşan bir siğil ise elimizle bunu başka yere bulaştırabiliriz. İkincisi de havlu konusu. Ben yine korkuma havluylanda kurulanamıyorum. Havlu siğile temas edip başka yere bulaştırabilir diye.
    Hpv tip 6 çok sık nüks ediyor bende 12-13 günde bir çok ufak hatta telefon ışığıyla anca görebildiğim büyüklükte 1-2 tane çıkıyor, elektro koter ile yakıyorum sürekli. Alkol sigaram da yok sizce ne zaman bu zulüm sona erer ?
    bence havlu siğile dokunup başka bir yere bulaştırmaz. eğer öyle olsaydı şimdiye kadar heryerimiz siğil olurdu diye düşünmekteyim.

Durum
    Tecrübeli Üye

2 kez test yaptırdım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Nick.Tefere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence havlu siğile dokunup başka bir yere bulaştırmaz. eğer öyle olsaydı şimdiye kadar heryerimiz siğil olurdu diye düşünmekteyim.
    Ama şöyle bir şey var siğil diyelim var görmedim kese yaparken çok bastırmasam bile o siğile değdikten sonra virüsü alıp başka bir cilde nakletmez mi ?

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Mrtatak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kez test yaptırdım.
    Testi nerede yaptırdınız

Durum
    Banlı Üye

Valla ben kimseyle birlikte olmadım eşim de olmadı bu konu kesin ama ben masaja çok gidiyorum sahura hamam oralardan havlular kullanıyorum eşim de beni asla aldatmaz bana hava dan bulaştı o zaman

Durum
    Tecrübeli Üye

Testi nerede yaptırdınız
    Mavi lab ve gelişim lab

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Nick.Tefere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece öyle olmakla kalmazdı, havludan çarşaftan dışarıdaki umumi yerlerden bulaşıyor olsaydı dünyanın %95i hpv idi şu an. Herkes kendine bulaştırıp sonra da evindeki tuvalete neden bulaştırmasın ki? Madem umumi wc'den kapılıyor bu virüs ordan kapıp, evindeki wc'ye, evden tüm aile bireylerine... çoluk çocuk herkeste sigil olurdu.
    Havludan bulaşma konusu da tam bir yalan, aynı sekilde geçerli. Hpv virüsü 30 derece yıkamayla geçen bir virüs değil eğer gerçekten bulaşıyor olsaydı o havludan hiç çıkmazdı o virüs