Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilginize Sunarım

Durum
    505
    505 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Bilginize Sunarım

Arya buradaki insanlar için yaptığını görünce gözlerim doluyor öncelikle çok teşekkür ederim;burada okuduklarım sayesinde belki uzun zamandır çözemediğim bir problem için yeni baştan mücadele etmeye kadarı vermiş oldum.Doktora sordum ahcc kullanabilirsin dedi,umarım gelişi güzel kullan gitsin diye söylemediğini umarak sipariş verdim ve bu gün elime geçti senin tavsiye ettiğin şekilde kullanacağım.Sigarayı bıraktım sadece dolu içiyorum günde 1-2

Birde bu yazımı bir doktor okursa sakal kıran ile ahcc kullanımı umarım bir problem teşkil etmiyordur yine teyit etmek istedim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı 505 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya buradaki insanlar için yaptığını görünce gözlerim doluyor öncelikle çok teşekkür ederim;burada okuduklarım sayesinde belki uzun zamandır çözemediğim bir problem için yeni baştan mücadele etmeye kadarı vermiş oldum.Doktora sordum ahcc kullanabilirsin dedi,umarım gelişi güzel kullan gitsin diye söylemediğini umarak sipariş verdim ve bu gün elime geçti senin tavsiye ettiğin şekilde kullanacağım.Sigarayı bıraktım sadece dolu içiyorum günde 1-2

Birde bu yazımı bir doktor okursa sakal kıran ile ahcc kullanımı umarım bir problem teşkil etmiyordur yine teyit etmek istedim.
    Valla sen yine de time health türkiye distribütörü ''alva supplement''a bir sor derim yani danışmak baabında, doktor kullanabilirsin demiş gerçi ama ne bileyim işte, onlar da tecrübeli belki bir bildikleri vardır Ayrıca güzel sözlerin için çok teşekkür ederim çok incesiniz, elime yapışmıyor yazmak ve yardımcı olmak, o yüzden senelerdir devam ediyorum

Durum
    Msue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kriyoterapi yaptırabilirsiniz dermatologlar yapıyor. evet oto immun rahatsızlıgı varsa ahcc kullanılması önerilmez, resmen denk gelmesi talihsizlik olmuş tüh, geçmiş olsun. yaktırmak meşakatli bir işlemdir, birde dondurmayı düşünün.. ürolojiye de gidebilirsiniz ama ürologlar yakar, dermatologlar dondurur(kriyoterapi). iyileşme süresi daha kısadır ve anestezi gerekmez, acısı da çok az.

bunun dısında sigara alkol varsa bırakın. verrutol ile kendiniz kurtulabiliyorsanız iyi. Bir eczaneden arwell ya da imutor alın bagısıklık güclensin, beta glukan var içlerinde çünkü, mutlaka bi takviye kullanın, ahcc kullanmasanız da destek gerekli. desteksiz bagısıklıgı çok yükseltmek biraz zor olabilir.
    Selam arya hanım siz bu hastalı yenmiş bir kişi olarak hangi doktorlara gittiniz benden eşime geçti sonuç 20 gün evvel geldi tip 54 sihilyok kadındogum doktoru bağışıklık sistemini güçlendirin 1 seneye geçer demiş hangi ilde hangi doktorlara gittiniz benim ağzımda vardı tip61 genital bölgemde varmı diye olay üzerinde 3 ay sonra silivri hpv tip merkezine gitti test yaptırdım temiz çıktı bu bölgelerde 3 adet kahverengilikler vardı onları oradaki doktor eser beye gösterdim ben dedi ama maalesef sigil çıktı eşimle ilişki den sonra öğrendim devlet hastanesinde ürolojiden yardımcı olurmusunuz eşimi hangi doktor a götüreyim doktor ismi verebilirmisiniz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Msue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arya hanım siz bu hastalı yenmiş bir kişi olarak hangi doktorlara gittiniz benden eşime geçti sonuç 20 gün evvel geldi tip 54 sihilyok kadındogum doktoru bağışıklık sistemini güçlendirin 1 seneye geçer demiş hangi ilde hangi doktorlara gittiniz benim ağzımda vardı tip61 genital bölgemde varmı diye olay üzerinde 3 ay sonra silivri hpv tip merkezine gitti test yaptırdım temiz çıktı bu bölgelerde 3 adet kahverengilikler vardı onları oradaki doktor eser beye gösterdim ben dedi ama maalesef sigil çıktı eşimle ilişki den sonra öğrendim devlet hastanesinde ürolojiden yardımcı olurmusunuz eşimi hangi doktor a götüreyim doktor ismi verebilirmisiniz
    Şişlide Nevra hanımın ismi sistemde geçiyor tavsiye edermisiniz

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Roberto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, ben 2020 de hpvye yakalanmış 2021 de atlatmış, negatif test sonuçları almış şuanda hayatıma izole bir cinsel hayatla eskisinden daha da keyifli şekilde devam eden bir erkeğim. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki eğer bu yazıyı okuyacak raddeye geldiyseniz hpvyi atlatacağınızdan ve 1-2 yıl sonra dönüp baktığınızda bu telaşınıza güleceğinize emin olabilirsiniz, çünkü asıl tehlike hpv değil, asıl tehlike hpv olduğundan haberdar olmayıp yolun sonuna gelince farketmek.

Doktorlara bakacak olursak, oncelikle ben doktor değilim fakat google hpv yazdığınızda karşınıza çıkacak bilimum doktor ile gerek mail gerek yüzyüze görüşmüş biriyim, yerli hekimlerimizden Dursun Polat Türkiye'de bu işin Vakkosudur Pubmed de yayınladığı raporlar olsun, kendi blogundaki yazıları olsun tam kapsamlı bir hpv bilgi deposu hazinesidir, Dursun Polat'ın aksine bir bilgi duyarsanız bilin ki yanlıştır. Şöyle ki bundan 8-9 sene önce hpv güncel mikroskop teknolojisi altında tespit edilemezken rahim ağzı, penis vs hpv etkenli kanserlerin sebepleri de hpv ile ilişkilendirilmiyormuş, sıradan bir kanser hucresi olarak nitelendirilip tedavi edilmeye çalışılıyormuş, fakat günümüzde gorulup ilişkilendirilebiliyor ve dna testleri başarılı sonuçlar veriyor ama tiplendirme testleri için aynı düşünce de değilim yeterince tutarlı sonuçlar vermiyorlar. Eğer siğiliniz varsa zaten dna testi pozitif gelecektir, siğiliniz yoksa ve dna testi pozitifse hpv vucudunuzda pasif durumda ya da aktif ama siğil yapmamış olarak bulunuyordur (evet vucudunuzda pasif durumda (bazi yerlerde uyku durumu deniyor) olsa da dna testinde çıkar) , dna testiniz negatif geldiyse 6 ay sonra tekrar test olup yine negatifi alırsanız artık kendinize güzel bir yemek ismarlayın, geçmiş oldu.

Hpvnin ilacı ise maalesef yok, hpvyi ancak aktarmalı olarak ilaclayabilirsiniz, yani siz katil bağışıklık hücreleriniz olan cd4 cd8 lerinizi beslersiniz, onlarda gidip hpvleri döver, imha eder. Bu húcrelerinizi beslemenin en iyi yolu ise reishi mantarıdır, reishi mantarı düzenli kullanımda katil hucrelerinizin miktarini 8 katina kadar cikartabilir. Reishi mantarını ham halde ulkemizde bulmak neredeyse imkansız, bir japon bitkisi, ancak ahcc gibi urunlerin içinde bulunur dolayısıyla ahcc bu konuda çok yardımcıdır. Diğer taraftan C vitamini içeren her ürün, propolis, turuncu meyveler, özellikle sarımsak! Ve işlenmiş işlenmemiş vitamin hapı, organik meyveler sebzeler vs hepsi katil hucrelerinizi besler. C vitamini içerenler ve ozellikle ahcc ile sarımsak ise bağışıklık sisteminizin dopingidir. Öte yandan bağışıklık sisteminize zarar verecek urunlerden zaten kaçınmalısınız sigarayı alkolü söylemeye gerek olduğunu sanmıyorum.

Cinsellik konusunda ise, en iyisi en azından 6 ay virüs yükü azalana kadar cinsel diyet yapmak fakat daha esnek yaşamak isteyenler içinde boxeri delip prezervatif takıp neredeyse doku temasını sıfırlayarak ilişkiye girmek riski minimize eder. Ben surecimde hiç ilişkiye girmedim, negatif aldıktan sonra acısını çıkartırsınız tabii hpvnin ve kendisinin farkinda olan sabit bir partner bularak.

Bu foruma daha once uyeydim fakat hem hpv hayatımdan çıkınca hem de başka şeylere yoğunlaşınca buradan koptum, ancak bu sureclerin ne denli sıkıntılı olduğunu bildiğim için aklıma gelince yazmak istedim, ozellikle erkek olan arkadaşlara daha çok yardımcı olabilirim, aklınızda bir soru olursa detaylara hala hakimim kaynak belirterek sizlere iletmek isterim. Şimdiden geçmiş olsun.
    Selam benim ağzımda hpv tip61 tespit edildi 3 ay sonrada genital bölgemde varmı diye silivri hpv tip merkezine jiogolog eser beye test yaptırdım penis ucunda penisten kasıklardan yumurtaliklardan sürüntü aldılar 3 adet yumurtalık larva kahverengi let vardı onu da gösterdim ben dedi testim temiz geldi. Gene emin olmadım silivri kolon hastanesine 2 ay sonra temotolojiye gittim oda bendedi eşimle 6 buçuk ay ilişki yaşamadık onların sözü ve teste göre eşimle ilişki yaşadım kılıf kullandım maalesef eşimde tip54 çıktı doktoru bağışıklık güçlü tutmasını ve bir senede gecebileceni söylemiş ben kendim ahcc İngiliz olanı 3 aydır kullanıyorum içki sigara yok yumurta yoğurt kefirde c vitamini yeşil çay tüketiyorum. Eşimede uygulayacak şişlife doktor Nevra hanım var onu İnternet'e gördüm buradaki yazılardada ismi geçiyor birde sizin ismini söylediniz doktor hangi ilde eşim ve bende bu durumu atlata bilecekmiyiz

Durum
    Tecrübeli Üye

Selam benim ağzımda hpv tip61 tespit edildi 3 ay sonrada genital bölgemde varmı diye silivri hpv tip merkezine jiogolog eser beye test yaptırdım penis ucunda penisten kasıklardan yumurtaliklardan sürüntü aldılar 3 adet yumurtalık larva kahverengi let vardı onu da gösterdim ben dedi testim temiz geldi. Gene emin olmadım silivri kolon hastanesine 2 ay sonra temotolojiye gittim oda bendedi eşimle 6 buçuk ay ilişki yaşamadık onların sözü ve teste göre eşimle ilişki yaşadım kılıf kullandım maalesef eşimde tip54 çıktı doktoru bağışıklık güçlü tutmasını ve bir senede gecebileceni söylemiş ben kendim ahcc İngiliz olanı 3 aydır kullanıyorum içki sigara yok yumurta yoğurt kefirde c vitamini yeşil çay tüketiyorum. Eşimede uygulayacak şişlife doktor Nevra hanım var onu İnternet'e gördüm buradaki yazılardada ismi geçiyor birde sizin ismini söylediniz doktor hangi ilde eşim ve bende bu durumu atlata bilecekmiyiz
    Yardımcı olurmusunuz

Durum
    Hastalıktan nefret ediyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yardımcı olurmusunuz
    Çoğu durumda (10 vakadan 9'u), HPV iki yıl içinde herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın kendiliğinden geçer. Ancak HPV ortadan kalkmadığında genital siğiller ve kanser gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Hastalıktan nefret ediyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu durumda (10 vakadan 9'u), HPV iki yıl içinde herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın kendiliğinden geçer. Ancak HPV ortadan kalkmadığında genital siğiller ve kanser gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.
    Bu dediğiniz her zaman böyle işlemiyor. 10 vakadan 9u demek baya büyük bir kesim demek çünkü.
    Biz de 6 yıldır bu forumda bu işin öyle olmadıgını görüyoruz. İnsanlar anca ahcc gibi takviyelerle 1-1bucuk yılda atıyor bu virüsü.
    Hele ki taşıdığınız tip birden fazlaysa mesela 2 veya 3 tip ise, ve birde üstüne yüksek riskli ise genelde 1 tanesi atılabilse de öbürü kalıyor onun da atılması için bir zaman gerekiyor. Yani çoğu vakada 2 yıl içinde oldu bitti olmuyor. Bu bazı değişkenlere bağlı, tip sayısı, tip riski gibi..
    Örneğin riski düşük veya orta taşıyan ve tek tip taşıyan birisi 2 yıl içinde bağışıklığı kötü değilse, kendine bakıyorsa, cinsellikten uzak durup pinpon etkisi yapmıyorsa büyük ihtimal atar. Ama aynı durumda yüksek riskli ve 2 tip taşıyan biri için süreç daha uzun olabilir.

Bu sebeple bu tip reçete - kitap bilgileri yerine gerçekleri konuşmayı tercih ederim. Bunu buraya yazdım ki, hepimiz bilelim.

Durum
    Hastalıktan nefret ediyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dediğiniz her zaman böyle işlemiyor. 10 vakadan 9u demek baya büyük bir kesim demek çünkü.
    Biz de 6 yıldır bu forumda bu işin öyle olmadıgını görüyoruz. İnsanlar anca ahcc gibi takviyelerle 1-1bucuk yılda atıyor bu virüsü.
    Hele ki taşıdığınız tip birden fazlaysa mesela 2 veya 3 tip ise, ve birde üstüne yüksek riskli ise genelde 1 tanesi atılabilse de öbürü kalıyor onun da atılması için bir zaman gerekiyor. Yani çoğu vakada 2 yıl içinde oldu bitti olmuyor. Bu bazı değişkenlere bağlı, tip sayısı, tip riski gibi..
    Örneğin riski düşük veya orta taşıyan ve tek tip taşıyan birisi 2 yıl içinde bağışıklığı kötü değilse, kendine bakıyorsa, cinsellikten uzak durup pinpon etkisi yapmıyorsa büyük ihtimal atar. Ama aynı durumda yüksek riskli ve 2 tip taşıyan biri için süreç daha uzun olabilir.

Bu sebeple bu tip reçete - kitap bilgileri yerine gerçekleri konuşmayı tercih ederim. Bunu buraya yazdım ki, hepimiz bilelim.
    Okey

Durum
    joseph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selam Roberto bu süreçte bana yardımcı olur musun özel mesaj kısmını bulamadım?