Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 buçuk sene hpv, 3 ay ahcc..

Durum
    2bucuksene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: 2 buçuk sene hpv, 3 ay ahcc..

@Arya benim temel sorunum araya kaynadı vitaminler ve diğer arkadaşlarla (ki bundan rahatsız değilim diğer arkadaşların da çare aramasına ve bulmasına vesile olur inşallah) sadece hatırlatmak istedim. Benim temel kaygım şu; 3. aydayım AHCC ile hatta yarın 5.kutu bitmiş olacak ve hala siğil çıkmaya devam ediyor. Bu normal mi? 6-8 ay arası kullananlar negatife dönmüşler çoğunlukla ama 6-8 ay süreçlerin hangi aylarında siğil çıkması durmuş ben bunu yakalayamadım.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

İyi akşamlar…
    Benim siğil çıkarmam da 2 sene sürdü ve sonunda bende sizin gibi ahcc başladım. Yapmamam gerekenleri 2 yıl boyunca yaptım. Fakat tek tük 2 ayda bir çıkıyordu.

Örnek olacaksa benim de 4 ayı geçecek ahcc kullanalı ve her hangi bir siğil belirtisi yok.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı 2bucuksene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Arya benim temel sorunum araya kaynadı vitaminler ve diğer arkadaşlarla (ki bundan rahatsız değilim diğer arkadaşların da çare aramasına ve bulmasına vesile olur inşallah) sadece hatırlatmak istedim. Benim temel kaygım şu; 3. aydayım AHCC ile hatta yarın 5.kutu bitmiş olacak ve hala siğil çıkmaya devam ediyor. Bu normal mi? 6-8 ay arası kullananlar negatife dönmüşler çoğunlukla ama 6-8 ay süreçlerin hangi aylarında siğil çıkması durmuş ben bunu yakalayamadım.
    Böyle bir genelleme yapamayız hani şu ayda bitmesi lazım gibi herkesin bünyesi farklı ama 6.ayda artık epey azalmış olması lazım çıkmıyor olması lazım. Zaten durum böyle değilse 8-9 aya uzatılmalı. Veya zaten tip 16-18 gibi tipler taşınıyorsa ya da birden fazla tip varsa 8-9 aya uzatılmalı. Bende tek tip vardı ama ben de 8 ay ahcc kullandım.

Genel olarak 5-6 aylar civarında ciddi azalma olmasını bekleriz ama ya da sigil cıkmamasını. (bu kaç tip taşıdıgına, hangi tipi tasıdıgına, bünyenin ne kadar kuvvetlendigine göre değişir)

Durum
    2bucuksene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bugün itibariyle 4.ay AHCC tamamlandı. Yarın dermatoloji randevum var. Siğiller sürekli yer değiştiriyor. 3 hafta önce kriyo yaptırmıştım şuan yine 8-9 tane siğil var. Sanırım AHCC bende işe yaramıyor. 3 yıl olacak nerdeyse…..

Durum
    Admin

Alıntı 2bucuksene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün itibariyle 4.ay AHCC tamamlandı. Yarın dermatoloji randevum var. Siğiller sürekli yer değiştiriyor. 3 hafta önce kriyo yaptırmıştım şuan yine 8-9 tane siğil var. Sanırım AHCC bende işe yaramıyor. 3 yıl olacak nerdeyse…..
    Bence ahcc sürecine devam etmelisin. 6-7 ayın sonunda hala sigil cıkıyorsa o zaman ahcc bende işe yaramıyor dersin. 4 ayın sonunda böyle demek için erken. Bazısında süreç gecikiyor, virüs ve hpv tipi dirençli oluyor, veya senin bünyen kolay yenemiyor gibi. Ben senin yerinde olsaydım 7.ayın bitimine kadar süre verirdim kendime. Ve hala 6 ve 7.aylarda sigil cıkıyorsa o zaman ümidi keserdim. Ama şimdiden hadi bitsin artık diye bekledigin için de kendini sürekli strese soktugunu unutma.

Durum
    2bucuksene. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hesabın mail ve şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım.

5.ay dün doldu. Ve dün doktor kontrolüm vardı. En son geçen ay kriyo yaptırmıştım ve buraya yazmıştım içim sıkıldığı için.

1 ay içinde hiç siğil oluşumu yok. 2bucuk senedir ilk kez 1 ay süre geçti ve 0 siğil. Negatif oldum mu bilmiyorum ama ahcc etki etti artık eminim.

Umarım asla çıkmaz ama ben 9 ay devam etmeyi düşünüyorum.. size yazmasam olmazdı

Durum
    Admin

Alıntı 2bucuksene. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hesabın mail ve şifresini unuttuğum için yeni hesap açtım.

5.ay dün doldu. Ve dün doktor kontrolüm vardı. En son geçen ay kriyo yaptırmıştım ve buraya yazmıştım içim sıkıldığı için.

1 ay içinde hiç siğil oluşumu yok. 2bucuk senedir ilk kez 1 ay süre geçti ve 0 siğil. Negatif oldum mu bilmiyorum ama ahcc etki etti artık eminim.

Umarım asla çıkmaz ama ben 9 ay devam etmeyi düşünüyorum.. size yazmasam olmazdı
    Negatif hemen olmazsın 1 ay süre normalde kısa ama sen 2,5 yıldır ilk defa 1 aydır sigil cıkarmıyorsan bu gerçekten önemli, güzel bir başarı.
    E herhalde kötü bir şey önermeyiz hahahaha kendim de negatif oldum ahcc ile diyorum, daha ne diyeyim

Şimdi bak kritik dönemdesin. 2.ayda sigilin çıkabilir! Moralini bozma. Belli ki bu siğil konusu pek çok kişiden farklı olarak senin için sürekli çıkmış ve dirençli bir şey, hangi tipi taşıyorsan... O yüzden kendini diğerleri ile kıyaslama çünkü 2,5 yıl sigil cıkarmak çok fazla bir süreç anlatabiliyor muyum ?

Bundan sonra kendine 1 yıl vermeye devam et, önümüzdeki zamanlarda sigil cıkmayabilir ama cıkabilir.. son çırpınışlar gibi düşün.. Yoluna girecek her şey ama sigil cıkarsa vazgeçme çünkü 1 ayda negatiflik konuşulmaz. 6 ay sigil cıkarmazsan işte o zaman negatiflikten bahsetmeye başlayabiiriz.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Negatif hemen olmazsın 1 ay süre normalde kısa ama sen 2,5 yıldır ilk defa 1 aydır sigil cıkarmıyorsan bu gerçekten önemli, güzel bir başarı.
    E herhalde kötü bir şey önermeyiz hahahaha kendim de negatif oldum ahcc ile diyorum, daha ne diyeyim

Şimdi bak kritik dönemdesin. 2.ayda sigilin çıkabilir! Moralini bozma. Belli ki bu siğil konusu pek çok kişiden farklı olarak senin için sürekli çıkmış ve dirençli bir şey, hangi tipi taşıyorsan... O yüzden kendini diğerleri ile kıyaslama çünkü 2,5 yıl sigil cıkarmak çok fazla bir süreç anlatabiliyor muyum ?

Bundan sonra kendine 1 yıl vermeye devam et, önümüzdeki zamanlarda sigil cıkmayabilir ama cıkabilir.. son çırpınışlar gibi düşün.. Yoluna girecek her şey ama sigil cıkarsa vazgeçme çünkü 1 ayda negatiflik konuşulmaz. 6 ay sigil cıkarmazsan işte o zaman negatiflikten bahsetmeye başlayabiiriz.
    Yok yok motivasyonum arttı. 1 ay çıkmadıysa Ahcc etki ediyor. Tamamen bitirmese de yavaşlattığı çok açık. Bugün bitti demiyorum ama bir gün biteceğine dair umutlarım güçlendi. Çok teşekkür ederim hem sana hem diğer herkese. Süreci bitirene kadar yazmaya devam edeceğim.

Durum
    Admin

Alıntı 2bucuksene. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yok motivasyonum arttı. 1 ay çıkmadıysa Ahcc etki ediyor. Tamamen bitirmese de yavaşlattığı çok açık. Bugün bitti demiyorum ama bir gün biteceğine dair umutlarım güçlendi. Çok teşekkür ederim hem sana hem diğer herkese. Süreci bitirene kadar yazmaya devam edeceğim.
    Ne demek, sadece tecrübelerimizi paylaşıyoruz, bize güvenip/deneyip sen de bu yoldan gittiğin için umarım en kısa zamanda negatif olursun

Durum
    Yeni Üye

Dermatoloji randevusu aldım yine devam ediyor maalesef erken heyecanlandım…