Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 buçuk sene hpv, 3 ay ahcc..

Durum
    2bucuksene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: 2 buçuk sene hpv, 3 ay ahcc..

Alıntı yeso01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ben de benzer durumdayım hatta şaşırdım acaba ben böyle bir şey mi yazmıştım diye sizin durumunuz nedir bilmiyorum ama ben 2 defa yaktırdıktan sonra 1 sene boyunca tedavi alamadım(doktor hatası) ardından tekrar başka ve daha iyi bir doktorla sürece başladım ve yaklaşık 1 sene oldu artık sonlara geldim gibi(en son bir iki tane şüpheli yaktı). Seni çok iyi anlıyorum senelerdir kılları kesmekten tut bir ilişki yaşayamamak ve kaygılı halde dolanmak çok zor ayrıyeten sadece genital bölgeyle de sınırlı değil insan tedirgin oluyor acaba ağzımda var mı veya anal bölgeye de geçmiş midir diye ama ben artık kabullendim olan oldu belki bu hastalıkla 1 sene daha uğraşacağım ama elbet geçecek ve bir şeyler daha iyi hale gelecek. AHCC kullanmıyorum çünkü virüsün işleyişi tam olarak kafama yatmadı aslında kimsenin kafasına yatmış değil, bu hastalık o kadar kişiye özel ve kişiden kişiye farklılaşıyor ki standart bir tedavi protokolü bile oluşturamıyorlar. Durumun ne kadar bağışıklıkla alakalı ne kadar deri tipiyle alakalı ya da ne kadar virüsün tipiyle alakalı olduğu muallakta. Belirsiz olan şeyler ise insanda daima kaygı ve stres oluşturur. O nedenle ben ilk önce bu belirsizlikte kurtulmam gerektiğini anladım o yüzden şu adımları takip ettim: Olabildiğince kendini meşgul et ve hastalığı düşünme, iyi bir doktor bul ve sadece onun tavsiyelerini takip et, hastalığın psikolojik açıdan zorlaştırıcı yanlarını(tedavinin iz bırakması veya epilasyonun aşırı stres yaratması gibi) minimalize edecek yöntemler bul. Yoksa bunun sonu yok bir sürü beslenme tavsiyesi var, bir sürü değişik tedavi yöntemleri var bir sürü kafa karışıklıkları var...

Yeri gelmişken sorayım ben kriyoterapiyi ilk seansımda yaptırmıştım daha sonra başka doktora geçtim ama nasıl yakmışsa beyaz/kırmızı izler kaldı ve 2 senedir de geçmedi. Sanırsam kalıcı yanık izi gibi bir daha geçmeyecek ve bu durum özgüvenimi düşürüyor. Doktor izler için sana bir şey önermiş miydi?
    AHCC için bilimsel makaleler var hatta forumda makalenin yazarıyla mailleşen biri paylaşmış bakmadıysan bakmalısın. Kriyo izleri bende max 1-2 ay kalıp geçiyor öyle uzun kalan olmadı. Antibiyotikli krem sürdüm 10 gün falan kriyo yapılan yere doktor söylediği için

Durum
    yeso01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı 2bucuksene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHCC için bilimsel makaleler var hatta forumda makalenin yazarıyla mailleşen biri paylaşmış bakmadıysan bakmalısın. Kriyo izleri bende max 1-2 ay kalıp geçiyor öyle uzun kalan olmadı. Antibiyotikli krem sürdüm 10 gün falan kriyo yapılan yere doktor söylediği için
    son durumda nedir ama zamanında araştırdığımda ahcc'nin bilimselliği yok gibi bir şeydi. Sadece faz 2 araştırmalarını tamamlayan bir şeyden bahsediyoruz korona zamanında bile faz 2 yi tamamlamış birçok aşı diğer fazı tamamlayamadığı için çöp oldu diye biliyorum. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu deneyler siğillere yönelik değil de yüksek tipliler içindi. Neyse sonuçta forumda bir sürü kişi kullanıyor ve yan etkisini gören çok kişi yok aksine faydasını gördüklerini söylüyorlar

kriyoda bazılarında iz kalıyor bazılarında kalmıyor sanırsam yakma derecesi ve deri tipiyle alakalı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

son durumda nedir ama zamanında araştırdığımda ahcc'nin bilimselliği yok gibi bir şeydi. Sadece faz 2 araştırmalarını tamamlayan bir şeyden bahsediyoruz korona zamanında bile faz 2 yi tamamlamış birçok aşı diğer fazı tamamlayamadığı için çöp oldu diye biliyorum. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu deneyler siğillere yönelik değil de yüksek tipliler içindi. Neyse sonuçta forumda bir sürü kişi kullanıyor ve yan etkisini gören çok kişi yok aksine faydasını gördüklerini söylüyorlar

kriyoda bazılarında iz kalıyor bazılarında kalmıyor sanırsam yakma derecesi ve deri tipiyle alakalı.
    Yüksek riskli de olsan düşük riskli de olsan etkili oluyor ahcc, ayırt etmiyor yani.
    Eğer hpv pozitif sürecin daha uzun sürerse, gerçekten bi arkadas tavsiyesi olarak denemeni isterim. Belki sen de bizim gibi hpv'den kurtulacaksın farkında değilsin, ama karar senin tabii. karışmak haddime değil. Sadece böyle bir yol oldugunu unutma ve bu süreç devam ederse bence bir gün denemeyi düşün derim.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

AHCC kullanan ve HPV yi atamayan kişilerin genelde D Vitamini seviyeleri 10'un altında oluyor gördüğüm kadarıyla.
    Bu işin kilit noktası istikrarlı bir D vitamini seviyesi olabilir. Bu seviyede min 50 olmalı sanırım.
    Bu konuyu daha detaylı araştırmakta fayda var.
    Ben ilk öğrendiğimde çok yüksek doz (1 ayda 3 ampül) D vitamini aldım. Daha sonra 2 ay sonra 2 testten negatif aldım. Biorezonans'a bağladım durumu tabi.
    Lakin daha sonra Biorezonans alıp atamayan arkadaşlar gördüm. Bu arada ampül olarak alınan D vitaminini kesinlikle önermiyorum. Kalsiyum yüksekliği yapıyor
    D3K2 olarak alınan D vitamini çok daha iyi. Doktor kontrolünde D vitamini seviyenizi 6 ay boyunca 50 nin üzerinde tutarak HPV yi atma şansınız olabilir.
    Herşeyi denedik. Diğer yöntemlerden fayda görmeyen arkadaşlar bunu da deneyebillir. Not: Ben HPV den negatif aldığım tarihte D vitamini seviyem 99'du.
    Tekrar söylemekte fayda var. D vitaminini mutlaka doktor kontrolünde alın. İhtiyaç yoksa almayın.

Durum
    Özel Üye

Ek olarak da şunu belirteyim. Biorezonans tedavisi hiçbir zaman boşa gitmez. Vücudun ciddi anlamda yükünü alıyor. Vucüt onlarca bakteri ve virüsle savaşmak yerine HPV ile savaşıyor ve süreç daha da kolaylaşıyor.
    Biz sadece HPV konuşuyoruz fakat şu an insanların büyük bir kısmında min 5 bakteri ve 5 virüs var. Çoğunun isimlerini dahi bilmiyorsunuz.
    HPV genital bölgeyi etkiliyor, helikobakteri bağırsağı etkiliyor. Helikobakteri olmazsa zaten bağırsak düzgün çalışacağı için bağışıklık yüksek olacak ve siz HPV den etkilenmeyeceksiniz.
    İşte Biorezonans o kısımları iyi temizlediği için HPV den göreceğiniz zarar azalıyor.
    Bunun dışında stres yaparsanız mikrobiyatanız bozulur.

HPV 'yi atmanın en maliyetsiz yolu;
    Stres yapma
    Korzitol yükseltme
    D vitamini ve kandaki kalsiyumu dengede tut.
    Peynir, süt tüketme
    Sadece ev yapımı yoğurt ye
    Alkol sigara içme
    Spor yap
    Bol su iç
    Ve son olarak fermente beslen. Prebiyotik ve probiyotikten zengin besinler al.

Zaten bunları yaptığında hasta olmayacaksın. Yani bir hastalığa yakalanma ihtimalin çok çok düşük olacak.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek riskli de olsan düşük riskli de olsan etkili oluyor ahcc, ayırt etmiyor yani.
    Eğer hpv pozitif sürecin daha uzun sürerse, gerçekten bi arkadas tavsiyesi olarak denemeni isterim. Belki sen de bizim gibi hpv'den kurtulacaksın farkında değilsin, ama karar senin tabii. karışmak haddime değil. Sadece böyle bir yol oldugunu unutma ve bu süreç devam ederse bence bir gün denemeyi düşün derim.
    teşekkür ederim Arya, galiba kullanacağım ama bazı iyi doktorların söyledikleri kafamı karıştırıyor o yüzden rahat edemiyorum. Örneğin yüksek bağışıklık sağlayarak latent kalmış virüslerin baskılanmasındansa zaman içerisinde bunların açığa çıkarak yok edilmesini ve bu sayede viral yükün azaltılmasını savunuyorlar. Doktor değilim ve bu konularda çok bilgim de yok o yüzden kime inanacağımı şaşırıyorum yoksa imutorun birkaç üst seviyesi bağışıklık hapı kullanmak veya para ödemek sıkıntı değil benim için. Birisi çıksa bilimsel bir dille virüsün yapısını ve ahccnin virüsler üzerindeki etkisini izah etse inan hemen yarın sipariş vereceğim. Başlayıp başlamamak bile strese sokuyor insanı

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AHCC kullanan ve HPV yi atamayan kişilerin genelde D Vitamini seviyeleri 10'un altında oluyor gördüğüm kadarıyla.
    Bu işin kilit noktası istikrarlı bir D vitamini seviyesi olabilir. Bu seviyede min 50 olmalı sanırım.
    Bu konuyu daha detaylı araştırmakta fayda var.
    Ben ilk öğrendiğimde çok yüksek doz (1 ayda 3 ampül) D vitamini aldım. Daha sonra 2 ay sonra 2 testten negatif aldım. Biorezonans'a bağladım durumu tabi.
    Lakin daha sonra Biorezonans alıp atamayan arkadaşlar gördüm. Bu arada ampül olarak alınan D vitaminini kesinlikle önermiyorum. Kalsiyum yüksekliği yapıyor
    D3K2 olarak alınan D vitamini çok daha iyi. Doktor kontrolünde D vitamini seviyenizi 6 ay boyunca 50 nin üzerinde tutarak HPV yi atma şansınız olabilir.
    Herşeyi denedik. Diğer yöntemlerden fayda görmeyen arkadaşlar bunu da deneyebillir. Not: Ben HPV den negatif aldığım tarihte D vitamini seviyem 99'du.
    Tekrar söylemekte fayda var. D vitaminini mutlaka doktor kontrolünde alın. İhtiyaç yoksa almayın.
    d vitamininin önemi konusunda sana katılıyorum detaycı. Benim de d vitaminim 30 civarlarındaydı birkaç ay hap kullanmaya başladım bu kontrolümde de ilk defa kesin denilecek şekilde siğil gözlemlenmedi ben biraz da buna bağlıyorum. Daha haplar bitmedi ama bittikten sonra da Ocean D3K2 kullanımıyla vitamin seviyesini korumaya çalışacağım(D3K2 yükleme yapmaktan ziyade günlük d vitamini ihtiyacını karşılayarak seviyeni kontrol altında tutmayı sağlıyor diye biliyorum).

Peki benim b12 seviyem hep alt sınıra yakın çıkıyor bunun için de takviye önerin var mı detaycı? Çok et tüketiyorum yani tüketimsel açıdan bi sıkıntı olmaması lazım ama yine de düşük geliyor. Doktor bunun için de b12 hapı vermişti az çok kullandım ama bir etki yarattığını sanmıyorum.

Durum
    Özel Üye

d vitamininin önemi konusunda sana katılıyorum detaycı. Benim de d vitaminim 30 civarlarındaydı birkaç ay hap kullanmaya başladım bu kontrolümde de ilk defa kesin denilecek şekilde siğil gözlemlenmedi ben biraz da buna bağlıyorum. Daha haplar bitmedi ama bittikten sonra da Ocean D3K2 kullanımıyla vitamin seviyesini korumaya çalışacağım(D3K2 yükleme yapmaktan ziyade günlük d vitamini ihtiyacını karşılayarak seviyeni kontrol altında tutmayı sağlıyor diye biliyorum).

Peki benim b12 seviyem hep alt sınıra yakın çıkıyor bunun için de takviye önerin var mı detaycı? Çok et tüketiyorum yani tüketimsel açıdan bi sıkıntı olmaması lazım ama yine de düşük geliyor. Doktor bunun için de b12 hapı vermişti az çok kullandım ama bir etki yarattığını sanmıyorum.

B12 yi hap olarak önermem.
    Gıdalardan alınmasından yanayım.
    B12 düşüklüğü çok major bir sorun değil.
    Balıktan almaya çalış. Haftada 1 porsiyon somon 1 porsiyon levrek ya da 3 yumurta ideal.

Durum
    2bucuksene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Detaycı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak da şunu belirteyim. Biorezonans tedavisi hiçbir zaman boşa gitmez. Vücudun ciddi anlamda yükünü alıyor. Vucüt onlarca bakteri ve virüsle savaşmak yerine HPV ile savaşıyor ve süreç daha da kolaylaşıyor.
    Biz sadece HPV konuşuyoruz fakat şu an insanların büyük bir kısmında min 5 bakteri ve 5 virüs var. Çoğunun isimlerini dahi bilmiyorsunuz.
    HPV genital bölgeyi etkiliyor, helikobakteri bağırsağı etkiliyor. Helikobakteri olmazsa zaten bağırsak düzgün çalışacağı için bağışıklık yüksek olacak ve siz HPV den etkilenmeyeceksiniz.
    İşte Biorezonans o kısımları iyi temizlediği için HPV den göreceğiniz zarar azalıyor.
    Bunun dışında stres yaparsanız mikrobiyatanız bozulur.

HPV 'yi atmanın en maliyetsiz yolu;
    Stres yapma
    Korzitol yükseltme
    D vitamini ve kandaki kalsiyumu dengede tut.
    Peynir, süt tüketme
    Sadece ev yapımı yoğurt ye
    Alkol sigara içme
    Spor yap
    Bol su iç
    Ve son olarak fermente beslen. Prebiyotik ve probiyotikten zengin besinler al.

Zaten bunları yaptığında hasta olmayacaksın. Yani bir hastalığa yakalanma ihtimalin çok çok düşük olacak.

peynir ve süt tüketmeyelim mi? doğru mu anladım peynir yemiyor ve süt içmiyor muyuz?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

teşekkür ederim Arya, galiba kullanacağım ama bazı iyi doktorların söyledikleri kafamı karıştırıyor o yüzden rahat edemiyorum. Örneğin yüksek bağışıklık sağlayarak latent kalmış virüslerin baskılanmasındansa zaman içerisinde bunların açığa çıkarak yok edilmesini ve bu sayede viral yükün azaltılmasını savunuyorlar. Doktor değilim ve bu konularda çok bilgim de yok o yüzden kime inanacağımı şaşırıyorum yoksa imutorun birkaç üst seviyesi bağışıklık hapı kullanmak veya para ödemek sıkıntı değil benim için. Birisi çıksa bilimsel bir dille virüsün yapısını ve ahccnin virüsler üzerindeki etkisini izah etse inan hemen yarın sipariş vereceğim. Başlayıp başlamamak bile strese sokuyor insanı
    Şu korkularından, latent kalma durumundan bir arın. Tamam çooook azınlık olarak böyle bir ihtimal var biliyoruz. Ama çok azınlık, sen o ihtimale neden tutunuyorsun? Burada 10 kişiden 9u ahcc kullanıp bu dönemde yapılması gerekenleri düzenli yapınca 1 yıl icinde negatif oluyor. (kişinin taşıdığı tip sayısına da baglı tabi ama tahminimce büyük cogunluk mutlaka 1 veya 2 tipte negatif oluyor)

Aklını bununla kurcaladığın için zihnin buna yoğunlaşıyor, latent ihtimalini büyütüyorsun. Kime inanacagını bilmiyorsan gel bi 8 ay bize inan. Bir dene, eger olmuyorsa ben de ''seni yönlendirdiğim için özür dilerim'' diyeceğim, samimi olarak söylüyorum hiç denemesen belki de 8-9 ay icinde negatif olacagını bilemiyor olacaksın. Ha o çooook kücük azınlık icinde de olabilirsin, bilemeyiz ama o kücük ihtimale bu kadar tutunma, kendini de buna göre yönlendirme. Düşüncelerimiz neyse onu çekeriz unutma.

Ahcc ile iyileşeceğine inanarak ve gerekenleri yaparak bi 8 ay ver şuna derim Bu süreçte ahcc'nin seni iyileştireceğine inan sadece, latent ihtimalini bi 8 aylıgına unut. Negatif raporunu aldıgında ''latent'' ihtimali umrunda bile olmayacak ve sonra bakacaksın seneler geçmiş sigilin yok bir şeyin yok.... O azınlıktan olmadıgını anlayacaksın.

Arkadaşım olsaydın karşıma alıp 1 saat konuşurdum da buradan anca bu kadar Sadece bizim negatif raporu ile yaşadığımız sevinci yaşamanı istiyorum kuruntularını bir kenara bırakarak. @Roberto diye eski bir üye ahcc'nin virüs üzerindeki etkisinden bugün sabah karşılaştığım bir yazıda bahsetmiş. Soru - Cevap kısmında üst taraflara tutturdum başlığı. Başlığın ismi ''bilginize sunarım'' dı galiba, onu bir oku yardımı olabilir sana. Bugün sabah tesadüfen gördüm zaten yeni yazmış güzel bir yazı.

Hatta link ekliyorum: http://www.hpvliyiz.com/showthread.p...ginize-Sunarım