Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni hpvliyim lütfen bakın

Durum
    emelgumus21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Yeni hpvliyim lütfen bakın

bende dün ilk genel cerraha gittim be hpv olduğumu öğrendim 1 kere sadece 5 ay önce erkek arkadaşımla sürtündük .dün makatımın çevresinde küçük parçalar elime geldi hemen doktora gittim . genel cerrah beni cildiyeye gönderdi cildiye makatta siğili gördüğü için test filan yapmadan hpv 6 11 dedi . Sonra hemen dondurma işlemi yapalım dedi elinde ince uzun bir tüp aldı dondurdu içim rahat etmedi özele kadın soğuma gittim sonra o da cildiye seanslarını bir tamamlasın ona göre üreme olursa ben yakarım ama bu biraz maliyetli dedi . Bir sürü vitamin aldım sabah lavaboda baktığımda küçük et beni şeklinde düşmüştü zaten 2 tanesi toplu iğne ucu kadardı diğerleri büyümemişti . Devletteki kadın doğum doktoruna gittim yakma işlemi yaparız ama çok acılı ağrılı bir yöntem en son uygulanacak yöntemdir dedi daha din öğrendim hpv olduğumu ve bekarım . Bu arada bende çene kayması vardı ağzımın içinde yanaklarımda kırmızı et parçası gibi şeyler var 2 tane siğil olabilir mi çok korkuyorum. Bağışıklığıma çok dikkat edersem kurtulurum değil mi 28 yaşındayım 2 gündür stresten kollarım uyuşuyor lütfen deneyimlerinizi paylaşın

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Yeni hpvliyim lütfen bakın

Öncelikle çok geçmiş olsun. İlk olarak sakin kalıp mental sağlığımıza dikkat etmek lazım. Çünkü tüm hastalıkların nüksetmesini artmasını sağlayan şey üzüntü ve stres ana etkenlerden. Daha yeni öğrenmenize rağmen direk konu açmışsınız. Ben 2 sene sonra bir sürü tedavi den sonra üye olup konu açtım. İlk olarak forum da ki ana konuları okumanızı tavsiye ederim. Onları okumazsanız benim gibi 2 seneyi boşa geçirmiş olursunuz. Lütfen kulak ardı etmeyin. Sonra aklınıza takılan bir şey olursa aktif daha fazla deneyimli bilinçli hastalığı atlatmış veya atlatmamış üyelere mesaj veya konu açma yapabilirsiniz.

Verdiklerinize cevap verecek olursak olabildiğince ilgili iyi bir doktor önce gidin. Sonrasında genotipleme yapın siğiller için. Sonrasında yapılacak adımlar düzenli uyku, beslenme ve destekler. Bunlar da ilk olarak kesinlikle AHCC KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM. sonra günde 2 bardak siyeşilçay. Sabahları kahvaltı da 4 5 kıl biber. Öğünlerinizi sağlıklı kahvaltı ve ev yemekleri ile yapın. Bağışıklık arttıracak meyve sebzeleri tüketin. Bunlar genel olarak yapmanız gerekenler.

En kısa sürede toparlanmanız dileğiyle…

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim kurtulabilirim değil mi bunları yaparsam

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Hepimiz bu hastalığı ilk öğrendiğimizde çok panikledik, yaşadıklarınız normal.

Ama her konunun altına aynı şeyleri yazmışsınız kim hangi birine cevap versin? Zaten buraya konu açmışsınız tüm sorularınızı burdan sorsanız?

Forumu inceleyin lütfen sayısızca kişi forumda negatif olduğunu ve bu süreçte neler yaptığını detaylıca paylaştı. Keşke önce onları okusanız, sorduğunuz sorular da daha bilinçli olurdu böylece..

Her başlık altında sorduğunuz soruya gelince; evet kurtulacaksınız. Ama doktorunuzun sırf siğil var diye bu 6-11 demesi doğru değil. Kaç yaşındasınız hatırlayamadım ama tiplendirme testi yaptırmanızı öneririm. Onun haricinde de lütfen forumu biraz okuyun. Tüm sorularınızın cevabı var zaten orda.

Geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Çok korktum ve resmen çöktüm bekarım ve 28 yaşındayım atlamam ömür boyu bu siğiller çıkacak diye çok korkuyorum almadığım ilaç kalmadı Bugün siğillerin döküldüğünü görmek beni mutlu etti ama daha 1 gün oldu inşallah tekrarlamaz bir günde 4 doktora gittim doktorlarım bağışıklığını yüksek tutarsan 6 ay içinde vücudundan atılır diyorlar . Hiç siğillerim geçmezse yaktırırım biraz acılı bir işlemmiş ama yaptırırım hiç sorun değil sonuçta tedavisi olan bir şey değil mi daha çok yeni olduğu için böyleyim

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Doktorlar bu konuda sağlıklı beslen geçecek gidecek diyor. O kadar salı verince de benim gibi 2 senen boşa geçer. Anasayfa da sağ üst en çok konu yazanlar vs var arya Merve ve hepeve diye kullanıcı bunların önemli konu başlıkları var. Oku ve bilinçlen lütfen hastalıkta ilk yapmak gereken şey bence.

Ben çok bilinçlenmeden doktorları sadece dinleyerek 2 sene sonra burada tavsiyeleri dinledim 4 ay falan olacak ahcc kullanalı. Şu an lezyon hiç görülmedi. Bundan önceki iki sene boyunca tek tük de olsa çıktı. Bunun çıkması moralini bozmasın çıkacak. Donduracaksın. Olay bu veya kendin verrutol diye asit ile yakacaksın.

Durum
    mert97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Katılıyorum ben 6 ay ihmal ettim 2 3 haftaya levent beye gideceğim. İğne ucu kadar gözle görünmüyo bile siğil mi değil mi baktırcam. Ona göre yapılması gerekenleri yapacağım

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı emelgumus21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok korktum ve resmen çöktüm bekarım ve 28 yaşındayım atlamam ömür boyu bu siğiller çıkacak diye çok korkuyorum almadığım ilaç kalmadı Bugün siğillerin döküldüğünü görmek beni mutlu etti ama daha 1 gün oldu inşallah tekrarlamaz bir günde 4 doktora gittim doktorlarım bağışıklığını yüksek tutarsan 6 ay içinde vücudundan atılır diyorlar . Hiç siğillerim geçmezse yaktırırım biraz acılı bir işlemmiş ama yaptırırım hiç sorun değil sonuçta tedavisi olan bir şey değil mi daha çok yeni olduğu için böyleyim
    Ben de sizib gibi ilk günlerde çok paniktim. Doktorlar da biraz fazla rahat. İkisinin arasını bulmak en iyisi. Merak etmeyin stresiniz birkaç güne azalacaktır.

Ben de sizin gibi makat bölgesinde siğil görmeyle farkettim. Ben hpv den haberdardım. Görünce eyvah hpv oldum deddim direkt. İlk iş tiplendirme testi yaptırdım ben.
    Doktorun gözle bakıp sadece şu şu tipler var demesi bana sağlıksız geldi. Evet, siğil yapan tipler belli. Fakat bu tiplerle birlikte, siğil yapmayan tipleri de taşıyor olabilirsiniz.
    Takviyelere başlamanız bence harika. Bende burdaki arkadaşların yazdıklarını takip ederek takviyelere başlamıştım.

Benim size tavsiyem, herhangi bir laboratuvarda tiplendirme testi yaptırmanız olur. Ben tiplendirme testi yaptırdım. Bir tane yüksek riskli ve bir de siğil yapan tip olan tip6 taşıyordum. Smear testi verdim sonrasında. O temiz çıktı. Ama doktorumla konuşup, kolposkopi de yapmayı tavsiye eder misiniz dedim. O da yapalım dedi ve onu da verdim. Henüz sonuç bekliyorum. Dediğim gibi tam olarak öğrenmekte fayda görüyorum ben seviyesini. Ve öylece akışa bırakmamak gerektiğini düşünüyorum.
    Bu arada ben de 28 yaşındayım. Hatta 1 hafta önce artık 29 oldum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Test yapılması lazım kafadan atıp tip 6 - 11 demesi çok yanlış.

Bu Konu için Etiketler