Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Regl düzensizligi

Durum
    ekim_kelebegi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Regl düzensizligi

Arkadaşlar hpv veya cin seviyeleri adet düzensizliği yapar mı sizce

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Regl düzensizligi

Alıntı ekim_kelebegi34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hpv veya cin seviyeleri adet düzensizliği yapar mı sizce
    cin'in ileri aşamalarında kanama tarzı şeyler görülebiliyormuş ama adet düzensizliği yaptığını sanmıyorum, ben cin3'tüm ne ekstra kanamam oldu ne de regl tarihlerim düzensizleşti.. Hpv öyle bir şey yapmaz zaten. Böyle bir şey olsaydı hem başımıza gelirdi hem de forumda konuşulurdu.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Regl düzensizligi

Adet düzensizliğine stres, hormon, beslenme şekli ve hatta mevsimsel hava değişimi vb pek çok şey sebep olabilir ancak hpvde @arya'nın da dediği gibi çok duyduğumuz bir şey değil.

Adet düzensizliğinin pek çok sebebi olduğu için hem doktora danışmanız hem de tüm yaşam tarzınızı gözden geçirmeniz gerekiyor ki doğru tespitler yapılsın. Regl döngüsü bize "Her şey yolunda" diyen mesajlardan biri olduğu için bunu çözmeniz önemli.

Bu konuda kişisel bir deneyimimi de paylaşmak istiyorum size bir örnek olması açısından. Bende uzun yıllardır polikistik over var ve ancak ilaç ile kontrol altına alabiliyordum. Hpv'yi öğrendiğimde kullandığım ilaçların olumsuz etki edebileceğine ya da testlerde yanıltıcı sonuçlar verebileceğine dair doktorlardan farklı görüşler duyduğum için ne olur ne olmaz diye kendi kararımla ilacımı kullanmayı bıraktım. İlaç dediğim de doğum kontrol ilacı bu arada. Bu arada son yıllarda hpv'den bağımsız ve tamamen kişisel sebeplerle bitki bazlı beslenmeye geçiş yapıyordum ve süt ürünleri hakkında araştırma yapıyor doktor yorumlarını araştırıyordum. Kendi doktorlarımdan birinden de "süt ürünü tüketme onlar da hormon ve senin dengeni bozuyor" dediğini duyduğumda çok sık tükettiğim süt, peynir ve yoğurdu çok çok azalttım. İlaç kullanmadan 3 ay regl olmadığım oluyordu ama şu anda nerdeyse düzenli regl oluyorum. Toplum alışkanlıklarından gelen hassas bir konu olduğu için şu açıklamayı da eklemeliyim; size bu beslenmeyi empoze ettiğimi sakin düşünmeyin. Benim hayvansal gıdayı bırakmadaki temel motivasyonum tamamen şahsi değerlerimden ve inanışlarımdan geliyor. Ama açıkçası yıllardır beni rahatsız eden polikistik over'in hele de hpv taşımaya başladığım bu stresli dönemde beni daha da zorlayacağını düşünüyordum. Ancak nerdeyse "Ben en son ne zaman regl oldum acaba?" demediğim bir dönem yaşıyorum.

Özetle; reglinizi takip etmeniz çok çok önemli. Hpvden bağımsız aklınıza bile gelmeyecek sebepleri olabilir. Bir sonraki doktor randevunuzda muhakkak gündeme getirip çözümlendirmeniz çok çok kıymetli

Sevgiler

Bu Konu için Etiketler