Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hikayem ve smear

Durum
    elanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

hikayem ve smear

merhabalar öncelikle site sahibine çok teşekkür ederim çok faydalı ve kendimizi inanılmaz yalnız hissettiğimiz bu süreçte ilaç gibi.
    ben 24 yaşındayım ve aralık ayında ilk ve son kez cinsel deneyimim oldu.keşke diyorum o gün deprem falan olsaymış da yaşanmasaymış o kadar pişmanım ki o dönem zaten benim için travmaydı üstüne bu çarşamba hpv olduğumu öğrendim.vajinamın içinde sivilce gibi bir şey vardı ve ben onu hiç bakmadan kıl dönmesi zannediyordum.bir gün duşta bakmamla araştırıp dünyamın başıma yıkılması bir oldu.hemen özel hastaneden randevu aldım.aileme kesinlikle söyleyemem.zaten şubat ayında annemin kanser olduğunu öğrenmemle beraber çok kötü zamanlar geçirdim hiç kendime bakamadım corona atlattım paket paket sigara içtim sürekli hastalandım bağışıklığım genel olarak düşüktür zaten.
    devlet hastanesine kesinlikle gidemem e nabızda gözükme ihtimali olduğu için çünkü ailemde iki sağlıkçı var ve biri aile hekimim.
    özel hastaneden aldığım randevumda doktor görür görmez hpv dedi aldara yazdı ve aşı olmamı önerdi.smear ve hpv testini 30 yaştan önce yapmıyoruz pek istersen yaparız falan dedi.tabi ben eve geldim hala çok stresliyim ve araştırmaya devam ettim.küçük bir şehirde yaşıyorum burada herkes herkesi tanır bende burada duyulması riskini alamayıp yakınımdaki şehire bir doktordan randevu aldım.bu süreç beni psikolojik olarak çok yıprattı.kuzenim ve en yakın arkadaşıma anlattım.tabi ben yeni mezunum işim yok param yok masraflarım için arkadaşımdan borç aldımiyi bir doktora gittim ve karşısına geçer geçmez ağladım dayanamadım.allah razı olsun ondan çok iyi bir adamdı beni telkin etti.sonra muayene etti alttan muayene oldum vajinal ultrasonla baktı ve bir şey yok temiz dedi.smear testi yaptı.siğilim için aldara kullan çoğalırsa yakarız dedi.aşı olmamı önerdi.ve muayene ücreti almadı sadece smear ücreti aldı o kadar iyi biriydi ki gerçekten.
    smear testimi bekliyorum stresle ne çıkar olumsuz çıkarsa naparım nasıl operasyon olurum ailemden gizli şehir dışında ne yalan söylerim her şeyden öte nasıl karşılarım ücreti diye düşünmekten kendimi yiyip bitiriyorum.
    vitamin olarak imutor kompleks kullanıyorum ahcc ye falan durumum yetmez zaten bunun dışında sigarayı bıraktım alkol zaten yok evde ne pişerse onu yiyorum.canım o kadar sıkkın ki burada yalnız olmadığımı bilmek güzel
    bende bir de inanılmaz kaşıntı oluyor ilişki yaşadığımdan beri olan bir şey sürekli bir kaşıntı bu kaşıntıyı yaşayan varsa kesmek için neler yapıyorsunuz?
    burada smear testim gelinceye paylaşacağım inşallah güzel gelir inşallah herkes en kısa sürede şifalanır ve güzel haberler alır herkes için dua ediyorum...

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: hikayem ve smear

Öncelikle madem bu süreci ailene söylememeye kararlısın, hemen bir işe gir, laf olsun diye bir iş de olabilir ve bu işte sadece para biriktirmeyi hedefle. Çünkü hpv sürecinde para gerekecek gerçekten ve sürekli borç alarak bu iş yürümez.. Ama smear sonucun temiz çıkarsa, leep vs olmazsın korkma Sadece hpv tipini ögrenmeni tavsiye ederim eger riskli bir tip ise ilerleyen süreçlerde cin1-cin2-cin3 cıkma ihtimali olabilir, cin3 cıkmaz da yani riskli tiplerde cin cıkabiliyor zamanla.

kaşıntı hpv'de sürekli gözüken yaygın bir şey değil esasen, sende mantar falan olabilir mi? Yani sigilli bölgenin kaşınması durumu sadece sigil cıkarken görülebiliyor ama yine de sürekli bi kaşıntı durumu olmuyor, her kaşıntı hpv değildir başka seyler de olabilir. son olarak geçmiş olsun üzme kendini bu süreçler geçecek ama beslenmeni falan hemen düzelt, sigarayı jileti bırak..

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim cevabın için❤İş bakıyorum ailem sıcak bakmasa da çünkü kpss hazırlanıyodum.doktorum tipleme yapmaya gerek yok dedi bende bir şey diyemedim özellerde 1200 tl olmuş güncel fiyat.smear testime göre düşünücem artık bir çare.forumu okudum mutlu haberini gördüm çok sevindirdi bu beni hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Durum
    Yeni Üye

Aklıma takılan bir soru daha var.Doktor alttan muayenede ultrasonla sıkıntılı bir durum olsa görebilir miydi?onun temiz demesi beni bir nebze de olsa rahatlamıştı çünkü

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı elanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma takılan bir soru daha var.Doktor alttan muayenede ultrasonla sıkıntılı bir durum olsa görebilir miydi?onun temiz demesi beni bir nebze de olsa rahatlamıştı çünkü
    Yani o muhtemelen genel olarak her şey yolunda görünüyor demek istedi. Yumurtalık görünümü, rahim, kistler, akıntı vb rutin muayenede kontrol ettikleri her şey için söylediğini düşünüyorum. Hpv için ultrasonda bakarak pek bir şey söyleyemiyorlar. Hpv için gözle muayene ve bazı doktorların başvurduğu asit testi (siğiller için), smear testi, hpv testi ve kolposkopi en doğru tanı yöntemleri oluyor genelde.

Durum
    Yeni Üye

Hpv olduğum kesin ama lezyonlar olursa görülebilir miydi diye çünkü henüz ne gen testi ne kolposkopi yaptıracak durum da değilim.Smear testim gelene kadar bir az olsun içimi soğutacak bir cevap arıyorum sadece

Durum
    Admin

evet yara vs. görebilirdi. Bende öyle oldu yara gördü ve muhtemelen o yarayı alacaktı, operasyon ile aldı ve onu biyopsiye yolladı, cin3 çıktıgımı böylece ögrenmiş oldum.. smearde hiçbir zaman cin cıkmadı benim, sadece iltihap çıkıyordu, bu da smear'in yanıltıcı yanı.

Durum
    Yeni Üye

Az önce doktorumla konuştum smear temiz üç yıl kontrol etmemize gerek yok dedi gayet rahat bir şekilde bende tabi genotipleme bile yok burada insanların yazdıklarını okuyunca telaşlanıyorum ama doktorlar da fazla rahat anlamıyorum bu rahatlıklarını.

Durum
    Admin

Az önce doktorumla konuştum smear temiz üç yıl kontrol etmemize gerek yok dedi gayet rahat bir şekilde bende tabi genotipleme bile yok burada insanların yazdıklarını okuyunca telaşlanıyorum ama doktorlar da fazla rahat anlamıyorum bu rahatlıklarını.
    Niye 3 yıl kontrol etmesine gerek yokmuş? İyice saçmalanmış bence. Hiçbir şeyi olmayan insanlar bile her yıl smear testi veriyor (bkz:ben) çünkü bu bir gereklilik. Her yıl gidip muayane olursun yani smear verirsin.. Doktor değiştirirdim ben olsam.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

24 yaşında cinsel aktif ve hpv sahibi bir bireye 3 yıl smear verme diyen doktoru ciddiye alamıyorum ya ben. Sakın yanlış anlamayın bunları söylerken kötü berbat durumda olduğunuzu ifade etmiyorum. Sizin titizlikle doktorunuz tarafından takip edilmeniz gerektiği için söylüyorum destekleyici konuşup rahatlatması evet güzel bir şey ama 3 yıl smear vermene gerek yok dedi, beni kaybetti. Doktorunuzu değiştirin bence de.

Her şey yolundaysa bile yılda bir smear verilir zaten. Ama hpv gibi özel durumlar mevcutsa daha özenli bir takip çizelgesi izlenmeli ki olası kötü senaryoların önlemleri erkenden alınabilsin.