Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Duyuru Hamileyim! :) (Leep olacak olanlara)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Wink Duyuru Hamileyim! :) (Leep olacak olanlara)

Selamlar gençler

Ufak bir duyurum var ve foruma bir konuda daha katkı sağlamak istiyorum. Kendimizi önce ahcc ile deney tüpüne soktuk Sonra baktık bu yöntem çalışıyorum hepimiz negatif falan olduk, şimdi de özellikle forumdaki kadın arkadaşlarımı ilgilendiren bir konuda yaşadığım deneyimi aktarıp hem güzel haberi vermek hem de bu anlamda umut olmak, varsa korkularını gidermek istiyorum.

4,5 aylık hamileyim Bilenler bilir 3 yıllık da evliyim, çok mutluyum çok sevinçliyim esasen ve sevincimi sizle paylaşmak istedim haha. O süreçlere şahit olan pek çok kişi şu an burada olmasa da her yaşadığım dönemeci ben forumda anlattım, bunu da anlatacağım gibi. Her şeyden önce ben cin3'ten leep olmuş biriyim. Yani bu hemen kansere dönmese de bir sonraki evresi kanser olan adım demek: Cin3..

İnsan korkuyor haliyle. Şu anki hamileliğimi takip eden doktorumun söylediğine göre ''leep yaparken çok fazla büyük parça almamış, küçük bir parça almış o sebeple ben rahim ağzı kısalığı olacağını sanmıyorum'' dedi bana. Ve daha önce bir başka doktorumun söylediğine göre; ''leep'im fena yapılmamıştı, iyiydi'' dedi.

Her ne kadar Leep sonrası hamile kalmak, leep sonrası erken doğum, leep sonrası çocuk düşmesi/dikiş gibi konularda çok önceden beri okumalar dahi yapmış olsam da insan korkuyor... Hamile kalıp kalmamayla hiçbir ilgisi yok bir kere, onu en baştan söyleyeyim. Yani leep olmanız demek hamile kalmada sorun olacak anlamına gelmez. Tabii ki iyi yapılmış bir leep'ten ve sizden fazla fazla parça alınmamış bir leep'ten bahsediyorum... Buraya kadar tamam. Hamile kaldık.

Ama asıl dönemeç erken doğum süreci. Peki leep olduktan sonra erken doğumlar nasıl oluyor? O alınan parça fazla büyük ise rahim ağzı kısalığı oluyor, ya da kişinin rahmi zaten kısa ise alınan parça da büyükse yine rahim agzı hamilelikte zamanla kısalıyor, ve kısalınca bebeğin tutunduğu yerde aşağı kayıyor gibi düşünün, detayını tam bilmesem de kafamda böyle canlandırıyorum. Ve bazen bu durum çok erken dönemlerde açığa çıkıyor 12.haftasından serklaj olan (dikiş atılması) insanlar var, ama bu leep ile de ilgili olmuyor çoğu zaman, yani kadınınn genetik yapısı da öyle olabiliyor.

Yani bildigim bir şey varsa leep oldunuz diye illa rahim agzınız öyle çok da kısalacak anlamına gelmeyebilir, genetik olarak da bunu yaşayan insanlar var. Çok şükür ki 2 hafta sonra 5 aylık hamile olacağım ve en son kontrolümde doktorum rahim ağzımın kapalı olduğunu söyledi, bu ne demek? rahim ağzı kısalığım yok demek-orada bir açıklık olmamış demek bebeğin aşağı düşmesini sağlayacak... Bu da pozitif tabii ki.

Kısaca endişelenmeyin, sadece iyi bir doktor bulun leep için, aceleye getirmeyin. Ben leep olduğumda küçüktüm 23-24 yaşındaydım. Şimdi 29 yaşındayım. Şu anki aklım olsa leep yapacak doktoru iyi seçerdim, ama allah karşıma düzgün bir doktor çıkarmış o dönem demek ki ve yapılan işlem düzgün yapıldı.

İlerleyen süreçleri bilmiyorum, belki ben de 9 ayda doğurmayıp erken doğumla biraz daha erken doğuracağım veya tam zamanında.. onu da bilmiyorum ama 4,5 -5 ay olana kadar sorunsuz buraya gelmek de bence epey iyi. Cin3 olmuş biri olarak leep konusundaki endişelerinizi bir parça giderdiysem ne mutlu bana.

Kendimi de dolaylı yolda deney tahtası yaptım hahaha. Neyse zaten bunu bir gün yaşayarak göreceğimi biliyordum.

Sevgiler,
    Arya.

Durum
    Yasmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Red face Cevap: Duyuru Hamileyim! :) (Leep olacak olanlara)

Çok ama çok sevindim senin adına ..Bizlerde inş tez zamanda negatif olur ve kurtulruz. Bende sizlerin tavsiyesi ile ahcc ye başladı ayrıca propolis de içiyorum. Umarım bende böyle mutlu bir yazı yazarım burada. 1 aydır kendimde değilim o kadar üzüldüm kendimi yıprattım. Ama sonra bu siteyi forumu görünce yalnız olmadığımı anladım. Teşekkür ederim sana öncülük ettiğin için..

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Duyuru Hamileyim! :) (Leep olacak olanlara)

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar gençler

Ufak bir duyurum var ve foruma bir konuda daha katkı sağlamak istiyorum. Kendimizi önce ahcc ile deney tüpüne soktuk Sonra baktık bu yöntem çalışıyorum hepimiz negatif falan olduk, şimdi de özellikle forumdaki kadın arkadaşlarımı ilgilendiren bir konuda yaşadığım deneyimi aktarıp hem güzel haberi vermek hem de bu anlamda umut olmak, varsa korkularını gidermek istiyorum.

4,5 aylık hamileyim Bilenler bilir 3 yıllık da evliyim, çok mutluyum çok sevinçliyim esasen ve sevincimi sizle paylaşmak istedim haha. O süreçlere şahit olan pek çok kişi şu an burada olmasa da her yaşadığım dönemeçi ben forumda anlattım, bunu da anlatacağım gibi. Her şeyden önce ben cin3'ten leep olmuş biriyim. Yani bu hemen kansere dönmese de bir sonraki evresi kanser olan adım demek: Cin3..

İnsan korkuyor haliyle. Şu anki hamileliğimi takip eden doktorumun söylediğine göre ''leep yaparken çok fazla büyük parça almamış, küçük bir parça almış o sebeple ben rahim ağzı kısalığı olacağını sanmıyorum'' dedi bana. Ve daha önce bir başka doktorumun söylediğine göre; ''leep'im fena yapılmamıştı, iyiydi'' dedi.

Her ne kadar Leep sonrası hamile kalmak, leep sonrası erken doğum, leep sonrası çocuk düşmesi/dikiş gibi konularda çok önceden beri okumalar dahi yapmış olsam da insan korkuyor... Hamile kalıp kalmamayla hiçbir ilgisi yok bir kere, onu en baştan söyleyeyim. Yani leep olmanız demek hamile kalmada sorun olacak anlamına gelmez. Tabii ki iyi yapılmış bir leep'ten ve sizden fazla fazla parça alınmamış bir leep'ten bahsediyorum... Buraya kadar tamam. Hamile kaldık.

Ama asıl dönemeç erken doğum süreci. Peki leep olduktan sonra erken doğumlar nasıl oluyor? O alınan parça fazla büyük ise rahim ağzı kısalığı oluyor, ya da kişinin rahmi zaten kısa ise alınan parça da büyükse yine rahim agzı hamilelikte zamanla kısalıyor, ve kısalınca bebeğin tutunduğu yerde aşağı kayıyor gibi düşünün, detayını tam bilmesem de kafamda böyle canlandırıyorum. Ve bazen bu durum çok erken dönemlerde açığa çıkıyor 12.haftasından serklaj olan (dikiş atılması) insanlar var, ama bu leep ile de ilgili olmuyor çoğu zaman, yani kadınınn genetik yapısı da öyle olabiliyor.

Yani bildigim bir şey varsa leep oldunuz diye illa rahim agzınız öyle çok da kısalacak anlamına gelmeyebilir, genetik olarak da bunu yaşayan insanlar var. Çok şükür ki 2 hafta sonra 5 aylık hamile olacağım ve en son kontrolümde doktorum rahim ağzımın kapalı olduğunu söyledi, bu ne demek? rahim ağzı kısalığım yok demek-orada bir açıklık olmamış demek bebeğin aşağı düşmesini sağlayacak... Bu da pozitif tabii ki.

Kısaca endişelenmeyin, sadece iyi bir doktor bulun leep için, aceleye getirmeyin. Ben leep olduğumda küçüktüm 23-24 yaşındaydım. Şimdi 29 yaşındayım. Şu anki aklım olsa leep yapacak doktoru iyi seçerdim, ama allah karşıma düzgün bir doktor çıkarmış o dönem demek ki ve yapılan işlem düzgün yapıldı.

İlerleyen süreçleri bilmiyorum, belki ben de 9 ayda doğurmayıp erken doğumla biraz daha erken doğuracağım veya tam zamanında.. onu da bilmiyorum ama 4,5 -5 ay olana kadar sorunsuz buraya gelmek de bence epey iyi. Cin3 olmuş biri olarak leep konusundaki endişelerinizi bir parça giderdiysem ne mutlu bana.

Kendimi de dolaylı yolda deney tahtası yaptım hahaha. Neyse zaten bunu bir gün yaşayarak göreceğimi biliyordum.

Sevgiler,
    Arya.
    Yaa çok sevindim senin adina arya. 1 yıl önce karşıma çıktı bu forum hayatimin bittiğini düşündüğüm anlarda ve sen iyi ki vardın senin yazıların verdiğin bilgiler hep ışık oldu bu yolda. Tebrik ederim. Ben bebeğini sağlıkla kucağına alacağına eminim. Bu kadar insanın duası var sende ♥️

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya!! Çok çok tebrik ederim inan çok sevindim. İnşallah bebisini sağlıkla kucağına alırsın.
    Leep konusunu lütfen kafana takma. Belki hatırlarsın ben de bu konuyu çok kafama takıyordum, doktorum üstüne basa basa iyi yapılmış bir leepin ancak dorduncuden sonra sıkıntı cikarabilecegini söyledi. Bunları düşünüp kendine sıkıntı verme, sana çok huzurlu bir hamilelik süreci diliyorum❤️

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ne kadar güzel bir haber! Sağlıkla gelsin dünyaya

Durum
    Admin

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim çok tatlısınız Leep konusunda da simdilik bir sorun gözükmüyor sizlere de verdigim bilgi üzerine, inşallah ileride de bir sorun olursa da olmazsa da size durumu ileteceğim Bu arada anne olan kişilerin de tecrübelerine açığım özel mesaj ile bana yazabilirsiniz hahaha

Durum
    ilayda1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar gençler

4,5 aylık hamileyim Bilenler bilir 3 yıllık da evliyim, çok mutluyum çok sevinçliyim esasen ve sevincimi sizle paylaşmak istedim haha. O süreçlere şahit olan pek çok kişi şu an burada olmasa da her yaşadığım dönemeçi ben forumda anlattım, bunu da anlatacağım gibi. Her şeyden önce ben cin3'ten leep olmuş biriyim. Yani bu hemen kansere dönmese de bir sonraki evresi kanser olan adım demek: Cin3..

Sevgiler,
    Arya.
    arya!

çok çok güzel bir haber. seni ve eşini tebrik ederim çok mutlu oldum sizin adınıza.

bu süreçten minimum hasarla kurtulmuş olman harika, darısı bizlerin de başına.

çok güzel günleriniz olsun ailecek!

Durum
    Admin

Çok teşekkür ederim ilayda güzel cümlelerin için, hpv benim için çok geride kaldı 5 yıl öncede.. ve emin olun sizler için de aynısı olacak. Umutsuzluğa kapılmayın

Durum
    asasas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba Arya,öncelikle hayırlı olsun bugün eşime kolposkopi yapıldı,doktor işlem esnasında da asit istedi eczaneden aldık sürmüş eşime acaba ne için anlayamadım. Ahcc desteğine başlayacağız özellikle onun için,ben yine gıdalar ve takviler ile dengelerim.

Durum
    Admin

merhabalar teşekkür ederim ben de bilemedim asit ne için sürülmüş, ben hiç kolposkopi yaptırmadım direkt biyopsi olmuştu.

Bu Konu için Etiketler