Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: görüşlerinize ihtiyacım var

Durum
    soruişareti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

görüşlerinize ihtiyacım var

Herkese selam,
    Bir ay önce genitalde yağ bezesi sandığım şeyler için doktora gittiğimde bunlar siğil hpvsin test yaptırmalısın diyerek keteme yönlendirdiler.
    Eve gelip detaylı kontrol yaptım, anal bölgemde de siğil vardı, kadın doğumcu genel cerrahiye o da cildiyeye yönlendirdi. Ben de bu arada forumdan da araştırarak genel kan testlerimi yaptırdım, vitamin mineral metaller. eksik olan b12 ve demir için takviye alıyorum. sigarayı bir haftadır içmiyorum kefir ve yeşil çaya başladım. spor da yapıyodum devam ediyorum. alva supptan ahcc de sipariş ettim.
    genitaldekiler için koterizasyon yaptırdım, anal bölgedekiler için de cildiye doktoru kriyoterapiye yönlenirdi ama hiç bakmadan. koterizasyona göre daha konforlu bir yöntem ama benimkiler nispeten ilerlemiş olduğu için azalma emaresi göremedim. istanbulda anal kondilom için önerebileceğiniz doktor var mıdır? devlet hastanesi ilk tercihim.
    bugün ketemde yaptırdığım hpv dna testi sonucu çıktı, ve negatif. aile hekimime nasıl negatif ama bende siğil var dediğimde o zaman sizdeki tehlikeli tiplerden değildir diye akıl yürütmeli bir cevap verince kafam karıştı. sonuçta herhangi bir tip yazmıyor. görseli ekliyorum.
    şu durumda ne yapmalıyım? ketemde olan test tipleme testi değildi sanırım, başka bir yerde daha kapsamlı tiplendirme yapmalı mıyım? yoksa bu negatifi kabul edip ahcc, yaktırma, yeşilçay ve kefirle devam edip birkaç ay sonra mı test yaptırmalıyım?

Durum
    soruişareti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: görüşlerinize ihtiyacım var

tekrar merhaba herkese,
    forumu biraz daha okudum, tiplendirme testi yapmak önemliymiş. bende anal kondilom olduğu için genital hpv testinin yanında sizce anal hpv testi de vermeli miyim?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Eğer sigil varsa sonuc negatif cıksa da inanma. Siğil zaten hpv'nin getirdiği bir şey, hpv nasıl negatif çıkar... Eğer bütçeniz var ise özel bir laboratuvarda (gelişim tıp bal, ahenk lab, mavi lab) hpv tiplendirme testi yapmanızı öneririm.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ketem'de hiç test yaptırmadım ama tahminim yüksek riskli hpv tiplerinin en yaygın olanlarına bakıyorlardır diye düşünüyorum. Muhtemelen testin ölçmediği bir hpv tipine sahipsiniz. Arya'nın da dediği gibi siğil varsa hpv vardır. Maddi olarak uygun bir anınızda özel bir labda daha kapsamlı bir test yaptırarak öğrenebilirsiniz.