hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    12.Eyll.2022
    Tecrbe Puan
    0

grlerinize ihtiyacm var

Herkese selam,
    Bir ay nce genitalde ya bezesi sandm eyler iin doktora gittiimde bunlar siil hpvsin test yaptrmalsn diyerek keteme ynlendirdiler.
    Eve gelip detayl kontrol yaptm, anal blgemde de siil vard, kadn doumcu genel cerrahiye o da cildiyeye ynlendirdi. Ben de bu arada forumdan da aratrarak genel kan testlerimi yaptrdm, vitamin mineral metaller. eksik olan b12 ve demir iin takviye alyorum. sigaray bir haftadr imiyorum kefir ve yeil aya baladm. spor da yapyodum devam ediyorum. alva supptan ahcc de sipari ettim.
    genitaldekiler iin koterizasyon yaptrdm, anal blgedekiler iin de cildiye doktoru kriyoterapiye ynlenirdi ama hi bakmadan. koterizasyona gre daha konforlu bir yntem ama benimkiler nispeten ilerlemi olduu iin azalma emaresi gremedim. istanbulda anal kondilom iin nerebileceiniz doktor var mdr? devlet hastanesi ilk tercihim.
    bugn ketemde yaptrdm hpv dna testi sonucu kt, ve negatif. aile hekimime nasl negatif ama bende siil var dediimde o zaman sizdeki tehlikeli tiplerden deildir diye akl yrtmeli bir cevap verince kafam kart. sonuta herhangi bir tip yazmyor. grseli ekliyorum.
    u durumda ne yapmalym? ketemde olan test tipleme testi deildi sanrm, baka bir yerde daha kapsaml tiplendirme yapmal mym? yoksa bu negatifi kabul edip ahcc, yaktrma, yeilay ve kefirle devam edip birka ay sonra m test yaptrmalym?

Yeni ye
    yelik tarihi
    12.Eyll.2022
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: grlerinize ihtiyacm var

tekrar merhaba herkese,
    forumu biraz daha okudum, tiplendirme testi yapmak nemliymi. bende anal kondilom olduu iin genital hpv testinin yannda sizce anal hpv testi de vermeli miyim?

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Eer sigil varsa sonuc negatif cksa da inanma. Siil zaten hpv'nin getirdii bir ey, hpv nasl negatif kar... Eer bteniz var ise zel bir laboratuvarda (geliim tp bal, ahenk lab, mavi lab) hpv tiplendirme testi yapmanz neririm.

zel ye
    yelik tarihi
    25.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    2

Ketem'de hi test yaptrmadm ama tahminim yksek riskli hpv tiplerinin en yaygn olanlarna bakyorlardr diye dnyorum. Muhtemelen testin lmedii bir hpv tipine sahipsiniz. Arya'nn da dedii gibi siil varsa hpv vardr. Maddi olarak uygun bir annzda zel bir labda daha kapsaml bir test yaptrarak renebilirsiniz.