Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tiplendirme

Durum
    skyslim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv tiplendirme

Arkadaşlar selamlar,

Erkekler hpv tipini öğrenmek için ne yapmalı ? 2 tane laboratuvarla görüştüm idrar ile hpv dna testi yaptıklarını söylediler pcr diye bir yöntem ama araştırdım böyle bir şey göremedim. Acaba yeni bir yöntem mi yoksa adamlar mı dünyadan habersiz ? Nasıl bir yol izlemeliyim hpv tipimi öğrenmek istiyorum

Edit: pcr yöntemini biliyorum da idrarla tespit olduğunu göremedim bu arada yanlış anlaşılmasın

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Hpv tiplendirme

idrarla yapılıyormu yani test şimdi ?

Durum
    Banlı Üye

Bizzat telefonla görüştüm adamlar idrar testi ya da sürüntü ama sürüntüyü biz yapmıyoruz siz dışarıda yaptırıp getirin ya da idrar dedi. Özellikle sordum emin misiniz vs diye? Başarım oranı ne peki doğruluk oranı diye de sordum aynı dedi hepsi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ya penisin ucuna bir şey sokup o şekilde örnek alıyorlarmış diye duydum ama emın degilim?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı skyslim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizzat telefonla görüştüm adamlar idrar testi ya da sürüntü ama sürüntüyü biz yapmıyoruz siz dışarıda yaptırıp getirin ya da idrar dedi. Özellikle sordum emin misiniz vs diye? Başarım oranı ne peki doğruluk oranı diye de sordum aynı dedi hepsi
    İdrarla hiç duymamıstım ben calısmalar varmıs ama bilemiyorumki

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

İdrarda hpv var deyip milleti korkutmayın skyslim şimdi birde tuvalet temizliğimi anlatsın forumun aşırı asi üyeleri
    Arkadaşlar selamlar,

Erkekler hpv tipini öğrenmek için ne yapmalı ? 2 tane laboratuvarla görüştüm idrar ile hpv dna testi yaptıklarını söylediler pcr diye bir yöntem ama araştırdım böyle bir şey göremedim. Acaba yeni bir yöntem mi yoksa adamlar mı dünyadan habersiz ? Nasıl bir yol izlemeliyim hpv tipimi öğrenmek istiyorum

Edit: pcr yöntemini biliyorum da idrarla tespit olduğunu göremedim bu arada yanlış anlaşılmasın

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Tipini öğrenince tedavi yöntemi yada alınan önlemler değişecek mi ki?

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

arya nın dediği gibi penis ucundan çubukla alınan sürüntü ile bakılıyor. ya da hpv olduğu düşünülen bölgeye pamuklu çubuğu sürterek bakılıyor
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Banlı Üye

Alıntı elturco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tipini öğrenince tedavi yöntemi yada alınan önlemler değişecek mi ki?
    şöyle diyeyim hocam misal aşının kapsadığı bir tipse hayatıma alacağım insana en baştan bunu söyleyip aşı olmasını söyleyebilirim. ya da aşının kapsamadığı bir tipse, sigara alkol vs her şeye güle güle diyip 1 sene boyunca full bağışıklık çalışması yapabilirim ve daha ciddiye alırım. dediğim gibi ben 1 seneyi aşkındır açıkçası unuttum hpv li olduğumu. daha doğrusu eskisi gibi takmıyorum/düşünmüyorum. ama kendimi de salmıyorum tabi. en azından motivasyon olurdu tipi öğrenmek

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

şöyle diyeyim hocam misal aşının kapsadığı bir tipse hayatıma alacağım insana en baştan bunu söyleyip aşı olmasını söyleyebilirim. ya da aşının kapsamadığı bir tipse, sigara alkol vs her şeye güle güle diyip 1 sene boyunca full bağışıklık çalışması yapabilirim ve daha ciddiye alırım. dediğim gibi ben 1 seneyi aşkındır açıkçası unuttum hpv li olduğumu. daha doğrusu eskisi gibi takmıyorum/düşünmüyorum. ama kendimi de salmıyorum tabi. en azından motivasyon olurdu tipi öğrenmek
    bir nevi haklısın.

Bu Konu için Etiketler