Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emin Olunamayan Doğrular. (Aldara - AHCC- Kriyo)

Durum
    Dartanyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Emin Olunamayan Doğrular. (Aldara - AHCC- Kriyo)

Forumu çok okudum ve bilgi aldım, ben de yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

HPV'li olduğumu mayıs ayında öğrendim. Ocakta yaşadığım bir ilişkiden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

4 aylık süreçte bilgisizlikten jilet'e devam ettim ve siğiller iyice arttı. Daha sonra gittiğim doktor direkt olarak gözümü korkuttu ve "Lazer şart, ömür boyu devam edecek ve 6 ay'da bir gelip aldıracaksın" dedi.

Emin olmak için başka bir doktora gittim, yoğun ve iz kalabileceği için kriyodan önce aldara(haftada 2 gün olarak) verdi ve "geçeceğini fakat ömür boyu taşıyacağımı" söyledi, ayrıca tüy dökücü krem önerdi.

2 ay önce kontrole gittiğimde 2. kutu aldara verdi ve o da bitmek üzere fakat siğillerin sayısı hala çok fazla ve ufaklar. Yaklaşık 20 gündür AHCC kullanıyorum, 8 ay kadar devam edeceğim.

- Siğller şu an çok ufak ve biraz dağınık, böyle bir durumda kriyo yapılabiliyor mu? Kalıcı bir iz kalma durumu var mı?

Doktorların farklı yorumları var ve şu an hala 4 ay önceyle aynı duruma döndü, açıkçası ümitsizliğe kapılmaya başladım, tekrar başa döndü diyerek.

Şimdiden teşekkürler.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Emin Olunamayan Doğrular. (Aldara - AHCC- Kriyo)

Tahminimce 2 gittiğin doktor da dermatologdu yada erkekseniz ürolog. Herpes gibi sinir hücresine yerleştiğini bile söyleyen dermatolog gördüm, şaşırmadım bu yüzden dediklerine. 1.Doktorun dediğine gelirsek ömür boyu sürecekse lazere gitmene gerek yok bence, nasıl olsa yine çıkacaklar.Hatta şuan amerikada enfekte olmuş,geçirmiş 18-59 yaş arası birey sayısı yüzde 42 civarlarında, internetten bakabilirsin.Sanırım geçmediğindendir ki 300 milyon nüfuslu amerikada 100 milyonu dediğim yaş aralığında olsa, hepsi genital siğil çıkartmasa yüzde 25 i çıkartsa , bu 25 milyon kişi sıraya girse eminim ki dermatologları 6 ayda bir onlara yeterdi(!). 2.doktorumuza gelecek olursak siğil yapan tiplerin yüzde 90a yakını tip 6 ve tip 11 kaynaklı.Siğillerin geçeceğini söylüyor ve evet bu doğru, ama belli bir süreden sonra neden çıkmadığını düşünmemiş sanırım.Belki bu virüsler vücudumuzdan gidiyordur ondan çıkmıyordur ama inan bunları dünya sağlık örgütü(who),hastalık kontrol ve korunma merkezi (cdc) veyahut Türk Jinekoloji Ve Obstetrik Derneği (Tjod) gibi biligili profesörlerin içinde olduğu kurumlar ve yaptıkları araştırmaları,çalışmaları
    okumadan kendi düşüncemi söylüyorum sana (!) .

Lütfen bir arkadaşın olarak söylüyorum üzme kendini ve başa sarma tekrardan.Atılabileceğini bilen bir doktora, mümkümkünse bir profesöre giderek süreci yönet.Güzel beslen,takviye al,siğil çıktıkca yaktırt ve bu forumdaki arkadaşlara güzel bir negatif olma hikayesi ver.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Dartanyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

HPV'li olduğumu mayıs ayında öğrendim. Ocakta yaşadığım bir ilişkiden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

4 aylık süreçte bilgisizlikten jilet'e devam ettim ve siğiller iyice arttı. Daha sonra gittiğim doktor direkt olarak gözümü korkuttu ve "Lazer şart, ömür boyu devam edecek ve 6 ay'da bir gelip aldıracaksın" dedi.

Emin olmak için başka bir doktora gittim, yoğun ve iz kalabileceği için kriyodan önce aldara(haftada 2 gün olarak) verdi ve "geçeceğini fakat ömür boyu taşıyacağımı" söyledi, ayrıca tüy dökücü krem önerdi.

2 ay önce kontrole gittiğimde 2. kutu aldara verdi ve o da bitmek üzere fakat siğillerin sayısı hala çok fazla ve ufaklar. Yaklaşık 20 gündür AHCC kullanıyorum, 8 ay kadar devam edeceğim.

- Siğller şu an çok ufak ve biraz dağınık, böyle bir durumda kriyo yapılabiliyor mu? Kalıcı bir iz kalma durumu var mı?

Doktorların farklı yorumları var ve şu an hala 4 ay önceyle aynı duruma döndü, açıkçası ümitsizliğe kapılmaya başladım, tekrar başa döndü diyerek.

Şimdiden teşekkürler.
    Ömür boyu falan devam etmeyecek, bunlar nasıl yaklaşımlar ben anlamıyorum bu doktorları.
    Evet şu an kriyo yaptırabilirsin, eger buyuk sigiller varsa kriyodaki izlerin geçmesi 1bucuk yılı bulabilir, ama kücük sigiller ise onların izleri genelde 8-9 ayda geçerler. İz yapmamak gibi bir şey yok, zamanla geçer ama koterizasyon izleri genelde kalıcı oluyor az cok....

Aldarayı o bölgenin hpv virüsüne karşı bagısıklıgını yukseltmek icin kullanırız, fiyat performans ürünü degil maalesef çoğu kişi memnun kalmadı, ben de 4 ay kullandım, belki az bir şey etkisi olmuştur ama dedigim gibi o zamanlarda da pahalıydı şimdi kimbilir ne olmuştur..
    Ahcc ile henüz yolun başındasın kaç tip taşıdııgını bilmiyoruz ama 8 ay güzel bir süre.
    Tüy dökücü yerine sigil yok ise makina, sigil var ise olmayan bölgelerde makina kullanabilirsin epilasyon olarak. Veya makasla kısaltabilirsin. Tüy dökücü ilk alternatifin olmasın, cok gerekli zamanda kullanırsın.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Dartanyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şimdiden teşekkürler.
    Aldara mesela bende çok hızlı bir şekilde etki etti ama benim gibi çok az insan olduğunu biliyorum. Aldaraya bir kere şans verebilirsin ama çok da zorlama bence. 2 kutu verdiyse ve sen de aldıysan kullan bitir, baktın cevap alamıyorsun bir daha denemene gerek yok. Bununla ilgili süleyman engin akhan beyin sitesinde de bir yorum vardı, bazı vakalarda işe yaramıyor çok da zorlamamak lazım diyordu.

Geçmiş olsun.

Durum
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldara mesela bende çok hızlı bir şekilde etki etti ama benim gibi çok az insan olduğunu biliyorum. Aldaraya bir kere şans verebilirsin ama çok da zorlama bence. 2 kutu verdiyse ve sen de aldıysan kullan bitir, baktın cevap alamıyorsun bir daha denemene gerek yok. Bununla ilgili süleyman engin akhan beyin sitesinde de bir yorum vardı, bazı vakalarda işe yaramıyor çok da zorlamamak lazım diyordu.

Geçmiş olsun.
    Evet ben 4 ay kullanmıştım hahahaha doktor kullan dedi diye.
    Şimdiki aklım olsa ve forumu ben kurmuş olmasam da, tesadüfen görsem, üyelerin memnun olmadıgını farkettiğim anda 1-2 ay kullanıp bırakırdım

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ya benimkiler o kadar minik ve basıktı ki ultra büyütücü bir aletle tespit edilebildiler. O yüzden doktorum yakılmasını önermedi aldara verdi o işe yaramayınca ben kendim elma sirkesi uyguladım ve yok oldu benimkiler iz de kalmadı. Bilmiyorum doğru mu yaptım ama neticede gitti hepsi

Durum
    Admin

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benimkiler o kadar minik ve basıktı ki ultra büyütücü bir aletle tespit edilebildiler. O yüzden doktorum yakılmasını önermedi aldara verdi o işe yaramayınca ben kendim elma sirkesi uyguladım ve yok oldu benimkiler iz de kalmadı. Bilmiyorum doğru mu yaptım ama neticede gitti hepsi
    çok sevindim iyi olmuş ama belki çooook ama çook küçük siğillerde etkili oluyorlardır iz kalmaz zaten direkt gider yani bir işlem görmedikleri için.