Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi tedavi

Durum
    hpvsıkıntılısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hangi tedavi

Hpvli olduğumu yeni öğrendim. Küçük bir şehirdeyim çok seçeneğim yok bir özel hastanede birde tıp fakültesinde genel cerrahi uzmanına muayene oldum. Birisi yakarak tedaviyi diğeri ise klasik cerrahi ile tedaviyi önerdi. Hangisi daha etkili bilmiyorum ve bu konuda yardıma ihtiyacım var. Klasik cerrahi daha sancılı görülüyor bu yüzden yakmaya yakınım. Her ikisine de AHCC yi sordum özel hastane doktoru gerek yok dedi fakültedeki olabilir dedi. Bir sorum daha var ahcc günlük 3 gr mı olmalı kullanım dozu olarak, time health hap başına 4.1 mg yani en az günlük 7 hap kullanmam gerekecek bu konuda da tavsiye ve aydınlanmaya ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hangi tedavi

Ahcc günde 6 hap olarak kullanılıyor, 7 değil. Deneylerde hep 6 tane kullanılmış. Siğilin durumuna büyüklüğüne göre tedavi yöntemi belirlemelisiniz, sağlıklı günler.

Durum
    Yeni Üye

İşte sorun şu benim daha önce başıma gelmediği için hangi büyüklük klasik cerrahi hangisi yakma gerektirir bilmiyorum. Bendeki siğiller doktorun raporunda 2-3 mm den 7-8 mm ye kadar çok sayıda siğile rastlanmıştır şeklinde

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı hpvsıkıntılısı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte sorun şu benim daha önce başıma gelmediği için hangi büyüklük klasik cerrahi hangisi yakma gerektirir bilmiyorum. Bendeki siğiller doktorun raporunda 2-3 mm den 7-8 mm ye kadar çok sayıda siğile rastlanmıştır şeklinde
    Geçmiş olsun sigilleriniz genel cerrah tercih ettiğinize göre makat bölgesinde. Ic kısımda varsa eğer yakma işlemi uygulanıyor genelde. Klasik cerrahi yöntemden kastınız nedir dikiş falan atmaksa gerek olmadığını düşünüyorum

Durum
    Yeni Üye

Makat bölgesinde evet, yani ben yakma işlemimi yapacağız dedim hayır alacağız dediler.

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Makat bölgesinde evet, yani ben yakma işlemimi yapacağız dedim hayır alacağız dediler.
    Yani bilemedim tabi doktor daha iyi bilir ama hepimiz yakma işlemi yaptırıyoruz. Malat zor Bi bölge malesef çok hassas Bi işlem gerekiyor oraya

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpvli olduğumu yeni öğrendim. Küçük bir şehirdeyim çok seçeneğim yok bir özel hastanede birde tıp fakültesinde genel cerrahi uzmanına muayene oldum. Birisi yakarak tedaviyi diğeri ise klasik cerrahi ile tedaviyi önerdi. Hangisi daha etkili bilmiyorum ve bu konuda yardıma ihtiyacım var. Klasik cerrahi daha sancılı görülüyor bu yüzden yakmaya yakınım. Her ikisine de AHCC yi sordum özel hastane doktoru gerek yok dedi fakültedeki olabilir dedi. Bir sorum daha var ahcc günlük 3 gr mı olmalı kullanım dozu olarak, time health hap başına 4.1 mg yani en az günlük 7 hap kullanmam gerekecek bu konuda da tavsiye ve aydınlanmaya ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim
    Time health kullanacaksanız; günde 3 gram kullanacaksınız. 7 Değil, 6 tane kullanmalısınız. Bizler öyle yaptık.
    Yakma daha iyi sanırım koterizasyon oluyor, ben anlamadım kimse niye size kriyoterapi önermiyor? hem basit, hem iyileşmesi hızlı, hem de anestezi bile gerektirmeyen bir yöntem... ?