Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiçbir şey pes etmeyen ufacık bir umuttan daha güçlü değildir 💪

Durum
    Bedenci34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hiçbir şey pes etmeyen ufacık bir umuttan daha güçlü değildir 💪

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun dilerim. Hemen öyküme geçeyim yanlış anlaşılmasın hayatım boyunca bir hayat kadınına gitmedim ve daldan dala zıplamadım önce bunu belirteyim. 2 sene önce kız arkadaşım vardı beraber olduk daha sonra ayrıldık 6 7 ay sonra siğiller meydana geldi. Bir süre sonra doktora gittim soğutma yoluyla siğilleri yaktı, sağlık ocağından almam gereken bir kan testi istedi ve ENDOVİR AHCC önerdi. AHCC’yi 2 ay kullandım sonra bıraktım. Belirli bir süre sonra siğiller tekrar etti ve doktora gidip tekrar yaktırdım. 7-8 aydır siğil çıkmadı. Bu süre zarfında bir çok yazı okudum ve çok üzüldüm ilerde eşim olursa bu durumu nasıl açıklarım, belki de beni terk edebilir düşüncesi içindeydim. Daha sonra bu site ile tanıştım ve umutlandım, demek üzerine düşünce doğru adımları uygulayınca bu işten kurtulmak mümkün. Beden eğitimi öğretmeniyim aynı zamanda aktif sporcuyum beslenmeme de dikkat etmeye çalışırım bu durumların tedaviye pozitif etki edeceğini düşünüyorum😊 benim tekrar bir doktora görünmem de fayda var mıdır yoksa direkt bir laboratuvara gidip en azından tipini öğrenip AHCC’ye mi başlamalıyım? İstanbul’da mavi Lab’ı önerir misiniz? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum 🙏😊

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hiçbir şey pes etmeyen ufacık bir umuttan daha güçlü değildir 💪

6 aydan fazla siğil çıkartmayan insanlar için negatif diyorlar genellikle ama tabii ki test yaptır. Mavi ve gelişim iyi diye duydum. İstanbuldaysan yakınlaştırıcı mercek ve asetik asit testi de yaptırabilirsin. Geçmiş olsun

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Dayettine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aydan fazla siğil çıkartmayan insanlar için negatif diyorlar genellikle ama tabii ki test yaptır. Mavi ve gelişim iyi diye duydum. İstanbuldaysan yakınlaştırıcı mercek ve asetik asit testi de yaptırabilirsin. Geçmiş olsun
    Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Erkek olduğumu da belirteyim bu arada. Mercek ve asetik asit testi Mavi Lab’da yapılıyor mu yoksa farklı bir yerde mi yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim 🙏😊

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Mavi ve gelişimde sadece oral,makat ve genital hpv testi yapılıyor. Numune alımı için mavi iyi diyolar ama gelişimi (örnek alma dışında) daha iyi çalıştığını söylüyorlar. Orda kriyo, lazer gibi uygulamadan tutun da mercek, asetik asit test yok diye biyorum yinede arayıp sorun ama çok yüksek ihtimalle yoktur, varsa da ben görmedim. İstanbulda olmadığımdan sadece telefonla ve araştırmalarıma dayanarak, forumda da bulunan Levent Türk hocamız ve Süleyman Engin Akhan hocamız yapıyor. Hakan hocamız da yapıyor aynı şekilde öyle okumuştum. Ben biraz fazla takıntılı olduğum için açıkcası, aşık olduğum ve gelecek düşündüğüm bir kadın olduğu için hayatımda , bu hastalığın altından girip üstünden çıkmaya çalışıyorum atınca attığımdan emin olmak için. Bu arada gelişim de hpv saptanınca viral yükün de gözüküyor bu çok iyi bir avantaj. Eğer yapacaklarımı okumak istersen diye, Ahcc gibi negatif olma sürecini hızlandıran, bunun dışında gerekenleri de biliyorsundur zaten bilmiyorsan da bildiğim kadarıyla yardımcı olurum özelden yada burdan, önce dediğim 3 hocamızdan en az 2 sine gidip asetik asit, mercek kullandıkları uygulamada siğil kalmış mı diye baktırtmak, ardından kalmadıysa eğer, mavi ve gelişime 3er yerden test aldırtmak. İkiside negatif gelirse, yine araştırdığım kadarıyla 6ay sonra tekrardan aynılarını yaptırıp konuyu kapatmak. Hem yanlış negatif gelme ihtimali üzerine hem de okuduğum bazı kaynaklarda 6ay arayla verilen 2 testin sonucu negatifse (Hpv free) kabul edildiğini görmemden dolayı.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Bedenci34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun dilerim. Hemen öyküme geçeyim yanlış anlaşılmasın hayatım boyunca bir hayat kadınına gitmedim ve daldan dala zıplamadım önce bunu belirteyim. 2 sene önce kız arkadaşım vardı beraber olduk daha sonra ayrıldık 6 7 ay sonra siğiller meydana geldi. Bir süre sonra doktora gittim soğutma yoluyla siğilleri yaktı, sağlık ocağından almam gereken bir kan testi istedi ve ENDOVİR AHCC önerdi. AHCC’yi 2 ay kullandım sonra bıraktım. Belirli bir süre sonra siğiller tekrar etti ve doktora gidip tekrar yaktırdım. 7-8 aydır siğil çıkmadı. Bu süre zarfında bir çok yazı okudum ve çok üzüldüm ilerde eşim olursa bu durumu nasıl açıklarım, belki de beni terk edebilir düşüncesi içindeydim. Daha sonra bu site ile tanıştım ve umutlandım, demek üzerine düşünce doğru adımları uygulayınca bu işten kurtulmak mümkün. Beden eğitimi öğretmeniyim aynı zamanda aktif sporcuyum beslenmeme de dikkat etmeye çalışırım bu durumların tedaviye pozitif etki edeceğini düşünüyorum😊 benim tekrar bir doktora görünmem de fayda var mıdır yoksa direkt bir laboratuvara gidip en azından tipini öğrenip AHCC’ye mi başlamalıyım? İstanbul’da mavi Lab’ı önerir misiniz? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum 🙏😊
    Mavi lab, gelişim lab, ahenk lab.. bunlardan birini tercih edebilirsiniz

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba. Ya aslında bu hastalıkla ilgili en büyük sorun insanların ilaç tedavisi yok lafını hastaligin tedavisi yok anlamasi. Bagisikliginizi yukselttiginizde vucut bunu yeniyor. Grip de dahil hiçbir virüsün ilaç tedavisi yokki. Hepsini bağışıklık yeniyor. Virüslerin bıraktığı hasar için ilaç veriyor doktorlar. Geçenlerde bir arkadaşla konuşuyorduk ve kendisinde 5 yıldır sigil çıktığını söyledi. Alkol ve sigarayı birakmasi en az bir yıl bagisikligini yukseltmesinin gerektiğini bu konuda naptigini sorduğumda malesef hiçbir fikri olmadigini söyledi. Doktor tedavi yok deyince arastirmamis bile. Ben (kadinim) ve erkek arkadasim hastalığı ogrendikten sonra alkolü ve sigarayı biraktik. Uyku beslenme ve spora dikkat ettik. Ben 10 ay falan ahcc kullandim erkek arkadaşım kullanmadı. Bizde yüksek riskli 33 ve 56 vardı. Eşimde 2 yıldır ben de 1- 1bucuk yıldır hiç birsey yok. Ben ilk öğrendiğimde cin 1dim o da geriledi yine 1 - 1bucuk yıldır bütün smearlerim temiz çıktı. Ki son 6 ayda korona oldum 10 kilo verdim evlendim nisan stresi yasadim. Bunlara da.cikmadiysa gitmiştir herhalde 🤓 Siz bagisikliginizi yüksek tutun ve vücudunuza inanın cunku her bir hücrenin hayatta kalmak.icin kodlanmış. Var gücüyle bunun için uğraşıyorlar. Onlara köstek değil destek olun. Sevgiler.

Durum
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ya aslında bu hastalıkla ilgili en büyük sorun insanların ilaç tedavisi yok lafını hastaligin tedavisi yok anlamasi. Bagisikliginizi yukselttiginizde vucut bunu yeniyor. Grip de dahil hiçbir virüsün ilaç tedavisi yokki. Hepsini bağışıklık yeniyor. Virüslerin bıraktığı hasar için ilaç veriyor doktorlar. Geçenlerde bir arkadaşla konuşuyorduk ve kendisinde 5 yıldır sigil çıktığını söyledi. Alkol ve sigarayı birakmasi en az bir yıl bagisikligini yukseltmesinin gerektiğini bu konuda naptigini sorduğumda malesef hiçbir fikri olmadigini söyledi. Doktor tedavi yok deyince arastirmamis bile. Ben (kadinim) ve erkek arkadasim hastalığı ogrendikten sonra alkolü ve sigarayı biraktik. Uyku beslenme ve spora dikkat ettik. Ben 10 ay falan ahcc kullandim erkek arkadaşım kullanmadı. Bizde yüksek riskli 33 ve 56 vardı. Eşimde 2 yıldır ben de 1- 1bucuk yıldır hiç birsey yok. Ben ilk öğrendiğimde cin 1dim o da geriledi yine 1 - 1bucuk yıldır bütün smearlerim temiz çıktı. Ki son 6 ayda korona oldum 10 kilo verdim evlendim nisan stresi yasadim. Bunlara da.cikmadiysa gitmiştir herhalde 🤓 Siz bagisikliginizi yüksek tutun ve vücudunuza inanın cunku her bir hücrenin hayatta kalmak.icin kodlanmış. Var gücüyle bunun için uğraşıyorlar. Onlara köstek değil destek olun. Sevgiler.
    Selam bursa Yalnız şöyle bir sıkıntı var gribin ilacı direkt olmasa da bir takım ilaçlar kullanarak rahatlatma olayı var. Ve en önemlisi grip ve benzeri şeyleri maksimum 10 günde atlatıyorsun ilaç kullanmasan da bağışıklığın yeniyor. Hpv için aynı şeyi konuşabilir miyiz? Bence kesinlikle hayır. Sadece saglıklı beslenmek de yetmiyor, alkolu sigarası, epilasyonu, cinselligi bırakması falan yani ciddi bir taviz var ortada, ve süreç belirsiz... gribi 10 gün, hpv'yi 2 yılda anca yeniyorsun... tip sayısı fazla ise geçmiş olsun.

O yüzden grip - hpv karşılaştırmasını doğru bulmuyorum. Böyle olunca tabi tedavisi yok oluyor gerçekten ciddi ciddi hayat tarzı beslenme tarzı değişmesi gerekiyor.

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba Arya 🤓 Evet karşılaştırmak yanlış bu konuda haklısın. Hpv nin ciddiyeti tartışmasız. Ama yenilmez de değil bunu senden ve sitedeki birçok arkadaşımızdan biliyoruz. Fakat sürece ciddi yaklasilmazsa ve katı bir düzen uygulanmazsa da ömür boyu kalici hale geldiğini de biliyoruz malesef. Yeni arkadaşlara umut verirken onlari süreç kolaymış gibi yanlış yonlendirmeyelim aman. 🙏 Tünelin ucunda ışık var arkadaşlar evet ama yalnızca istikrarlı ve katı bir düzen ile sitede yazılan rutinleri takip ederek. Hpvyi yenmek kolay değil, ama mümkün.

Durum
    Admin

Alıntı Hpvbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arya 🤓 Evet karşılaştırmak yanlış bu konuda haklısın. Hpv nin ciddiyeti tartışmasız. Ama yenilmez de değil bunu senden ve sitedeki birçok arkadaşımızdan biliyoruz. Fakat sürece ciddi yaklasilmazsa ve katı bir düzen uygulanmazsa da ömür boyu kalici hale geldiğini de biliyoruz malesef. Yeni arkadaşlara umut verirken onlari süreç kolaymış gibi yanlış yonlendirmeyelim aman. 🙏 Tünelin ucunda ışık var arkadaşlar evet ama yalnızca istikrarlı ve katı bir düzen ile sitede yazılan rutinleri takip ederek. Hpvyi yenmek kolay değil, ama mümkün.
    Tabii ki, zaten en çok bahsettiğimiz şey bunun vücuttan atılabildiği. Evet biraz çaba, sabır, taviz ile atılıyor, hayat tarzı değiştirmek gerekiyor ama hakkıyla 1 veya 2 yıl yapılırsa bu durum, hpv vücuttan gider. Bunu aşılamaya çalışıyoruz ve bu doğrultuda ilerliyoruz

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ederim sevgili arkadaşlar söylediklerinizi dikkate alacağım 🌸😊