Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 16 pozitif

Durum
    istaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 16 pozitif

Merhaba arkadaşlar, HPV dna testimde tip 16 pozitif geldi. Herhangi görünür siğilim yok tesadüf olarak öğrenmiş oldum. Erkekler için bilgi paylaşımına ihtiyacım var. AHCC erkeklerde de işe yarıyor mu? Nasıl bir yol izlemeliyim. Dermatoloji ye mi gitmeliyim?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv tip 16 pozitif

Ahcc cinsiyet farkı gözetmez. Aşı da öyle, ama nedense bazı doktorlar aşı sadece kadına yapılırmış gibi konuşuyormuş.

İzleyeceğiniz yolların en önemlileri şunlar; şimdi hpv ancak çok yüksek bir bagısıklık sistemi istikrarlı devam ettiğinde yenilebiliyor. Yani o zaman hpv'nin cözümü ''bagısıklık güclendirmek'' ve sen de ''nasıl bagısıklık güclendiririm?'' yollarını aramalısın. Ama bunlardan en önemlisi takviye bazında Ahcc, çünkü içeriği direkt bagısıklık güclendirmeyi hedef alıyor, deneyler falan da yapıldı hpv hastaları günde 3 gram ahcc kullandıgında 6 ayda hpv'yi yendiler falan ( 1 hpv tipi için geçerli) bunları biliyorsundur. O yüzden bir takviye kullansan iyi olur durumun var ise. Eğer yok diyorsan tabii ki ahcc ile kıyas edilmez ama en azından bagısıklıgının düsmemesini saglar; imutor veya arwell takviyesi; eczanelerden alabilirsin. Ahcc'de de mutlaka negatif yapan bir ürün kullan, piyasada ürünler var ama her ürün negatif yapmıyor, biz forumda time health marka kullandık; türkiye orjinal distribütörü; alva supplement.

Bu kısım tamam sa diğer kısma geçiyorum; Bir kere cinselliği hayatından çıkarmalısın bir süre, korunmalı olsa dahi. Mesela 6 ay simdilik diye düsün. Ama toplamda 1 seneye uzatabilirsin duruma göre. Siğil çıkarırsan eğer; bu sigillerden düzenli olarak kurtulmalısın ayda 1-2 doktora dermatologa gitmelisin. Sigil cıkarmadıgın icin dermatologa gitmene gerek yok, sen direkt ürolojiye gitmelisin hpv var cunku. Hpv konusunda sigil varsa dermatolog daha iyi anlıyor cilt uzmanı sonucta..
    Sigilim yok cinsel ilişkiden ne olacak deme; risk düsük de olsa bulaş olabiliyor, kimseye böyle bir üzüntü yüklemeyelim.

Epilasyon olarak da bir süre jilet kullanma; makina ile kısaltabilirsin ya da makas ile. Çok gerek oldugunda tüy dökücü krem kullanırsın.
    Bunun dısında yesil çay iç günde 1 kupa, kefir iç, kış geliyor brokoli ye, bildiğimiz incea acısız sivri biberlerin c vitamini seviyesi çok yüksek, Her gün kahvaltıda 4-5 adet tüket ve kendin de bagısıklıga ne geliyor bunu arastır. Yapılacaklar bu sekilde.

Durum
    istaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Genel hatlarıyla çok güzel anlatmışsınız teşekkür ediyorum. Sabaha kadar stresten uyuyamadım. Bilinmezlik korkusu mevcut şuan. Sizin forumu görünce yalnız olmadığımı hissettim. Tek mücadele etmek çok zor. Tavsiye edeceğiniz faydalı yazılar varsa onları da okumak isterim. Teşekkürler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı istaust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel hatlarıyla çok güzel anlatmışsınız teşekkür ediyorum. Sabaha kadar stresten uyuyamadım. Bilinmezlik korkusu mevcut şuan. Sizin forumu görünce yalnız olmadığımı hissettim. Tek mücadele etmek çok zor. Tavsiye edeceğiniz faydalı yazılar varsa onları da okumak isterim. Teşekkürler
    Tek değilsiniz merak etmeyin blogum var benim blogta yazılarım var; hpvliyiz.wordpress.com buraya bakabilirsin
    Bunun dısında genel forumu oku yeterli, strese sokma kendini, elbet geçecek, süreç sadece biraz zaman alıyor ve yoruyor

Bu Konu için Etiketler