Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV16 Vücuttan Tam Olarak Atılır mı?

Durum
    overthinker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV16 Vücuttan Tam Olarak Atılır mı?

Arkadaşlar demin Dr. Polat Dursun ile görüştüm. Bilenler bilir kendisi Ankara'da HPV alanında uzman. Vücudumuzda uykuda mı kalıyor yoksa DNA'dan siliniyor mu nasıl anlayabiliriz diye sordum. 30 yaşın altındaki insanlarda silinme olasılığı yüksek zaten 1 yıl civarında vücuttan %80 atılıyor dedi. 1 yıl sonra yeniden HPV testi ver o da negatif çıkarsa zaten silinmiş anlamına gelir dedi. Ayrıca şu an negatif geldiği için cinsel anlamda bulaştırıcılığın kalmadı dedi. Çok mutlu oldum sizinle de paylaşmak istedim.

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Güzel bir haber

Teşekkür ederiz günün motivasyonu için . 30 yaş altı daha kolay atıyor, 30 yaş üstü daha zor ama sonuçta vcuttan siliniyor olarak algılıyorum bir 30plus birey olarak )

Durum
    emelgumus21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bende siğil olarak belirti verdi 28 yaşındayım dün 4 tane doktora gittim daha yeni büyük ihtimal doktor parça almayı bile uygun görmedi genel cerraha gittim o cildiyeye gönderdi cildiye dondurdu parça almaya gerek yok dedi kadın doğuma gittim o da korkma dedi bağışıklığını yüksek tut 6 aya kadar atarsın dedi ama ben bittim kollarım uyuşuyor çene kemiklerim ağrıyor inanın stresten haftaya aşı olacağım propolis aldım v flora aldım çay ağacı yağı aldım nolur doğru söyleyin geçer değil mi

Durum
    OldNova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı emelgumus21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende siğil olarak belirti verdi 28 yaşındayım dün 4 tane doktora gittim daha yeni büyük ihtimal doktor parça almayı bile uygun görmedi genel cerraha gittim o cildiyeye gönderdi cildiye dondurdu parça almaya gerek yok dedi kadın doğuma gittim o da korkma dedi bağışıklığını yüksek tut 6 aya kadar atarsın dedi ama ben bittim kollarım uyuşuyor çene kemiklerim ağrıyor inanın stresten haftaya aşı olacağım propolis aldım v flora aldım çay ağacı yağı aldım nolur doğru söyleyin geçer değil mi
    Geçer Emelcim, çok panik olmuşsun sanırım. İlk karşılaşma anı böyle korkulu geçiyor maalesef. Rahatla, bağışıklığını yükselt, geçecek elbet. Biraz zaman tanıman gerek. Bir de hpv dna tiplendirmesi yapman gerek, ketem’de ücretsiz yaptırabilirsin, böylece yüksek riskli tip var mı yok mu öğrenebilirsin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı emelgumus21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce sakin olun, kolların çenenin uyuşması normal bir şey değil, bi doktora gidin isterseniz. Bu panik haliyle de mantıklı düşünmeniz zor olur. Bi silkelenip kendinize gelin, kanser değilsiniz ölümün kıyısında değilsiniz, vücudunuzdan elbet 1-2 yıl içerisinde gidecek bir hastalık kapmışsınız, ilk panik anını ve korkuyu burada hepimiz yaşadık ama sakinlein.

V flora, çay ağacı almışsınız, çay agacı ile de geçmez ama hem zamanla hem de kombine bir çalışmayla geçer. Kombine çalışma nedir? Hem sağlıklı besleneceksiniz, hem alkol sigara almayacaksınız, hem hpv'nin sebep oldugu cinselliği hayatınızdan bir süre uzak tutacaksınız, hem bagısıklık yükselten takviye alıp, bol bol gülüp pozitif olacaksınız. Hpv ancak yüksek bir bagısıklık sistemi ile geçer, o da bugünden yarına hemen değil. 1 yıl verin kendinize. Panik halinde onu aldım geçecek şimdi di mi diye beklenti içine girip girip durursanız her geçmediğinde hayal kırıklığına uğrarsınız, ben 1,5 yılda attım ahcc ile. Sabır gerektiren bir süreçtir, hemen bugün geçmesini beklemeyin.

Durum
    overthinker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İnternetten araştırdığımda bazı yabancı sitelerde negatif olsanız bile sonrasında belli bir yaşa kadar durağan durumda kaldığı ancak yaşın artmasıyla veya bağışıklığın düşmesiyle birlikte reaktive olabildiği yazılmış. Bu illetten hiçbir zaman tam anlamıyla kurtulamayacak mıyız? HPV olduğumu öğreneli uzun zaman olmasına ve sonunda negatifi görmeme rağmen hala hayatımı alt üst edip uykularımı kaçırabiliyor. Hayatım boyunca tekrar pozitif olma ve hayatımdaki insana bulaştırma korkusuyla mı yaşayacağım?

Bu Konu için Etiketler