Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV16 Vücuttan Tam Olarak Atılır mı?

Durum
    overthinker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: HPV16 Vücuttan Tam Olarak Atılır mı?

Bu süreçte sigarayı bırakıp spora başladım. Yeme düzenimi değiştirdim. Sık sık kan değerlerimi ölçtürüp eksik olan vitaminlerimi takviye ettim. AHCC kullanmaya başladım ilk başta 4-5 ay kadar Abay'ınkinden kullanmıştım daha sonra bir iki kutu Time Health'e devam ettim. Bende tiroid çıkınca kullandıklarım mı yan etki yaptı diye düşünerek AHCC kullanımını bıraktım. Yeşil çay içmeyi zaten seviyorum onu da ara ara aklıma geldikçe içtim. Bu arada HPV aşılarımı yine de oldum ve en azından aşılarımı tamamlamadan kimseyle birlikte olmadım. Daha sonra da sürekli korundum. Oral seks yapmaya ve yapılmasına izin vermedim, bundan sonra da vermemeyi düşünüyorum. Ama en zoru stres seviyemi aşağı çekmek oldu. Doktora her gittiğimde olumsuz bir yorumla karşılaştığımda ağlayarak eve dönüyordum başlarda. Ama her şeye olumlu yönden bakmak lazım ya hiç öğrenmeseydim ve hayat kalitem düşük bir şekilde hayatıma devam etseydim? Şu an düzenli kontrole gitme bilincine eriştim. Virüs vücudumda uyumaya devam edecekse bile en azından durumdan haberdarım. Bunlar dışında önerebileceğim kendinize yeni hobiler bulmanız ve kafanızı dağıtmanız olur bana en çok bu iyi geldi sanırım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Bence buradaki içten destek şu: sigarayı bırakmak + yeme düzenini değiştirmen + eksik vitaminleri tamamlaman. Bunlar içten besleyip daha saglıklı olmanı saglamış.
    Ahcc ile (ki ben ahcc kullanırken eksik vitamin tamamlamamıştım/sigarayı bir dönem bırakıp bir dönem başlamıştım ama günde 2 falan gibi cok az bir sayıydı yine de kimseye tavsiye etmem) altın vuruş yapmışsın buna da dıştan gelen destek diyorum ben. Bence tiroitin ahcc ile ilgisi yoktur, bunu samimi olarak söylüyorum yan etkisi pek yok cunku ve bitkisel bir gıda takviyesi, forumda bu tip şikayetler hiç almadık ahcc'nin kendisi üzerine, belki denk gelmiştir bu süreçte de bunu ögrenmen de aslında iyi olmuş en azınan tedavi/çözüm açısından.

Tebrik ediyorum seni gerçekten, teşekkürler bilgi verdigin icin

Durum
    Tecrübeli Üye

Negatif olduğumu öğrendiğimden beri sigaraya yeniden başladım ancak virüs vücudumdaysa ve uyku halindeyse diye de hala korkum var. Sağlık açısından da sıkıntılı zaten tekrar bırakmak istiyorum aslında. HPV sürecinde hatalı bir şey yaptığında gelen vicdan azabı negatif olunca bile geçmiyormuş. Umarım tamamen kurtulduğumuzu belli eden yeni bir çalışma vesaire yapılır. Soruları olan kişiler olursa bana yazabilir her daim. Ben foruma uğramaya devam edeceğim yine.

Durum
    Admin

E tabi negatiflikten hemen sonra sigaraya başlarsan insan bi vicdan azabı duyar
    Yine de henüz konu taze, az içmeye çalış derim.. Neden başladın ki ne güzel hpv ile bırakmışsın o zaman?

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben bugün itibariyle 4.doktorla görüşerek forumda rekor kırmış olabilirim ve dördü de vücuttan tamamen atılabilir diyor. Hepsi de araştırıp gittiğim çok başarılı doktorlar. Bugün gittiğim doktor burda da çok önerilen baya iyi bir doktor; Tolga Taşçı. Bende 16 dahil 5 tip olmasına rağmen, AHCC kullanmasan bile 5 tipin 5ini de tamamen atabilirsin dedi. Sana hiç bir şey reçete etmeyeceğim; sadece hpv konusunu bir sonraki teste kadar unutmanı istiyorum dedi Ha bir de, gardasili çok önemsediğini söyledi. Yaptığın en iyi şey aşı olmak gerisi çok da gerekli değildi dedi.

Durum
    Tecrübeli Üye

Ben de şimdiye dek 6 7 doktorla falan görüştüm herkes farklı şeyler söylüyor. Ama bilgisi daha fazla olan doktorlar daha ılımlı konuşuyor sanki. Sigaraya yeniden başlama sebebim negatif olduğumu gördüğümde gelen rahatlama sanırım. Ama yarın itibarıyla yeniden sağlıklı hayata geçmek istiyorum illa başıma bir musibet gelmesi gerekmemeli bunun için.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı overthinker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de şimdiye dek 6 7 doktorla falan görüştüm herkes farklı şeyler söylüyor. Ama bilgisi daha fazla olan doktorlar daha ılımlı konuşuyor sanki. Sigaraya yeniden başlama sebebim negatif olduğumu gördüğümde gelen rahatlama sanırım. Ama yarın itibarıyla yeniden sağlıklı hayata geçmek istiyorum illa başıma bir musibet gelmesi gerekmemeli bunun için.
    Aa tüh rekor sendeymiş :P aynen onu ben de farkettim bilgi seviyesi arttıkça rahatlama artıyor doktorlarda

Durum
    Admin

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bugün itibariyle 4.doktorla görüşerek forumda rekor kırmış olabilirim ve dördü de vücuttan tamamen atılabilir diyor. Hepsi de araştırıp gittiğim çok başarılı doktorlar. Bugün gittiğim doktor burda da çok önerilen baya iyi bir doktor; Tolga Taşçı. Bende 16 dahil 5 tip olmasına rağmen, AHCC kullanmasan bile 5 tipin 5ini de tamamen atabilirsin dedi. Sana hiç bir şey reçete etmeyeceğim; sadece hpv konusunu bir sonraki teste kadar unutmanı istiyorum dedi Ha bir de, gardasili çok önemsediğini söyledi. Yaptığın en iyi şey aşı olmak gerisi çok da gerekli değildi dedi.
    Tolga taşçı hpv'yi atabilirsin mi dedi?
    Tolga hocayı ben şahsen öneren kişiyim burada ama bu konuda görüşümüz farklıdır. Kendi hpv'nin uykuda olduğunu savunuyordu bundan 3 yıl önce. Şu an düşüncesi değişti ise ve ahcc konusundan da haberdar ise, muhtemelen tekrar bir araştırma yapmış veya bu konuda güncel bilgileri takip etmiş demektir, bravo diyorum Neden sevdiğimi bir kez daha anladım profesor ünvanı aldı zaten 1 yıl önce galiba, öncesinde doçentken gitmiştim ben.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga taşçı hpv'yi atabilirsin mi dedi?
    Tolga hocayı ben şahsen öneren kişiyim burada ama bu konuda görüşümüz farklıdır. Kendi hpv'nin uykuda olduğunu savunuyordu bundan 3 yıl önce. Şu an düşüncesi değişti ise ve ahcc konusundan da haberdar ise, muhtemelen tekrar bir araştırma yapmış veya bu konuda güncel bilgileri takip etmiş demektir, bravo diyorum Neden sevdiğimi bir kez daha anladım profesor ünvanı aldı zaten 1 yıl önce galiba, öncesinde doçentken gitmiştim ben.
    Evet çok ılımlı konuştu. Hatta condomla ilişkiye devam et cinsel hayatını kısıtlama falan dedi çok şaşırdım. AHCCden haberdar evet ama mesafeli yaklaşıyor. Zaten gerekli gereksiz her türlü takviyeyi alıyorsun şuan tek yapman gereken stresi bırakmak dedi Eğer kafana takmazsan ilk testinden tam 1 yıl sonra test yaptırdığında hepsinden kurtulmuş olabilirsin dedi. Yani iki şeyin altını çiziyor aşı ol ve stres yapma.

Durum
    Admin

Alıntı siyahkugu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok ılımlı konuştu. Hatta condomla ilişkiye devam et cinsel hayatını kısıtlama falan dedi çok şaşırdım. AHCCden haberdar evet ama mesafeli yaklaşıyor. Zaten gerekli gereksiz her türlü takviyeyi alıyorsun şuan tek yapman gereken stresi bırakmak dedi Eğer kafana takmazsan ilk testinden tam 1 yıl sonra test yaptırdığında hepsinden kurtulmuş olabilirsin dedi. Yani iki şeyin altını çiziyor aşı ol ve stres yapma.
    Ahcc'ye hala mesafeli yaklaşıyor demek
    O dönemler ahcc'yi bilmiyordu ben de bilerek bahsetmemiştim hiç, çünkü hpv uyur falan dediği için doktorla bir ikna şeyine girmedim.
    Evet ama şu konuda haklı gerekli - gereksiz her şeyi alıp yormamak lazım bunyeyi. cinsellik konusunda da ben katıyım, ona göre.

Bu Konu için Etiketler