Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip6-26-51

Durum
    korkununecelefaydası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv tip6-26-51

Şöyle tam net yazamamışım belki kafanızı karıştırmıştır. Bende 6-26-51 tipleri lab sonucuna göre vardı bunları öğrendikten sonra smear testi yaptırmıştım ve temiz çıkmıştı. Ahcc kullanımına başlamıştım o süre koter oldum siğilim zaten çok yoktu bir daha o günden beri çıkmadı. Aradan 6 ay geçtikten sonra (6 ayın son bir kaç ayında kendime çok dikkat etmedim alkol kullanımım artmıştı) ocak 24te tekrar kontrole gittim. Gittiğimde doktorum bana smear testi yaptı ve hpv tipleme testide yapmış fakat ben sonuçları oldukça geç bir sürede aldım foruma yazdığım gün. Ocak 24ün sonuçlarına göre yüksek riskli tipleme testinde hepsi negatif ve içinde 51 olan tipde var. 26 yok. 51 bende vardı negatif çıkmış. Yüksek riskli hiçbir hpv tipi yok fakat smearda ascus çıktı o zamanlar mantar enfeksiyonum vardı. Ve ocak sonuçlarını yeni aldığım için ocaktan bugünlere kadar neredeyse her gün sağlıksız yaşadım alkol vs. Maalesefki. Şuan bu ayın 24üne randevu aldım. Arada 4 ay kadar bir zaman var ascus çıkmasından şuan korkum ascusun ilerlemiş olması çünkü bu 4 ay boyunca hiç dikkatli davranmadım ama anlamadığım şeyde yüksek riskli hpvmin negatif çıkması.

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Hpv tip6-26-51

Smearin yanılma oranı çok düşük. O donemin hpvwi ve smeari yani kisacasi bu sonuc? Şimdi bi güncel kontrole gidin kaç ay geçmiş ocaktan beri