Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip6-26-51

Durum
    korkununecelefaydası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv tip6-26-51

Arkadaşlar merhaba şuan ahcc kullanıyorum jilet vs hic yapmıyorum olabildiğince az sigara içmeye çalışıyorum yeşil cay b12 takviyesi alıyorum, aktif siğilim hiç yok baya uzun zamandır cıkmıyor tekrarlamıyor ben şuan aşı olmayı düşünüyorum ahccde devam fakat aklıma takılan bazı sorular var smear testim temiz çıkmıştı acaba tekrar ne zaman smear testi yaptırmalıyım virüs ilerleyip smearda kötü sonuç çıkarabilir mi yoksa hep böyle temiz mi olucak bunu bilmiyorum acıkcası bu konu aklıma çok takılıyor. Smear testini sizce tekrar ne zaman vermeliyim aynı şekilde hpv tipleme testini de tekrar yaptırmak istiyorum virüs bana mayıs ayında bulaştı acıkcası en fazla 2 aydır daha dikkatli davranıyorum ama nedense siğil çıkmayınca vs smear temiz çıkınca sanki vücudumdan gitmiş gibi hissediyorum ve siğilim yok aktif bir şekilde ama cinsel ilişki yaşayabilir miyim sizce 1 aydır siğilim hiç yok koter ve dondurma işlemi yaptırdım.

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı korkununecelefaydası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba şuan ahcc kullanıyorum jilet vs hic yapmıyorum olabildiğince az sigara içmeye çalışıyorum yeşil cay b12 takviyesi alıyorum, aktif siğilim hiç yok baya uzun zamandır cıkmıyor tekrarlamıyor ben şuan aşı olmayı düşünüyorum ahccde devam fakat aklıma takılan bazı sorular var smear testim temiz çıkmıştı acaba tekrar ne zaman smear testi yaptırmalıyım virüs ilerleyip smearda kötü sonuç çıkarabilir mi yoksa hep böyle temiz mi olucak bunu bilmiyorum acıkcası bu konu aklıma çok takılıyor. Smear testini sizce tekrar ne zaman vermeliyim aynı şekilde hpv tipleme testini de tekrar yaptırmak istiyorum virüs bana mayıs ayında bulaştı acıkcası en fazla 2 aydır daha dikkatli davranıyorum ama nedense siğil çıkmayınca vs smear temiz çıkınca sanki vücudumdan gitmiş gibi hissediyorum ve siğilim yok aktif bir şekilde ama cinsel ilişki yaşayabilir miyim sizce 1 aydır siğilim hiç yok koter ve dondurma işlemi yaptırdım.
    Ahcc ile 6 ayı doldurmadan hpv testi yapmayın bence. En erken 6 ay boyunca bu sağlıklı rutini sürdürdüğünüzde test yapmanızı öneririm.

Smear testi verme sıklığı da biraz doktora ve taşıdığınız hpv tipine bağlı. Tip6 düşük riskli ama diğerlerini bilmiyorum tip 26 ve 51 yüksek riskli ise belki daha sık bakmak isteyebilir doktor bir ona danışsanız?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Ben @mukaddes'in yazdıgınıa katılıyorum, 2 ay coook kısa bir süre ve 6 ay sonra test yaptırın derim.

Durum
    cghleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhabalar. Bende 01.09.2022 tarihinde koterizasyon ile tip6 siğil yaktırdım Bugün itibari ile (28.09.2022) dr kontrolünde 4 adet yeni lezyon görüldü. Dr haftaya tekrar koter yapmamızı önerdi. ACHH siparişi verdim bugün ilk doz aşımı olacağım ve ImuneksPlus kullanıyorum. Bu kadar kısa süre içerisinde tekrarlaması normal midir? Bu durumu yaşayan var mı ? Yardımcı olabilirseniz ve öneride bulunursanız çok sevinirim.

Durum
    Admin

Alıntı cghleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende 01.09.2022 tarihinde koterizasyon ile tip6 siğil yaktırdım Bugün itibari ile (28.09.2022) dr kontrolünde 4 adet yeni lezyon görüldü. Dr haftaya tekrar koter yapmamızı önerdi. ACHH siparişi verdim bugün ilk doz aşımı olacağım ve ImuneksPlus kullanıyorum. Bu kadar kısa süre içerisinde tekrarlaması normal midir? Bu durumu yaşayan var mı ? Yardımcı olabilirseniz ve öneride bulunursanız çok sevinirim.
    ACHH değil AHCC Her yazdığınızda hem büyük harflerle hem de yanlış yazıyorsunuz hahahaha diğer başlıklarda da söyledim

Birde bu sordugunuz soruyu yani bu yazdığınız yazıyı siz zaten başlık açıp yazmışsınız. Oradan cevap beklemek yerine aynı yazıyı ''başka başka başlıklara'' tekrar yazmak forumda istediğimiz bir durum değil. Tek bir başlığa yazıp cevap beklemenizi öneririm, öbür türlü ben temizlemek zorunda kalıyorum forum çöp olmasın diye, hassasiyet rica ederim Bu sorduğunuz soruya ben yazdığınız öbür başlıkta cevap yazdım.

Durum
    Yeni Üye

Tekrardan merhabalar şuanlık aktif siğilim hala yok 2. Ahcc kutuma bugün başladım maalesef içemediğim günler oldu ahcc kullandığım süre boyunca açıkcası bir rahatlık geldi ama benim sağlıksızlaşmama neden oldu sıklıkla alkol ve sigara tükettim sigarayı hala bırakamıyorum sanki siğil çıkmayınca geçmiş gibi hissediyorum. Şuanlık aklıma takılan bazı şeyler var smear testim temiz çıkmıştı fakat benim bu düzensiz hayat şeklim ve sigarayı bırakamama durumum sizce ilerletip smearda cin çıkmasını sağlayabilir mi ? Doktorum smear testini söylediği zaman sorun yok 2-3 sene sonra tekrar yaptırırsın gibi bir şey söylemişti onun rahatlığı vardı ama emin olamadım. İlerleyip cin olan var mı acaba ?

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Sigarayı bırakamıyorsan günde 5 daldan fazla içmemeye çalış, bilimsel araştırmalar 5den fazla sigara tüketenlerin atma süresinin daha uzun olduğunu söylüyor.Ve inan ki negatif yapan en önemli takviye ahcc olmasına rağmen en hızlı atmanın yolu sigarayı bırakmak.

Durum
    Admin

Tekrardan merhabalar şuanlık aktif siğilim hala yok 2. Ahcc kutuma bugün başladım maalesef içemediğim günler oldu ahcc kullandığım süre boyunca açıkcası bir rahatlık geldi ama benim sağlıksızlaşmama neden oldu sıklıkla alkol ve sigara tükettim sigarayı hala bırakamıyorum sanki siğil çıkmayınca geçmiş gibi hissediyorum. Şuanlık aklıma takılan bazı şeyler var smear testim temiz çıkmıştı fakat benim bu düzensiz hayat şeklim ve sigarayı bırakamama durumum sizce ilerletip smearda cin çıkmasını sağlayabilir mi ? Doktorum smear testini söylediği zaman sorun yok 2-3 sene sonra tekrar yaptırırsın gibi bir şey söylemişti onun rahatlığı vardı ama emin olamadım. İlerleyip cin olan var mı acaba ?
    Valla belki yüzüne çarparak bu gerçek ama: negatif olamazsan şaşırma demek istiyorum. Ahcc'ye güvenip rahatlamak yapılacak en yanlış şey, zaten ahcc'nin gücü ile birlikte tüm bunların yapılması ile güçlü bir bağışıklık gelip negatif olunuyor, pat diye de değil, bir süreci var..
    Ek olarak ahcc'yi düzensiz kullanmak, içmediğin günlerin 2.kutu gibi daha yeni süreçte olması falan.. Bence bu pahalı takviyenin hakkını ver düzenli kullan, gerekeni yap, sigarayı bırakmak çok çok önemli, bırakamıyorsan günde 2 kere, ama yine de negatif olmama ihtimalini göz önünde bulundur derim, sigara sandığımızdan daha önemli, ben 8 aylık ahcc sürecinde (bundan 6 yıl önce ahcc kullandım, 5 yıldır da negatifim) 4 ay hiç sigara içmedim, sonraki 4 ay günde 1 kere falan içtiğim oluyordu yani ben de de negatif olmama riski vardı ama önceki 4 ay hiç içmemiştim onun etkisi olduğuna çok inanıyorum.

cin çıkmasını sağlar mı bilmiyorum ama düzensiz hayat şeklim diyorsun, 2-3 sene sonra tekrar yaptırılacak bir şey değildir smear. Her doktor her yıl gelip yaptırmalısın der. Nasıl bir doktor bu anlamadım, öncelikli olarak doktorumu değiştirirdim senin yerinde olsan. Hiçbir doktor 3 yıl sonra gel smear yaptırırsın demez, smear her yıl yaptırılmalı, istediğin kaynaktan araştır bak, her doktor her yıl yapılmasını savunur. Hatta hpv'liler için 6 ayda 1.

Durum
    Yeni Üye

Merhaba uzun bir süre sonra geri geldim. 24 ocakta smear ve hpv testi yaptırdım bir önceki smearım temizdi hpv tiplerim ise 6-26-51di. 24 ocak sonuçlarıma göre maalesef ki yeni ulaşım sağlayabildim smearım ascus çıkmış tiplemede ise 51 olanın gittiğini gördük sadece yüksek riskli olanlara bakılmıştı. Tahminime göre hpv negatife dönmüş. Fakat 4 ay öncenin sonuçları olduğu için biraz korkuyorum bu ayın 24üne tekrar randevu aldım tekrar smear vs vericem. 4 aydır neredeyse her gün alkol aldım maalesef kendime dikkat etmedim ilacımı ise ara sıra kullandım. Ascus ilerlemiş olabilir mi neler yapmalıyım ascus çıkınca ne olmuş oluyor hpvler negatif.

Durum
    Cilekkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba uzun bir süre sonra geri geldim. 24 ocakta smear ve hpv testi yaptırdım bir önceki smearım temizdi hpv tiplerim ise 6-26-51di. 24 ocak sonuçlarıma göre maalesef ki yeni ulaşım sağlayabildim smearım ascus çıkmış tiplemede ise 51 olanın gittiğini gördük sadece yüksek riskli olanlara bakılmıştı. Tahminime göre hpv negatife dönmüş. Fakat 4 ay öncenin sonuçları olduğu için biraz korkuyorum bu ayın 24üne tekrar randevu aldım tekrar smear vs vericem. 4 aydır neredeyse her gün alkol aldım maalesef kendime dikkat etmedim ilacımı ise ara sıra kullandım. Ascus ilerlemiş olabilir mi neler yapmalıyım ascus çıkınca ne olmuş oluyor hpvler negatif.
    Merhabalar, sadece yüksek tiplere bakıldığını söylüyosunuz 6 düşük tip, 26 ise muhtemel yüksek tip olduğunu gördüm googleda. E o zaman gitmemiş demektir 26 sizden? Hpv negatif nasıl oluyosnuz anlamadım.
    Onun dışında smear ascus çıkması yani 4 ay önce negatifseniz smear ve hpv olarak, nasıl ascus gelir ki şuan? İlerlemiş çünkü hpv hala vücudunuzda (sizin yazdıklarınızdan çıkarımda bulunuyorum). Yanlışım varsa düzeltin
    Ascus en başlangıç aşaması bu arada endişelenecek bir şey yok düzenli disiplinli beslenme ve takviye programıyla gerilemesi çok yüksek ihtimal-güzel yaşam tarzıyla-