Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil Yakılmamalı?

Durum
    napacazboyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Siğil Yakılmamalı?

Bugünkü profesör randevum sonrasında yaşadığım şok sonucu tavsiyelerinizi almaya geldim. Bakireyim, tiplendirmem yapılmadı buna tamamım. Doktor siğillerime en az 3-4 ay kadar müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi. Sonrasına bakılır. Aşı ol dedi. Birkaç sene içerisinde %95 vücudundan gidecektir dedi. Arkadaşlar siğillerim çok değil ama ben müdahale etmedikçe çoğalıyor. Ne yapmalıyım? Yani böyle bir şey nasıl olabilir? Zaten hpv ile 3. ayımı doldurdum. Patoloji alındığını söylediğimde gerek bile yoktu dedi. Sizce ne yapmalıyım?

Durum
    Pişman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Siğil Yakılmamalı?

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünkü profesör randevum sonrasında yaşadığım şok sonucu tavsiyelerinizi almaya geldim. Bakireyim, tiplendirmem yapılmadı buna tamamım. Doktor siğillerime en az 3-4 ay kadar müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi. Sonrasına bakılır. Aşı ol dedi. Birkaç sene içerisinde %95 vücudundan gidecektir dedi. Arkadaşlar siğillerim çok değil ama ben müdahale etmedikçe çoğalıyor. Ne yapmalıyım? Yani böyle bir şey nasıl olabilir? Zaten hpv ile 3. ayımı doldurdum. Patoloji alındığını söylediğimde gerek bile yoktu dedi. Sizce ne yapmalıyım?
    Vücudundan gidecegi kısmı doğru ama sigillerin orda kalmasını doktorların yüzde 90 önermez. Çünkü orada kaldıkça viral yükün düşmüyor. Bence en kısa zamanda o sigillerden kurtulmalıyız ve çıktıkça düzenli yaktirmalisin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey olmuyor. Bir ara sigillere dokunmayın diyen doktorlar türemişti, bu dünya sacması bir şey.
    Deneyin ve görün 6 ay sigillere dokunmayın, genital bölgenizi temizlemek zorunda kalacaksınız epilasyon ile, hem bundan ötürü hem de zaten sigiller cıktıgı için rutinininde, bir sigil ormanı oluşur.
    Biz hepimiz düzenli olarak ayda 1 bazen 2 kez gidip dondurduk, ayda bir yaktırdık. Bu işin süreci bu şekilde oluyor. Zaten zamanla sigiller azalıyor ilk 3-4 ay kadar cıkmıyor, önceden ayda 5-6 tane çıkarken sonrasında 2-3 tane cıkıyor falan.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Birkaç doç ve prof 30 yaşına kadar hpv tiplendirmesi tavsiye etmiyor bile şaşırtıcı bir biçimde. Bağışıklık sistemi virüsü yendiği ve 30 larımıza kadar çok daha iyi çalıştığı için vücudumuz önemsenmiyor fakat cinsel hayatı olup ileri seviyelere gelen de gördüm bu yaşlara kadar bu yüzden çok önemli bir konu bu.
    Dermatologların siğil yoksa bulaşı olmaz söylemlerinden tut, yaktırdıktan sonra belli bir süre (kimi 2 hafta bile diyor kimi ise 3ay) ilişkiye girmeyin sonra girebilirsiniz bile diyorlar . Siğillerini tabii ki yaktır viral yükün yüksek olduğu yerler oralar ve kendine bir süre ver. Belki senden bakiresin diye test almamıştır fakat uzman jinekolog, onkologlar bakirelerde test de alıyor. Galiba kızlık zarına zarar verme ihtimalleri oldugu icin sizden onay alıyorlar, en azından internette öyle okumuştum ben. Aşınızı mutlaka olun, imkanınız varsa elma sirkesi, propolis vitamin takviyeleri ve ahcc kullanabilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler