Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vulva Kanseri

Durum
    napacazboyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Vulva Kanseri

Arkadaşlar yaklaşık 1-2 haftadır dış genital bölgemde yanma var, akıntım başladı ve bazen pıhtı şeklinde (çok çok az) kahverengi şeyler düşayor. Siğil çıkarıyorum biraz yassı bir görüntüsü var ve aşırı yanmam var. Kaşıntım yok. Ayrıca idrarım koyu ve idrarımda yanma da var. Kahverengi lekelerim olduğunu görüyorum vajina girişinin altında siğil değil leke şeklinde. Çok korkuyorum, yani bütün belirtiler var gibi çok gencim. Böyle bir şey yaşayan oldu mu aranızda?

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Vulva Kanseri

Ayrıca bakireyim rahim ağzıma temas olmadı. Orda ağrı ve yanmam yok sadece dışta var.

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Merhaba, cinsel hastalikla bulaşan bircok hastalık var. idrarda yanma akıntı vs hepsinin belirtilerinden olabiliyor. HSV ve HIV haricinde hepsinin de tedavisi var çok gecikmediginiz sürece. Kanser olarak düşünmek aşırı bir durum. Bence bir doktora görünün

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Milaperry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, cinsel hastalikla bulaşan bircok hastalık var. idrarda yanma akıntı vs hepsinin belirtilerinden olabiliyor. HSV ve HIV haricinde hepsinin de tedavisi var çok gecikmediginiz sürece. Kanser olarak düşünmek aşırı bir durum. Bence bir doktora görünün
    Tam bir bilgim yok ama HSV uçuk şeklinde oluyor sanırım. Görünürde böyle bir şey yok. 150. günde HIV testim negatif geldi. Yakın zamanda yumurtalıklarıma da bakıldı ultrasonla. Bakire olduğum için hiçbir şey yapılmıyor. Adetten sonra böyle oldum, vajinal enfeksiyon geçiren biriyimdir ama şu an çok evhamlıyım.

Durum
    Malena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir çok cinsel enfeksiyon hastalığı var sadece hsv ve hpv ile sınırlı değil antibiyotikle geçebiliyorlar doktorunuza danışın

Durum
    Paniklikız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 1-2 haftadır dış genital bölgemde yanma var, akıntım başladı ve bazen pıhtı şeklinde (çok çok az) kahverengi şeyler düşayor. Siğil çıkarıyorum biraz yassı bir görüntüsü var ve aşırı yanmam var. Kaşıntım yok. Ayrıca idrarım koyu ve idrarımda yanma da var. Kahverengi lekelerim olduğunu görüyorum vajina girişinin altında siğil değil leke şeklinde. Çok korkuyorum, yani bütün belirtiler var gibi çok gencim. Böyle bir şey yaşayan oldu mu aranızda?
    Doktora gittiniz mi bişey söyledi mi

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Paniklikız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktora gittiniz mi bişey söyledi mi
    biyopsi vermiştim sonuç temiz çıktı. kahverengiliklerin de kararma olduğunu öğrendim. yine de nolur nolmaz diye takibe aldım bir ilerleme olmadı. yanma konusunda da aktif siğil çıkardığım dönem yanmam olduğunu fark ettim, burdaki çoğu kişi siğil çıkarırken böyle bir şey yaşamamıştır ama bende maalesef oldu. büyük bir siğilim vardı. kurtulduktan sonra bir daha yanmam olmadı.

Bu Konu için Etiketler