Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İdrarda hpv olmaz diyenler buraya ...

Durum
    karmasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Lightbulb İdrarda hpv olmaz diyenler buraya ...

Öncelikle şunu belirteyim amacım kimsenin moralini bozmak yada obsesyon yaratmak değil.

Bu soruyu benim bu hastalığı tanımamda, baş etmemde bana ve tabi ki size yardımcı olacağını düşündüğümden dolayı paylaşıyorum.

Gerçekten idrarda hpv yok mu yada idrar yoluyla bulaş 0 mıdır ?

Linkini paylaştığım sitede ve diğer birçok araştırmaların paylaşıldığı sitelerde idrarda hpv olduğu ve bunun laboratuvar koşullarında tespit edildiği yazılmakta.Hatta 1 tık daha ileri giderek gelecekte smear testinin yerini alabileceği yazmakta.

Ama gel gelelim konuştuğum birçok doktor ve tıp alanında ihtisas yapmış kişiler hpvnin idrarda bulunmadığını iddia etmekte.

Tıpda hpv konusunda doğru bilinen şeylerin çok çabuk değiştiğini göremekteyiz.Özelliklede ülkemizde...

Urinary Test for HPV Could Offer Noninvasive Cervical Cancer Screening | Cancer Network

Sitenin linkini paylaştım.Google a "urine hpv" yazarak daha birçoklarını bulabilirsiniz.İnceleyin sonra yorumlarınızı alalım.

Not:Türkçe site malesef bulunmamakta birkaç forum yazısından başka kayda değer bişey yok.İngilizcesi olmayanlar siteyi translate edebilirler.

Durum
    Tecrübeli Üye

Cevap: Ãdrarda hpv olmaz diyenler buraya ...

Başlık türkçe karakter tanımadığı için İ harfi A olarak çıkmış adminler düzeltebilirler herhalde beceremedim.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Ãdrarda hpv olmaz diyenler buraya ...

Alıntı karmasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu belirteyim amacım kimsenin moralini bozmak yada obsesyon yaratmak değil.

Bu soruyu benim bu hastalığı tanımamda, baş etmemde bana ve tabi ki size yardımcı olacağını düşündüğümden dolayı paylaşıyorum.

Gerçekten idrarda hpv yok mu yada idrar yoluyla bulaş 0 mıdır ?

Linkini paylaştığım sitede ve diğer birçok araştırmaların paylaşıldığı sitelerde idrarda hpv olduğu ve bunun laboratuvar koşullarında tespit edildiği yazılmakta.Hatta 1 tık daha ileri giderek gelecekte smear testinin yerini alabileceği yazmakta.

Ama gel gelelim konuştuğum birçok doktor ve tıp alanında ihtisas yapmış kişiler hpvnin idrarda bulunmadığını iddia etmekte.

Tıpda hpv konusunda doğru bilinen şeylerin çok çabuk değiştiğini göremekteyiz.Özelliklede ülkemizde...

Urinary Test for HPV Could Offer Noninvasive Cervical Cancer Screening | Cancer Network

Sitenin linkini paylaştım.Google a "urine hpv" yazarak daha birçoklarını bulabilirsiniz.İnceleyin sonra yorumlarınızı alalım.

Not:Türkçe site malesef bulunmamakta birkaç forum yazısından başka kayda değer bişey yok.İngilizcesi olmayanlar siteyi translate edebilirler.
    bulaşacagı okadar cok yöntem varken buna mı takıldın? ona bakarsan bazı doktorlar hpv vücuttan atılır diyor,bazılarıda atılmaz diyor.. neye inanmak istiyorsan inan .sonuç olarak varsa vardır artık

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: İdrarda hpv olmaz diyenler buraya ...

Buna takılmasında ne var ki? İdrarda buluşması bence çok önemli.büyük oranda temas ile bulaştığı biliniyor ama idrsrla bulaşması çok şeyi değiştirir.hpv lisin artık demek öyle ya da böyle vardır artık demek bundan sonra nasıl buluşacağını sorgulamayı engellemezki.aile de aynı wc kullanılıyor özellikle alafranga wc lerde idrar her yere sıçrayabiliyor özen göstersen bile olabilir.sifon bazen tam temizlemeyebiliyor.başka birine yine sıçrama yüzünden bulaşabilir.ha diceksinizki tamam bulaşabilirde elimizden ne gelir.belki çok daha fazla dikkatli olunur.buraya yazılan bir bilgiyi buna mı takıldın diyerek önemsizleştirmek bence doğru değil

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulaşacagı okadar cok yöntem varken buna mı takıldın? ona bakarsan bazı doktorlar hpv vücuttan atılır diyor,bazılarıda atılmaz diyor.. neye inanmak istiyorsan inan .sonuç olarak varsa vardır artık

Durum
    hpvrush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Ayrıca birçok konuya yazdım yine yazacağım bu hpv konusundan benim edindiğim en büyük tecrübelerden birisi ise doktorların büyük büyük kısmının hiçbirşey bilmediğidir.ben eskiden çok güvenirdim doktorlara

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Idrarda hpv var evet. Ama bahsettigin sey o kadar dusuk ki kimse de kimsenin cişinin ustune oturmasin bir zahmet. Ayrica olsa bile vucuttan girmesi icin vucutta catlak olmasi gerek ki hpv girebilsin tipki genital bolgeye jilet yapip iliskiye girince jiletin getirmis oldugu mikroskopik catlaklardan girmesi gibi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

En son dert edilecek sey bu. Cunku wc hijyeni bizde onemli. Ev tuvaletiniz haric oturmayin. Ayrica oturacaksaniz da pecete koyun koruyucu bir sey koyun. Ya da cis varsa silin. Bu hayat memat meselesi degil.

Durum
    Moderatör

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya kusura bakmayin da en son dert edilecek sey bu. Cunku wc hijyeni bizde onemli. Ev tuvaletiniz haric oturmayin. Ayrica oturacaksaniz da pecete koyun koruyucu bir sey koyun. Ya da cis varsa silin. Bu hayat memat meselesi degil.
    Aynen bu demek istediğim

Durum
    Tecrübeli Üye

hepeve evet forumda yazılanlar önemli hpv sahibi bir insanın psikolojisini etkiliyor.Fakat buraya böyle şeyler yazmanın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Başında da belirttim amacım kimsenin moralini bozmak değil. Psikolojisi etkilenen de ya foruma girip bu yazıları okumasın yada baş etmenin bir yolunu bulsun.Böyle bir bilgi var ve forumda paylaştım.Forumların en büyük amacıda zaten bilgi paylaşımı olmalı bence...

Bu hastalık hakkında bilgi sahibi olmak hem bu hastalıkla baş etmekte hemde hastalığı tanıyıp olabilicek yeni bulaşları engellemede büyük öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenle varsa var napalım demek senin tercihin.Ama biliyorsun ki yazılan bu yazıları sadece sen ve arya değil birçok insan okuyor.

Birde, bu forumda en başından beri buradayım emin olun sizden çok her şeyi düşünmüşümdür ifadesi şaçma ve çocukça olmuş.Burda kimse kimseyle ego savaşı vermiyor ayrıca kimin bu konuya ne kadar kafa yorduğunu da bilimeyiz.

O yüzden konunun amacını saptırmayalım dediğim gibi böyle bir bilgi var.Bende sizinle paylaştım.İsteyen istediği gibi dikkat eder...

Durum
    Moderatör

Cevabını verdim zaten bende . Konuyu da saptırmadan.önemsizleştirmekten bahsedildiği için bende böyle bir yorum kullandım kusura bakma birine danısıpta burda yorum yapacak degilim ayrıca

Bu Konu için Etiketler