Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vulvada zonklama ağrı

Durum
    Nora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Vulvada zonklama ağrı

Merhabalar, foruma epeydir girmiyorum. Bende de hpv 16 ve buna bagli gelisen cin1 vardı. En son doktorum cin1 aynı sekilde kaldigini 6 ay sonra tekrar kontrole gelmemi söylemisti.

Ben bir süredir, nadir aralıklarla vulva kısmımda zonklama gibi aniden gelip giden agri tarzı seyler yaşıyorum. Dedigim gibi bu çok sık yaşadigim bir sey degil. Aktif cinsel yasantim yok, cinsellik yaşarken hissetigim bir sey de degil. Genelde geceleri oluyor.ve vajinanin dış sağ alt kisminda hissediyorum.zonklama gibi agri gibi birden giriyo cikiyo bi sure tekrarlaniyor sonra geciyor, kisa suruyor.

Bunu kisa sure ve nadir yasadigim icin doktora bir turlu gitmedim ama. Şuanda gece gece tekrar yaşayınca acaba vulva kanseri mi oldum.veya orada ciddi bir sey mi var gibi korkuyo kapildim. Buna benzer bir sey yasayan oldu mu? Ben de ayni hsv de var.Ama 1 yildir atak yasamiyorum.

Rahim agzi kanseri hemen gelisen bir sey degil diye biliyoruz.Peki vulva kanseri de oyle mi? Cunku o kanser turunun sebebi de hpv oluyor. Gece gece tedirgin oldum cok. Bu arada 30 yasindayim, hpv yi 2 yil once ogrendim

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Vulvada zonklama ağrı

Merhaba, hiç dusunmedigim bir konuda konu başlığını görünce araştırdım ve benim de derdime dert eklendi geçen hafta da hiv olduğuma emin olmuştum böyle 😂

Zonklama dışında herhangi bir belirti var mı? Kitle, kaşıntı, leke vs?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhabalar ben cin3 oldugum ve bunun farkında olmadıgım dönem hiç öyle bir şey yaşamadım. Zonklama bence düsündügünüz gibi değildir, yani bir şeyin belirtisi değildir. Orada da damarlarımız var belki onunla ilgili bir durum olabilir. Ultrason ile bakılsın bence.

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Tabii ki kontrollerinizi yaptırın ama ben bunların tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. HPVden ruhsal ve mental olarak çok etkilendik ve kaygı dolu enerjilerimizi genital bölgeye o kadar çok yüklüyoruz ki oralarda histerik ağrılar başlıyor. Ben de ilk tanı aldığımda o kadar çok düşünüp üzülüyordum ki rahim ve yumurtalıklarımın olduğu bölgede geçmeyen bir ağrı başlamıştı. Doktor kontrollerinde her şey yolunda çıkmasına rağmen oradaki ağrılarım hafiflemedi ta ki benim kaygılarım ve üzüntüm hafifleyene kadar

Durum
    Hpvbursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sevgili nora buradan bir arkadasimiz da surekli kasigimda agri var diyordu tamamen psikolojik cikmisti. Cin1de 6ayda 1 degil 3 ayda 1 smear vermek daha dogru bence ben oyle yapmistim. Benim de cin1 di geriledi. Yapilacak iki sey var; bagisikligini yukseltmek icin forumu okuyarak rutin olustur. 3 ayda 1 doktora git smear ver cin1 gerileyene kadar. Vucudun zaten iyilesmek icin elinden geleni yapiyor inan bana. Hayatta kalmak en temel icgudumuz. Sen de vucudunun yaninda olduktan sonra hersey halloluyor 🙋*♀️

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Aynen siyah kugu ve hpvbursaya katılıyorum psikolojik veya gerçekten bir şey oldugundan şüphe ediyorsanız ultrason ile basitçe bakılabilir.