arkadaşlar merhaba 25 yaşında erkeğim şubat ayında tek bir siğil farkettim aslında siğil bile değildi sivilceydi internette olan siğil fotolarıyla pek alakası yoktu. hemen istanbul lab.'a hpv testi verdim. sonuç negatif çıktı aradan yaklaşık 1 ay geçince sivilce geçmediği için şüphelenip üroloji doktoruna gittim uzman doktor başta bunun hpv'ye benzemediğini söyledi ama test yapmak için parçayı iyice kesti ve lab'a gönderdi.sonuç tip6 pozitif ,yaklaşık 2 ay sonra traştan sonra siğil olduğunu zannettiğim sivilce gibi bir şey çıkmıştı ama yok oldu.4.5 aydır hiç siğil yok 2 haftalık bir ara dışında düzenli ahcc kullandım.burada adı geçen güvenilir test yapan 1,2 lab var mavi lab , gelişim lab gibi. gelişim lab'ta 3 gün önce hem oral hem genital hpv testi verdim genital testi verirken adeta derimi kazıdım. sonuç olarak 2'side negatif. ama güvenemiyorum. istanbul lab'taki gibi ya atlatamamışsam ve test yanlış çıkarsa birilerine bulaştırırsam diye cinselliğe yaklaşamıyorum.düzenli bir partnerim yok. muhtemelen bir daha kapacağım bu virüsü ama başkalarına bulaştırmak beni vicdanen çok üzer. sizce ne yapmalıyım. ne önerirsiniz açıkçası hpv aşılarımı tamamladıktan sonra bir de mavi lab'a test vermeyi düşünüyorum. cinsel hayatıma ne zaman dönmeliyim ?
gardasil 9'lu aşıyı nerden bulabilirim?