Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV testi sonucum

Durum
    İsimsizhasta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV testi sonucum

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 gün önce falan HPV testi verdim dün sonucu çıktı negatif yazıyor fakat anlayamadım benim vücudumda hpv varmı yokmu fotoğrafı yükleyebilirsin yükleyeceğim acaba bakan olursa banada aciklayabilirmi

Durum
    Yeni Üye

Cevap: HPV testi sonucum

Test Sonuç Birim Referans Aralığı Yöntem
    HPV Array (Yüksek ve düşük risk genotip saptama) NEGATİF NEGATIVE RT-PCR ve reverse hibridizasyon (5)

Human Papillomavirus (HPV) genotiplendirme, ters hibridizasyon blotlama tekniği ile line probe array testi ile çalışılmıştır.

Bu test ile örneklerde aynı anda düşük ve orta-yüksek riskli toplam 37 genital HPV subtipi kalitatif olarak saptanıp tanımlanabilmektedir.

Saptanabilen orta-yüksek riskli genotipler (19 adet): 16, 18, 26, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 66, 68, 69, 73 ve 82'dir.
    Saptanabilen düşük riskli genotipler (18 adet): 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 62, 67, 70, 71, 72, 74, 81, 83, 84 ve 91'dir.

Arkadaşlar yükleyemedim resmi rapordaki şeyi kopyala yapıştır yaptım anlayan varsa lütfen bana bı aciklasin

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hiçbir tipin yanında pozitif vs yazmıyorsa, hpv degilsinizdir.
    Bir şikayetle mi hpv testi verdiniz yoksa öylesine mi? ayrıca size raporu gönderen kişiye bir sorun ya da kime verdiyseniz bu testi, hastane mi laboratuvar mı?

Durum
    Yeni Üye

Hayır hicbirinin yanında pozitif yazmıyor
    Testi yaptirdigim doktorda sende hpv var ama kanser yapan hpv değil dedi
    Neye bakarak bu sonuca vardı bilmiyorum çünkü hiçbirisinin yanında pozitif yazmıyor ki

Durum
    Ayseyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı İsimsizhasta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hicbirinin yanında pozitif yazmıyor
    Testi yaptirdigim doktorda sende hpv var ama kanser yapan hpv değil dedi
    Neye bakarak bu sonuca vardı bilmiyorum çünkü hiçbirisinin yanında pozitif yazmıyor ki
    siğil görmüştür, cahil bir şekilde siğil yapanlar kanser yapmıyor diye düşünmustur. Erkeklerde hpv testlerinde sıkıntı çıkabiliyor, cinsiyetini bilmiyorum ama sonuç negatif diyor işte. Ayrıca doktorunu değiştirmenizi öneririm

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Siğil varsa hpv vardır, 37 tipe bakılması oldukça kapsamlı, bu tipler arasından bir tip değil demek ki. Bilemiyorum ilginç, bu test sonucunda ne dedi, kanser yapan degil mi dedi?
    Aysey'e katılıyorum sigil görünce hemen ''ay merak etme bu düşük risktir'' diyorlar, ben de de sigil vardı cin3'ten sonraki evre rahim kanseri, ölebilirdim yani, ama sigil varsa hpv tipi düşük risklidir mantıgı cok cok yanlıs.

Durum
    Yeni Üye

Ben kadınım
    Bende anlayamadım tekrar test yaptırmak istemiyorum çünkü maliyetli 1100 TL para aldılar muayene ile beraber
    Anlam veremedim ki neye dayanarak sende hpv var dedi test sonucunda negatif yazıyor
    Gittiğim yer özel bir muayane
    Doktor bana test sonucun korkulacak gibi değil sende hpv var ama kanser yapan tipten yok asi olmanı öneriyorum dedi
    Acaba asi parası almak icinmi böyle dediler diye düşündüm açıkçası

Bu Konu için Etiketler