Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cinsel hastalıklar testi

Durum
    Milaperry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cinsel hastalıklar testi

Hpv cikmamla birlikte diğer cinsel hastalıkları da az buçuk öğrendiğimden enfeksiyon hastalıkları ve jinekolojiden randevu aldım baktırmak için.

HIV ismini duyunca bile tüylerim diken diken oluyor. Ortada hiçbir şey yok ama ya varsa düşüncesi beni harap etti. Artık psikolojim bitik durumda.

Belirti mi var? Yooo, son ilişki üzerinden üç aydan fazla zaman gecti. ama hani belirti de gostermeyebiliyor diye yazıyor ya benden soğuk terler akıyor resmen.

Ne yapacağım hiç bilmiyorum

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Cinsel hastalıklar testi

Alıntı Milaperry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpv cikmamla birlikte diğer cinsel hastalıkları da az buçuk öğrendiğimden enfeksiyon hastalıkları ve jinekolojiden randevu aldım baktırmak için.

HIV ismini duyunca bile tüylerim diken diken oluyor. Ortada hiçbir şey yok ama ya varsa düşüncesi beni harap etti. Artık psikolojim bitik durumda.

Belirti mi var? Yooo, son ilişki üzerinden üç aydan fazla zaman gecti. ama hani belirti de gostermeyebiliyor diye yazıyor ya benden soğuk terler akıyor resmen.

Ne yapacağım hiç bilmiyorum
    Son dönemde arka arkaya olumsuz sonuçlar alınca diğer tüm ihtimaller de olumsuz sonuç verecek gibi bir algıya düştük. Aynı psikolojiyi burda ben dahil bir çok kişi yaşadı. Bu çok normal çünkü bir çeşit travma yaşıyoruz, beynimiz maalesef HPV ile tanışmadan önceki gibi sakin düşünemiyor Randevu almakla iyi yaptın tabii ki. Kafanda soru işareti kalmasın. Ben de hpv pozitif çıkınca diğer tüm cinsel hastalıklara baktırmıştım hepatit B-C, HIV 1-2, frengi gibi. Hepsi negatif çıkmıştı. Unutma ki HPV çok ama çok yaygın bir virüs. Cinsel hayatı olan herkesin en az bir sefer bu virüsle karşılaştığı düşünülüyor. Diğer cinsel hastalıklar bu yaygınlıkta değil, yani sen yine testlerini yaptır ama hop oturup hop kalkma, zaten yeterince yıprandık bu süreçte. Biraz şefkat kendimize

Durum
    Kıdemli Üye

Çok teşekkür ederim... Haklısın ama insan beyni kendinin en büyük düşmanı olabiliyor. İnşallah hepimiz hem fiziken hem de ruhen atlatiriz

Durum
    siyahkugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkür ederim... Haklısın ama insan beyni kendinin en büyük düşmanı olabiliyor. İnşallah hepimiz hem fiziken hem de ruhen atlatiriz
    Fiziken atlatırız da ruhen biraz zor. En azından şahsım adına gerçekçi olmak durumundayım. Haziran temmuz aylarım hayatımın en kötü iki ayıydı. Artık mental olarak çok daha iyiyim çünkü bir şey olmayacağını biliyorum ama o zamanlar bilmiyordum kim ne derse desin ikna da olamıyordum. Kendimi tanıyorsam, o geçirdiğim iki ay ilerde mutlaka bir psikolojik bozukluğa dönüşecek ama umarım bir mucize olur da etkisini görmem.

Durum
    Kıdemli Üye

İnşallah öyle olur, bu kötü günleri bir daha hatirlamayiz. Kan testim çıktı, çok şükür kanda çıkan herhangi bir hastalık yok. Bunlara tutunmaktan başka çarem yok

Durum
    Delicezeytin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

İnşallah öyle olur, bu kötü günleri bir daha hatirlamayiz. Kan testim çıktı, çok şükür kanda çıkan herhangi bir hastalık yok. Bunlara tutunmaktan başka çarem yok
    Çiçeğim felaket senaryolarımızın bir bir çöp olduğu günlere! Birlikte... 🧡

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Delicezeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiçeğim felaket senaryolarımızın bir bir çöp olduğu günlere! Birlikte... 🧡
    İnşallah, birlikte, özellikle biziim için birlikte paranoyakliktan kurtulmaya ❤️🥹

Durum
    UsluCocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim kollarımda ve sırtımda ufak ufak sivilceler çıkıyor.
    Cildiye doktorum bakınca stresten olabilir demişti, yine de anonim bakan bir yerde HIV testi vereceğim.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı UsluCocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kollarımda ve sırtımda ufak ufak sivilceler çıkıyor.
    Cildiye doktorum bakınca stresten olabilir demişti, yine de anonim bakan bir yerde HIV testi vereceğim.
    Muhakkak verin, sivilce belirti olmaz ama cinsel hayatı olan herkesin artık düzenli kontrolleri rutin hale getirmesi lazim

Durum
    Kızıl mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Rutin kontolleri herkesin yaptırması lazım. Ben bütün hiv belirtilerini yaşamış biri olarak 2 ayda neler yaşamıştım hatırlayınca tüylerim diken diken oluyor. Hızli kilo kaybı, aşırı gece terlemeleri, ishal, halsizlik, kas eklem ağrıları , ateş vs.. ilişkiden 5 ay sonra test verdim. Biri devlet digeri araştırma hastanesiydi. Sifiliz hepatit ve hiv testi yaptırdım iki kere negatif geldi. Ki vücudumu hala toparlayamıyorum. Hpv yi siğil çıkardığım zaman öğrendim. Smearim hem gecen sene hem şimdi temiz. 3 aydır siğilim yok. Bağışıklığımın düşük olmasına rağmen.. belki de atlattım bilmiyorum 2 yıl olacak neredeyse .. demek istediğim araştırdığım kadar hivin belirtisi yok. Bunu hiv pozitif dernekleriyle de konuştum belirtilere takılmayın dediler. Çoğu insan tesadüfen öğreniyormuş . Bu zamanda hangi hastalığı kapacagımız belli olmaz korunmak şart !